Idea

Kiedy w 2013 roku tworzyliśmy krakowską WTOOPĘ, nawet nie przypuszczaliśmy, że zostanie ona odebrana przez uczestników aż tak ciepło i serdecznie. Gdzieś po cichu mieliśmy nadzieję, że znajdą się chętni do tworzenia własnych edycji. No i tak się też stało. Każdy, rzecz jasna, może liczyć na naszą pomoc przy organizacji. Ponieważ nasza idea „niekontrolowanie” się rozrasta, krakowska Baza może już wkrótce znaleźć się w sytuacji, kiedy nie da rady „ogarnąć” tego rozWTOOPienia. I to nie tylko dlatego, że latka nam lecą. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć nowy projekt pod jakże sugestywną nazwą WTOOPA 2.0.

Dla kogo?

WTOOPA 2.0 skierowana jest do wszystkich, którzy WTOOPili lub WTOOPić zamierzają. Przede wszystkim zapraszamy ludzi pozytywnie zakręconych i kreatywnych. Organizatorów już istniejących edycji, jak również tych, którzy do zorganizowania własnej edycji się przymierzają w bliskiej lub dalszej perspektywie. Ludzi, którzy chcieliby zająć się obsługą techniczną, zwłaszcza oświetleniowców i „złote rączki” wszelkiej maści. Ponadto grafików, fotografików, filmowców oraz wszystkich, którym nieobce są media i dobra zabawa. Bardzo mile widziani są też ci, którzy potrafią sprawnie i błyskotliwie operować piórem. Zapraszamy dziennikarzy oraz krytyków teatralnych. Osoby, które zainteresowane byłyby prowadzeniem własnych warsztatów teatralnych (aktorstwo, reżyseria, scenografia, oświetlenie, charakteryzacja, pantomima, teatr tańca, teatr lalkowy, improwizacja, emisja głosu, śpiew, rytmika, fryzjerstwo, ruch sceniczny, balet, taniec i wszystko, co tylko może wiązać się z teatrem, a okaże się pomocne młodym pasjonatom teatru). I wreszcie zapraszamy wszystkich chętnych do pracy w wolontariacie podczas organizowanych WTOOP, bo WTOOPA to impreza, która wymaga ogromnej ilości sił i zaangażowania, ale przynosi mnóstwo radości i satysfakcji.

Po co?

Przede wszystkim chcemy uświadomić ludziom zakochanym w teatrze i we WTOOPIE, że każdy może wziąć udział w naszych spotkaniach i każdy może dołożyć swoją cegiełkę w rozwój naszej wspólnej idei. Bo Twój udział we WTOOPIE nie musi się wcale ograniczyć do przyjazdu na kolejną edycję albo do jej zorganizowania u siebie. Bo nie musisz być organizatorem WTOOPY, żeby pomóc zorganizować ją gdzieś indziej. Bo tak naprawdę to w ogóle nie musisz jej organizować u siebie, żeby ją w ogóle zorganizować! Mamy jakieś takie dziwne przeczucie, że podczas WTOOPY, na której byłeś, zobaczyłeś, że jedną z najważniejszych dla organizatorów rzeczy było to, żebyś się dobrze czuł – nieskrępowany, otwarty i uśmiechnięty.

Kiedy i gdzie?

Pierwsze spotkanie zaangażowanych w projekt WTOOPA 2.0 odbyło się w dniach 24-26 marca 2017 roku w Zduńskiej Woli. To były skromne początki. Teraz przede wszystkim będziemy się koncentrować na kontakcie przez facebookowy profil, a o kolejnych spotkaniach „na żywo” będziemy Was na bieżąco informować.

Jak to będzie wyglądać?

WTOOPA 2.0 ma polegać przede wszystkim na rozmawianiu i słuchaniu siebie nawzajem. Chcemy przekazać Wam ideę, myśli i uczucia, które towarzyszą nam przy organizacji każdej WTOOPY. Chcemy zaznajomić Was z poszczególnymi etapami tworzenia WTOOPY oraz prowadzić wspólne burzliwe i owocne dyskusje. Chcielibyśmy, żeby wszyscy uczestniczyli we wszystkim, czym WTOOPA 2.0 będzie się zajmować, bo zawsze co czternaście głów to nie pięć. Zależy nam na dzieleniu się swoimi i waszymi doświadczeniami, spostrzeżeniami i pomysłami. Ważna jest przede wszystkim kreatywność! Mamy wymyślać, tworzyć i budować. A celem jest stworzenie wyjątkowej, bo kochającej teatr, WTOOPowej wspólnoty!

Zgłoszenie

Zgłoszenie chęci wspólnego tworzenia WTOOPY należy przesyłać, wypełniając formularz, który znajduje się TUTAJ.

SERDECZNIE WAS WSZYSTKICH ZAPRASZAMY,

WIERZĄC, ŻE MOŻECIE WTOOPIĆ JESZCZE BARDZIEJ!