Aktualności
16.6.2016
Zaczęło się!

I tak! Właśnie! Zaczęło się!!!

12.6.2016
Prognoza pogody

W czwartek może coś pokropić, w piątek dużo słońca, w sobotę teoretycznie słońce, ale z burzami i opadami, a w niedzielę nieco zachmurzone niebo. Temperatura od 21 do 26 stopni. Ale my i tak wierzymy, że pogoda nie będzie miała absolutnie wpływu na to, co się będzie działo już od czwartku!

POGODA

12.6.2016
Magdalena Oracz i Soheyl Mohammad

Magda: Od dzieciństwa związana z teatrem, a w właściwie teatrami z Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie. Zawodowo zajmuje się Czymś Zupełnie Innym, ale za to w branży, która przynajmniej w pewnym sensie jest artystyczna. Zwolenniczka dialogu pod wszelką postacią i uwalniania emocji. Przeciwniczka grania poza sceną. Soheyl: Wychowany w Szwecji obywatel świata. Poza Szwecją mieszkał też w Niemczech, Polsce i Singapurze. Od dziesięciu lat zajmuje się animacją 3D w grach komputerowych. Pracował przy takich grach jak „Wiedźmin 3”, „Crysis 2”, „Crysis 3” i „Mad Max”. Specjalizuje się w percepcji ruchu i związanej z nią iluzją życia. Razem: Ze względu na zupełnie inne doświadczenia mają też inne spojrzenie na emocje i ruch. Dzięki temu podczas warsztatów spodziewać się możecie nie tylko połączenia ich doświadczeń, ale również zrozumienia, czemu się nie zgadzają.

MOSM

12.6.2016
Mikołaj Grabowski

Gościem Specjalnym VI WTOOPY będzie wybitny aktor teatralny i filmowy, reżyser, dyrektor teatrów i pedagog – MIKOŁAJ GRABOWSKI!

GRABOWSKI

9.6.2016
Matuš Oparty

Warsztaty improwizacyjne poprowadzi nasz serdeczny Przyjaciel ze Słowacji – Matuš Oparty. Pokochacie go, tak jak wszyscy, którzy mieli już okazję się z nim spotkać. Będzie wyjątkowo, wesoło, pogodnie i nieco po słowacku!

MATUS

9.6.2016
Teatr „System”

Niezależny Teatr „System” to grupa powstała w Lublinie w 2014 roku. W jej skład wchodzą bardzo młodzi ludzie, którzy są wielkimi i szczerymi miłośnikami teatru. Spektakl, który zaprezentują Systemowcy, oparty jest o tekst piosenki Millhaven Nicka Cave’a. Ukazuje problematykę niezrozumienia dziecka przez matkę. Całe przedstawienie spowija wyjątkowa aura, która wprowadza widza w świat małej Loretty.

LUBLIN_7

9.6.2016
Mateusz Kuc i Agata Murdza

Tegoroczne warsztaty ruchowe poprowadzi Mateusz Kuc w asyście Agaty Murdzy. Tematem tegorocznych zajęć będzie intencja ruchu w teatrze tańca oraz teatrze dramatycznym. Będziemy skupiać się nad swoim ciałem i starać się wyrażać nim emocje, a także szlifować umiejętności płynnego ruchu.

MKUC AMURDZA

6.6.2016
Teatr „Prawie Lucki”

I drugi zespół, który po raz drugi zawitał na naszą WTOOPĘ. Teatr „Prawie Lucki”, który istnieje od 1998 roku, ale co roku skład zespołu się zmienia, więc na WTOOPIE wystąpią opuszczone przez kolegów „prawie Luckie” dziewczyny. Kto nie zna historii zespołu, podejrzewa nas o brak znajomości ortografii. I niepotrzebnie, bo nasza nazwa pochodzi od imienia Lucka Romanka, który uwodził „czekoladowym” głosem i wygrywał różne konkursy. Wszyscy pozostali byli tylko „prawie” jak Lucek.

PRAWIE_LUCKI

6.6.2016
„Teatr”

Spektakl Wyśnione miłości na podstawie filmu Xaviera Dolana to historia Marie i Francisa, dwójki przyjaciół, żyjących w Montrealu. Młodzi ludzie, lekko przeintelektualizowani, narcystyczni, żyją w dużym mieście, korzystając ze swojego życia w pełnym tego słowa znaczeniu. Pewnej nocy spotykają Nicolasa, w którym obydwoje się zakochują. Sytuacja ta wystawia ich przyjaźń na poważną próbę. Pełna humoru opowieść jest bezkompromisowym obrazem młodości, która powinna być czasem poznawania i „próbowania” świata.

WYSNIONEMILOSCI

6.6.2016
Maciej Mazurkiewicz

Warsztaty z improwizacji, na których staniecie się jednym ciałem, poprowadzi niezrównany Maciek Mazurkiewicz z Wrocławia, który był uczestnikiem I WTOOPY w 2013 roku. Otworzy Was na świat Waszych traum, kompleksów, barier – a wszystko to zostanie skrupulatnie nagrane!

MAZURKIEWICZ

6.6.2016
„Inowrocławski Teatr Otwarty”

„Inowrocławski Teatr Otwarty” (ITO) działa od 1996 roku przy Kujawskim Centrum Kultury. Grupa skupia młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Pełną odpowiedzialność za podpisanie paktu z Melpomeną ponosi Elżbieta Piniewska – opiekun teatralny, reżyser i nauczycielka języka polskiego w I LO. Zajęcia teatralne odbywają się 2-3 razy w tygodniu w Teatrze Miejskim oraz I LO i Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka. W dobie kryzysu wartości ITO stara się pokazać, że nieistnienie, które ogarnia społeczeństwo uciekające w konsumpcję, można jednak przezwyciężyć. Tak im się spodobało w ubiegłym roku (mówiąc prosto – WTOOPili), że zobaczymy ich również w tym roku!

ITO

6.6.2016
Konsultacje wokalne

W Krakowie również będziecie mieli okazję odbyć konsultacje wokalne oko w oko z Michałem Stachowskim. Studiował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst „Mozarteum” w Salzburgu. Zapraszamy osoby, które pragnęłyby uzyskać wszelkie informacje dotyczące prawidłowego śpiewania. Uwaga: ilość miejsc ograniczona.

CARMEN

6.6.2016
Sponsorzy

Serdeczne podziękowania dla kolejnych sponsorów WTOOPY: BIOMARIS CH oraz GALLERI TRYFFELGRISEN.

Biomaris Galleri Tryffelgrisen

6.6.2016
Teatr Amatorski „Coś”

Teatr Amatorski „Coś” to grupa młodych aktorów amatorów, kochających sztukę teatralną, lubiących eksperymentować z różnymi technikami teatru formy. Działamy przy Sokólskim Ośrodku Kultury. Wspólnie tworzymy zgraną paczkę. Teatr jest dla nas najlepszą formą relaksu i wypoczynku oraz ucieczką przed codziennością. Uczestnictwo w Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych WTOOPA jest dla nas swoistym wyzwaniem. Mamy nadzieję, że będzie to dobra lekcja teatru, a zdobytą wiedzę wykorzystamy przy realizacji naszych dalszych projektów.

SOKOLKA_11

6.6.2016
Michał Graffstein i Wojciech Włodarski

Michał Graffstein i Wojciech Włodarski po raz kolejny będą was wprowadzać w świat teatralnych świateł i poradzą Wam, jak sobie z pewnymi kłopotami i problemami radzić. Jednym słowem, jak zrobić fajne światła z niczego!

GRAFI_TUSIEK

6.6.2016
Teatr „Bez Nazwy”

Szkolny teatr „Bez Nazwy” istnieje od 1994 roku. W okresie swojej działalności wystawił 25 spektakli teatralnych i 17 widowisk poetyckich. Od samego początku opiekunem zespołu jest Zofia Zawiślak. Scenariusz tegorocznego spektaklu opracowany został przez członków teatru. Pisząc scenariusz, próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania: jak mogą zachowywać się osoby uwięzione w windzie oraz czy to zdarzenie coś zmieni w ich życiu.

LUBSKO_2

29.5.2016
Espresso Service

Od samego początku – od I WTOOPY – towarzyszy nam fantastyczny sponsor, dzięki któremu możemy raczyć się od rana do późnej nocy absolutnie obłędną kawą, o czym sami się przekonacie. Serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich WTOOPowiczów firmie Espresso Service za pomoc przy organizacji i za cudowną kawę!

ES

29.5.2016
Teatr „Prima Aprilis”

Teatr „Prima Aprilis” to teatr amatorski założony w styczniu 2015 roku w Krakowie przez Michała Orzyłowskiego oraz Piotra Wojdyłę, dawniej działający pod nazwą „Teatr Okienko”. Początkowo czteroosobowy skład, obecnie w pełni zgrana grupa teatralna licząca 12 członków. Aktorzy to przede wszystkim studenci i maturzyści, którzy pod czujnym okiem Michała i Piotra odkrywają tajniki rzemiosła aktorskiego podczas zajęć z dykcji, emisji głosu, improwizacji, jak również ruchu scenicznego z elementami tańca, plastyki ruchu i świadomego używania ciała. Celem działalności „Prima Aprilis” jest skupienie młodych talentów aktorskich, reżyserskich, scenograficznych czy scenopisarskich wokół wspólnej pasji, jaką jest teatr, i praca nad doskonaleniem warsztatu. Zespół zrealizował trzy jednoaktówki według autorskiego scenariusza i w reżyserii Michała Orzyłowskiego, które wchodzą w skład większego projektu teatralnego Zakrzywiony świat. Projekt to „twór żywy”, który stale się rozwija, a jego założeniem jest komponowanie scenicznych kolaży przez składanie różnych jednoaktówek w dowolnej kolejności.

PRIMA_APRILIS

27.5.2016
Jedzonko

Oczywiście będzie trzeba coś w trakcie trwania WTOOPY zjeść. Śniadania w hostelu. Obiady w Barze Pod Kopytkiem, a kolacje w Centrum Młodzieży. Ponadto genialna kawa na okrągło! A na początek w czwartek…

JEDZONKO

27.5.2016
Nieobowiązkowe niespodzianki

Do tej pory nieobowiązkowe niespodzianki krakowskiej WTOOPY nosiły miano: Trzej weseli chłopcy, nie licząc kurtyny! Mamy nadzieję, że i w tym roku też tak będzie. Zaczynamy wcześnie, ale wierzcie nam – warto! Coś takiego jest dostępne tylko podczas WTOOPY i tylko dla Was!

NN

25.5.2016
Teatr Młodzieżowy „Gang Marcina”

Zespół powstał w 2003 roku. Początkowo działał w ramach zajęć pozalekcyjnych w Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie, jednak bardzo szybko pod swoje skrzydła wziął grupę Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie. Grupa do niedawna realizowała wyłącznie spektakle autorskie. Dzisiaj realizuje je nadal, ale z małymi odstępstwami. Oprócz spektakli „pełnometrażowych” wielokrotnie zespół brał udział w organizowanym w Murowanej Goślinie cyklicznym talk show Kulturalne Szabada, na które zapraszane były osoby ze świata filmu, teatru, estrady. Na dziesięciolecie działalności teatru udało się nam zrealizować pełnometrażowy film fabularny, w którym wystąpili nie tylko członkowie grupy, ale także mieszkańcy naszego miasta. Niemal wszyscy członkowie „Gangu Marcina” od lat biorą udział w wielkich widowiskach plenerowych organizowanych w naszym mieście, a dotyczących historii Polski. W tym roku przygotowywane widowisko, którego Gangowcy są uczestnikami, ma przyciągnąć do Murowanej ponad 20 tysięcy widzów, a w samym spektaklu zagra aż 300 aktorów. Grupa lubi wyzwania i niestandardowe projekty.

MUROWANA_03

25.5.2016
Michał Stachowski

Michał Stachowski po raz szósty poprowadzi warsztaty z emisji głosu. Dowiecie się, czym jest głos i jak powinno się z niego korzystać. Zwróci Wam także uwagę na pewne istotne kwestie dotyczące dykcji i pomoże przebrnąć przez trudne językowe łamańce. Pamiętać należy, że zawsze możecie go spytać o wszystko, co z waszym głosem jest związane, a on postara się udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Tylko nie pozwólcie mu za dużo gadać!

MS2

25.5.2016
Teatr „KOD”

Teatr „KOD” istnieje od 1994 roku, a jego główną intencją jest zabawa w teatr, pokazująca problemy, z którymi zderzyć się można na ulicy, w domu, w szkole czy w pracy. To one są inspiracją do powstawania kolejnych spektakli o samotności starych, o przemocy młodych, o hipokryzji „normalnych” rodzin, o niewierności kochających się, o bezdomności z wyboru, o wędrowaniu i strachu oczekiwania… Zdarza się nam, że śpiewamy i to z dobrym skutkiem.

DEBNO_3

25.5.2016
Sponsor Główny

Serdecznie dziękujemy Sponsorowi Głównemu krakowskiej WTOOPY – Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie. Cieszymy się, że MPWiK jest z nami już po raz trzeci. Informacja dla naszych gości: w Krakowie możecie pić wodę prosto z kranu bez żadnych problemów!

MPWiK

25.5.2016
Zespół Teatralny „Studio T”

Zespół Teatralny „Studio T” istnieje od 1989 roku, kiedy to został założony przez Elżbietę Barańską-Konieczną. Młodzież, biorąca udział w zajęciach, szkoli swój warsztat aktorski podczas ćwiczeń dykcyjnych oraz ruchowych, a także pracując nad tekstem literackim, przygotowując etiudy teatralne i wreszcie tworząc spektakle. W tym roku „Studio T”, prowadzone przez Annę Kamykowską, jest gospodarzem WTOOPY.

STUDIO_T

25.5.2016
Idea WTOOPY

Idea WTOOPY narodziła się w głowach trzech przyjaciół, których początkowo połączył teatr, a z czasem wspólne mieszkanie – nazwali siebie Bazą. Oni organizują, załatwiają, dzwonią, rezerwują, ustalają, projektują, kombinują, pomagają itd. Baza to: Michał Stachowski, Michał Graffstein (zwany Grafim) oraz Wojciech Włodarski (zwany Tuśkiem i tak należy się do niego zwracać, bo inaczej nie reaguje). Poznacie ich rzecz jasna, bo oprócz organizowania samej imprezy, to poprowadzą również na niej warsztaty! Są uśmiechnięci, weseli, pogodni, pomocni i nie wolno się do nich zwracać per „Pan”, bo bardzo tego nie lubią!

MS MG WW

25.5.2016
Hostele

W tym roku uczestnicy krakowskiej WTOOPY zostaną zakwaterowani w hostelu Good Bye Lenin Revolution oraz Hostel Yellow – oba w idealnej lokalizacji – blisko Centrum Młodzieży i Starego Miasta.

GBLR HY

18.5.2016
Centrum Młodzieży

A nasza VI WTOOPA znów odbędzie się w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie przy ulicy Krupniczej 38. Wszędzie stąd blisko, wszystko pod ręką, no i panuje naprawdę świetna atmosfera! Mamy nadzieję, że wszyscy spędzicie tu odjazdowe cztery dni!

CM

18.5.2016
Odliczanie rozpoczęte!

ROZPOCZYNAMY! Zaczynamy Kochani odliczać 30 dni, jakie nam pozostały do rozpoczęcia szóstej edycji WTOOPY, która odbędzie się w Krakowie w dniach 16-19 czerwca! Zatem… 3… 2… 1… Zaczynamy!

30

15.2.2016
Zaproszenia

Z radością informujemy, że właśnie zostały wysłane oficjalne zaproszenia oraz karty zgłoszeniowe do wszystkich zespołów, które pragnęlibyśmy zaprosić do Krakowa na czerwcową edycję WTOOPY!!! Liczymy na same pozytywne odpowiedzi!

CHECK LIST

7.2.2016
Zaczynamy przygotowania

Radość nas ogarnia ogromna, bo właśnie zaczynamy przygotowania do VI Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA Kraków 2016, które odbędą się w dniach 16-19 czerwca w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie. Przed nami mnóstwo pracy, ale obiecujemy, że zrobimy wszystko, żebyście w czerwcu byli naprawdę szczęśliwi! A teraz logo tegorocznej krakowskiej WTOOPY. Et voilà!

VI WTOOPA