Aktualności
23.6.2015
„Trupa” pisze

Caaalutka „Trupa” chciała podziękować za wspaniale spędzony czas w doborowym gronie i wyśmienitej atmosferze!!! Szczególnie chcielibyśmy podziękować organizatorom, którzy zabrali nas na taką przygodę. Przebywanie z Wami pozwoliło nam poszerzyć nasze horyzonty i zdobyć nowe doświadczenia. A teraz tak na serio… było ZAJEBIŚCIE I MAMY NADZIEJĘ, ŻE JESZCZE SIĘ SPOTKAMY I DZIĘKUJEMY WAM ZA TO, ŻE NAS ZAINSPIROWALIŚCIE.
Teatr Trupa (Lubartów)

TRUPA

23.6.2015
Last but not least!

I najpiękniejsze podziękowania dla Pręcików – oni nad nami czuwali i o nas dbali :-) Ola, Martusia, Kuba i oba Filipy – dzięki!

PRECIKI

22.6.2015
Od Michała S.

Trzecia WTOOPA i kolejne wyzwanie, bo nie u siebie, bo czy się uda, bo nie znam zespołów, bo to, bo tamto… Z perspektywy tych poWTOOPowych dni mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy, że nasze Spotkania zagościły w jakże uroczym i serdecznym od samego początku miejscu! W Lipniku czuję się prawie jak u siebie. Jak w takim ciepłym teatralnym Domu. Dziękuję Marysi, że odważyła się WTOOPić, dziękuję Asi, że dała się przekonać (właściwie to nie trzeba było nawet Jej zbyt długo namawiać) i też WTOOPiła. Dziękuję Wszystkim bez wyjątku zaangażowanym lipniczanom i bielszczanom – od Zbysia począwszy, przez instruktorów, Panie kucharki i sprzątające, po Pana Henia, co nam gotował. Basi i Pawłowi za zdjęcia i nagrania! Maksiowi za naturalny wdzięk! No i dzięki ekipie krakowsko-skawińskiej, czyli: Joasi i Agnieszce za wszelką pomoc, a także Tuśkowi, Grafiemu i Drozdkowi za świetne warsztaty i obsługę techniczną! Wiem już, że każda WTOOPA będzie inna i każda będzie magiczna, bo instynktownie trafiają na nią zaczarowani ludzie, którzy oprócz tego, że połączeni są teatralnym bakcylem, to przyjeżdżając na te Spotkania rzeczywiście chcą jak najwięcej z nich wynieść. I nie ważne, że się traci głos co kilka godzin, kiedy widzi się te Wasze uśmiechnięte młode twarze, kiedy widzi się ludzi przepełnionych teatrem i wszystkim, co z nim związane. Pamiętajcie, że WTOOPA jest czymś wspólnym, spotkaniem zafascynowanych graniem ludzi, podczas którego zawiążą się przyjaźnie między zespołami. Wierzę, że wielu z Was WTOOPiło na dobre i być może kiedyś postanowi zrobić własną WTOOPĘ u siebie. Inną. Magiczną. I tego Wam z całego serca życzę!

MICHAL_S

18.6.2015
Od Basi i Pawła

DziękujeMY… za to, że mogliśmy w tak niesamowity sposób zakosztować środowiska teatralnego. Było nietuzinkowo, pomysłowo, a przede wszystkim radośnie. W często szarej i zbyt szybkiej codzienności, gdzie rządzi ludzka bezwzględność, te 4 dni były niczym SPA dla duszy! Wspaniale mieć pewność, że są takie osoby jak WY – wszyscy pozytywnie zakręceni! Atmosfera życzliwości naładowała nasze akumulatory na cały miesiąc. Praca z Wami była niewątpliwą przyjemnością. Fotografia ściśle związana jest z otwarciem siebie na innych, a wśród Was czuliśmy się wyjątkowo „bezpieczni”. Oby to był początek nowej niesamowitej przygody!
Basia i Paweł (ci co fantastycznie wszędzie biegali z aparatami i Maksiem)

Basia-i-Pawel

17.6.2015
Paradoks Agi

Hej! Ja też coś napisałam! Jestem jedną z tych osób, które były tuż obok, gdy idea WTOOPY powstawała w głowach pomysłodawców i przeradzała się w faktyczne “coś”. “Coś” okazało się wspaniałym trzykrotnym przeżyciem i mam nadzieję, że nie zatrzyma swojego tempa rozwoju. Cóż może być przyjemniejszego niż przebywanie z ludźmi uśmiechniętymi, zakręconymi na tym samym punkcie co Ty, chcącymi dać coś od siebie, a przy okazji czegoś się nauczyć? Tak było i tym razem. Dziękuję za każdy uśmiech, za każde mądre słowo, za te niemądre również, bo jakie życie byłoby bez śmiechu. Mimo tropikalnych upałów i wielkiego zmęczenia, wróciłam z Bielska pełna energii i zapału. Paradoks, prawda? Paradoksy tego typu są cudowne. Ściskam!
Agnieszka Grzegorzek („Między Wierszami” – Kraków)

AGA

17.6.2015
Julii wolne myśli

Miłość, radość, płodność i współodczuwanie. Bielsko-Biała – mały Wiedeń. Ulica Schodowa każdego wieczora prowadziła nas na rynek. Noce nieprzespane. Ludzie piękni, niecodzienni. Michał głosem swym czaruje. Glina, rzeźba, film i taniec. Kilka myśli niezłożonych, wspomnienia niezapomniane… Dziękuję
Julia Adamczyk („Prawie Profesjonalni” – Gorzów Wielkopolski)

JULIA

16.6.2015
Opinia Mateusza

Niesamowite miejsce, wydarzenie, a przede wszystkim niesamowici ludzie. Wyrwałem się na moment z życia pełnego rutyny i konwenansów, by pojechać do Bielska-Białej i tam przeżyć coś tak – po prostu – pięknego. Spektakle, warsztaty, rozmowy, nawet jedzenie obiadu razem czy spędzanie czasu wieczorem przy piwku… Kolejny raz uwierzyłem w siłę wrażliwych ludzi, których dzielić może wiele, lecz zawsze będzie łączyła ich miłość do sztuki… Mam wrażenie, że WTOOPiłem się już na stałe. Wielki ukłon w stronę organizatorów, którym udało się stworzyć ten klimat. Sprawy organizacyjne pochłaniają bardzo dużo czasu i zawsze wiążą się z ogromnym stresem, lecz w tym przypadku wszystko było dopięte na ostatni guzik, za co chapeau bas! :-) Dziękuję też innym grupom za możliwość rozwoju. Oglądanie Waszych przedstawień było dla mnie lekcją. Jeszcze przez długi czas będę miał w głowie obraz Waszych uśmiechniętych twarzy wyrażających szczęście. Mam nadzieję, że uda nam się spotkać na następnej WTOOPIE! Dziękuję i do zobaczenia!
Mateusz Kuc („Rzeczywisty” – Warszawa)

MATEUSZ

16.6.2015
Słowo od Agaty

Witam. WTOOPA jest namiastką przygody życia. Nazwałam ją namiastką wyłącznie dlatego, iż trwa zbyt krótko ;-) Pozostałe elementy imprezy bezsprzecznie stanowią wyróżniki niesamowitej przygody. Festiwal daje możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi. Każdy z nas – inny, a jednocześnie wyjątkowy – na swój sposób odnajduje się w tym eklektycznym środowisku. Wspólne spędzanie czasu jest niewiarygodnie inspirujące, a zarazem przyjemne. Ciekawe zajęcia pozwalają rozwijać wyobraźnię, ale także osobowość. Dzięki oglądaniu spektakli innych grup człowiek zaczyna dostrzegać wiele szczegółów przydatnych podczas tworzenia własnej sztuki, zaczyna patrzeć na wiele spraw z różnych perspektyw. Jest to nieodzowny element rozwoju artystycznego. Atmosfera festiwalu i DK w Lipniku jest niesamowicie ciepła, ludzie są megapozytywni i stale uśmiechnięci. To sprawia, że pomimo zmęczenia ;-) chce się pracować, chce się myśleć i chce się wymyślać. WTOOPĘ na pewno będę wspominała przez baaardzo długi czas. WTOOPowe wspomnienia to bezcenne wspomnienia! Jestem niesamowicie wdzięczna, że mogłam wziąć udział w tym festiwalu. Niezmiernie dziękuję organizatorom i wszystkim uczestnikom WTOOPY! We WTOOPIE uczestniczyłam po raz pierwszy, lecz mam nadzieję, że nie ostatni i niebawem spotkamy się w podobnym gronie ;-D Mocno ściskam wszystkich WTOOPowiczów!
Agata Wojdalska („Rzeczywisty” – Warszawa)

AGATA
16.6.2015
Rozwinięcie WTOOPY Joasi

Michał w swojej prezentacji o początkach WTOOPY wspomniał, że jeśli ktoś się upiera, to może sobie znaleźć rozwinięcie tego skrótu. Ja właśnie do takich uparciuchów należę. Dla mnie tegoroczna WTOOPA w Bielsku-Białej była Wariacka, Teatralna, Oryginalna, Oszałamiająca, Piękna i Aktorska! Nie da się słowami opisać Wariackich przygotowań, gonitwy ze sprzętem, rekwizytami, muzyką i światłami; niepowtarzalnej Teatralnej atmosfery; Oryginalnych osobowości uczestników; Oszałamiającego połączenia spektakli z grą świateł i stukotem butów po drewnianej scenie; aury Pięknego Domu Kultury w Lipniku i Aktorskiego szaleństwa na warsztatach z Improwizacji! A na to wszystko zapracowaliście Wy: gospodarze i uczestnicy. Jedyne, co mogę Wam powiedzieć, to jedno wielkie soczyste DZIĘKUJĘ!!!
Joanna Wojcieszek („Między Wierszami” – Kraków)

JOASIA

15.6.2015
Od jednego Filipa

Serdecznie dziękuję wszystkim za WTOOPĘ! Bawiłem się świetnie i myślę, że większość ma podobne odczucia :-) Chciałem podziękować pomysłodawcom i organizatorom za trud włożony w jak najlepsze przygotowanie bielskiej WTOOPY, uczestnikom, którzy przyjechali z przeróżnych zakątków Polski, za stworzenie wspaniałej atmosfery i za wystawienie znakomitych spektakli, mojej kochanej grupie teatralnej za wspólnie spędzony czas i zwieńczenie naszej wieloletniej pracy wspólnie zorganizowanym festiwalem. Filipowi za konferansjerkę i wszystkim widzom za to, że im się podobała! Przed samym przeglądem trochę się obawiałem, że nie uda nam się wszystkiego prawidłowo poprowadzić, ale okazało się, że nie było wtopy :-) To niesamowite uczucie, gdy spotyka się tylu młodych ludzi, którzy mają tę samą pasję – teatr – a w tych czasach jest to wyjątkowo rzadkie zainteresowanie. Dziękuję za wszystkie miłe słowa, które usłyszałem, za niesłychany odzew od publiczności i ogółem to wszyscy jesteście WSPANIALI!!!
Filip Górski („Z Dostawką” – Bielsko-Biała)

FILIP

15.6.2015
Głos „Głosów”

Cześć! Na początek chcę zapytać, kiedy następna WTOOPA? I czy to prawda, że nastąpiła zmiana regulaminu i za rok zaproszone zostaną te same zespoły? ;-) Cały festiwal dla mnie to BOMBA! Warsztaty, ludzie, miejsce – wszystko to pasowało do siebie idealnie i stworzyło jeden wielki niepowtarzalny klimat tego wyjazdu. Pod względem urozmaicenia warsztatów to chyba jeden z najlepszych wyjazdów, na jakim byłam. Dziękuję bardzo za to, że mogłam się tam znaleźć! Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze się spotkamy, bo spędzanie czasu z ludźmi, których łączy ta sama pasja, to czysta przyjemność i wspaniała zabawa. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz wielkie dzięki!
Nicola Winiarska („Głosy” – Głubczyce)

NIKOLA

15.6.2015
Piszcie!

Kochani, zachęcamy Was do napisania kilku zdań na temat WTOOPY. Jak się bawiliście, czy przypadła Wam do gustu koncepcja naszych Spotkań, czy jesteście zadowoleni z warsztatów i co tylko Wam jeszcze do głowy przyjdzie! Wszystkie Wasze opinie umieścimy na FB i stronie. Piszcie: bielsko@wtoopa.pl

PISZCIE

14.6.2015
Dziękujemy!

BAZA z całego serca dziękuje wszystkim WTOOPowiczom za niezapomniane cztery dni spędzone w cudownym Lipniku! Mamy nadzieję, że bawiliście się fantastycznie, a WTOOPA – oprócz wielu wrażeń – dostarczyła Wam również mnóstwa teatralnych refleksji! Czekamy na Wasze komentarze dotyczące WTOOPY – napiszcie, jakie są Wasze wrażenia i opinie (bielsko@wtoopa.pl). A my – jak po każdej WTOOPIE – zamieścimy je na FB i stronie internetowej. Już niedługo kolejne galerie z WTOOPowych dni!

THX

11.6.2015
To dziś!

Już za kilka godzin…

WTOOPA_LOGO_BB

10.6.2015
1 DZIEŃ DO WTOOPY

Dwa słowa – JUTRO WTOOPA!!!

1

9.6.2015
2 dni do WTOOPY

Jest coraz bliżej, bliżej, bliżej… WTOOPA już tuż-tuż!

2

9.6.2015
Grawitacja

W sobotę ostatni wieczór WTOOPY spędzimy w „Grawitacji”, a nie w „Opium”! Nie ma jednak wielkiej różnicy – w dobrym towarzystwie atmosfera jest zawsze nieziemska!

grawitacja

8.6.2015
3 dni do WTOOPY

Tydzień zaczął nam się poniedziałkiem, a skończy się WTOOPĄ! Jeszcze tylko 3 dni!

3

8.6.2015
Pogoda

Pogoda na WTOOPĘ zapowiada się całkiem nieźle – przede wszystkim będzie ciepło (co z pewnością jest wynikiem gorącej atmosfery III Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych), wprawdzie może być trochę burzliwie, ale mamy nadzieję, że oznacza to burzę oklasków po każdym spektaklu!

pogoda

7.6.2015
4 dni do WTOOPY

Już tylko 4 dni – kto by pomyślał! WTOOPA zapowiada się wystrzałowo!

4

7.6.2015
Sponsorzy

Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, a są to Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej, firma AQUA S.A., Urząd Miejski w Bielsku-Białej, ATENA Catering (którzy również przygotują wyżywienie dla uczestników) oraz Stowarzyszenie Lipnik!

sponsorzy

6.6.2015
5 dni do WTOOPY

Dokładnie 5 dni dzieli nas od wspólnej zabawy teatralnej! Czwartek 11 czerwca niby coraz bliżej, ale chciałoby się, żeby nastał jeszcze szybciej!

5

6.6.2015
Moralność pani Dulskiej

Moralność pani Dulskiej w wykonaniu Teatru „Między Wierszami” udowodni, że tekst Zapolskiej w żaden sposób się nie zestarzał. Jest wciąż aktualny i potrafi bawić do łez, o czym świadczy fakt, że premiera spektaklu odbyła się w 2012 roku i jest on prawdopodobnie ich najbardziej lubianym przedstawieniem, do którego z nieskrywaną radością za każdym razem wracają.

MoralnoscPaniDulskiej_05

5.6.2015
6 dni do WTOOPY

Mamy w Bielsku piękny słoneczny piątek, a mając świadomość, że za 6 dni już was zobaczymy, piątek robi się jeszcze piękniejszy!

6

5.6.2015
Zabić was to mało

Spektakl Zabić was to mało w wykonaniu Grupy Teatralnej „Głosy” porusza niełatwe tematy młodzieńczego buntu, wywróconego systemu wartości, granic ludzkiej presji i manipulacji. Do psychoterapeutki Marty wpada nagle jej pacjentka Ania, która zdenerwowanym głosem prosi o potwierdzenie, że w piątek była na wizycie. Ale nie była. Po co jej więc oszukane zaświadczenie? Poznajemy opowieść o skołatanej życiem Ani, której wywrócony system wartości każe bardziej cenić psa niż człowieka.

GLUBCZYCE

4.6.2015
Zimowy pogrzeb

Zimowy pogrzeb Hanocha Levina, prezentowany przez Teatr „Trupa”, to burleska w ośmiu odsłonach. W swoich „komediach domowych” autor łączy elementy tragizmu i komizmu, co wywołuje efekt groteski i obcości. Dzięki temu jego utwory mogą w jednakowym stopniu budzić śmiech i powodować łzy.

LUBARTOW

4.6.2015
7 dni do WTOOPY

Został tydzień do WTOOPY! Napięcie rośnie!

7

3.6.2015
L’illusion

Spektakl L’illusion w wykonaniu Teatru „Rzeczywistego” opowiada o relacji ludzi, których podzieliła różna definicja miłości. On – artysta, dla którego najważniejsze są emocje i doznania metafizyczne, a ona – twardo stąpająca po ziemi bizneswoman, która za miłość uważa zapewnienie odpowiedniego bytu materialnego. Uczucie wygasa, a różnice stają się przepaścią między kochankami. Jak cienka jest granica między miłością a nienawiścią?

rzeczywisty (1)

2.6.2015
Kto otworzy drzwi?

Kto otworzy drzwi?, prezentowane na WTOOPIE przez Grupę Teatralną „Cokolwiek”, to sztuka Nedy Neżdany osadzona w prosektorium zakładu pogrzebowego. U pracującej tam Wiry pojawia się dziewczyna Wika, która nie potrafi określić, czy jest człowiekiem, trupem, duchem? To niespodziewane spotkanie kobiet rodzi wiele zabawnych sytuacji i obserwacji obyczajowych. Bohaterki zauważają w pewnym momencie, że drzwi do zakładu nie dają się otworzyć, a dodatkowo pojawiają się dziwne telefony od nieznanych osób.

cokolwiek (1)

1.6.2015
Nocny autobus

Grupa Teatralna „Prawie Profesjonalni” zaprezentuje spektakl Nocny autobus – historię opowiadającą o spotkaniu dwojga ludzi na przystanku. On i Ona pragną, aby doszło do wymiany myśli, autentycznego porozumienia, jednak ich działania są coraz bardziej schematyczne, rozmowa ślizga się po powierzchni. On i Ona zaczynają przed sobą grać.

prawie (1)

31.5.2015
Warsztaty – Oświetlenie

Wojciech Włodarski (Tusiek) to nasza ZŁOTA TEATRALNA RĄCZKA – człowiek od zadań specjalnych, któremu nic nie straszne i nic nie obce! Podczas tegorocznej WTOOPY wspólnie z Michałem Graffsteinem poprowadzą dwuczęściowe warsztaty dotyczące oświetlenia!

TUSIEK

31.5.2015
Ony

Grupa Teatralna „Z Dostawką” zaprezentują na WTOOPIE spektakl Ony. Jest to historia chłopaka szukającego swojego zaginionego ojca. To wyjątkowy tekst, który posługując się baśniową symboliką, ukazuje drogę pokonywaną przez każdego z nas w poszukiwaniu siebie i własnego miejsca.

BIELSKO

30.5.2015
Patronat Medialny

Patronat medialny nad naszą wspaniałą WTOOPĄ sprawują regionalnaTV, Kronika Beskidzka, radio BIELSKO oraz Kurier radia BIELSKO! Dziękujemy im za to serdecznie!

RegionalnaTV

KronikaBeskidzka

RadioBielsko

KurierRadiaBielsko

29.5.2015
A co na koniec dnia?

Po każdym dniu pełnym spektakli będzie można odurzyć się wspaniałą atmosferą bielskiego klubu muzycznego „Opium”! Będą rozmowy, dyskusje i zniżki na piwo, więc warto przyjść! Klub znajduje się przy rynku, dlatego na miejsce podwiozą nas specjalne autobusy!

OPIUM-4VR-2

28.5.2015
Goście Specjalni

To już pewne! Gośćmi Specjalnymi tegorocznej WTOOPY będą Jacek Borusiński oraz Kazimierz Czapla! Pierwszy to członek słynnego kabaretu Mumio, drugi zaś występuje w bielskim Teatrze Polskim! Nie możemy się już doczekać!

264461.1csm_teatr_polski_premiera_margot_22-11-2104_foto_rk_37_404fe0ee6d

27.5.2015
Zakwaterowanie

Grupy uczestniczące w bielskiej WTOOPIE zostaną zakwaterowane w dwóch Hostelach 4YOU, przy ulicy 1 Maja 44 oraz przy ulicy Rejtana 3.

hotel fin

26.5.2015
Warsztaty – Oświetlenie

Michał Graffstein vel Grafi to urodzony w 1986 roku w Bytomiu biotechnolog, ale przede wszystkim fotograf, grafik i komputerowiec, któremu zawdzięczamy wszystkie projekty graficzne, projekt i obsługę strony internetowej oraz dokumentację fotograficzną (dziękujemy Grafi!). Podczas tegorocznej WTOOPY wspólnie z Wojciechem Włodarskim (Tuśkiem) poprowadzą warsztaty poświęcone oświetleniu!

22d

25.5.2015
Warsztaty – Improwizacja

Kluczowy punkt w teatrze stanowi improwizacja, dlatego nie mogło jej zabraknąć wśród warsztatów dla uczestników. Zajęcia z improwizacji poprowadzi Mateusz Droździewicz z zaprzyjaźnionego Teatru „Maska” ze Skawiny.

DROZDEK

24.5.2015
Warsztaty – Ceramika

Jeżeli interesuje Was tworzenie masek teatralnych, zapraszamy na warsztaty ceramiczne z Barbarą Żak. Magister sztuki, absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Przez kilka lat współpracowała z Bielskim Teatrem Lalek „Banialuka”. Jej prace znajdują się w Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu, a także w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą!

zespoly_145_17975

23.5.2015
Warsztaty – Emisja głosu

Tego Pana nie trzeba chyba nikomu przedstawiać! Człowiek-Orkiestra urodzony w 1974 roku w Krakowie, archeolog śródziemnomorski, studiował śpiew operowy na Akademii Muzycznej w Krakowie i w Salzburgu, zawodowo zajmuje się książkami i oprowadzaniem po Krakowie! W 2000 roku założył „Tani Teatr”, natomiast ze Sceną 5na3 związany jest od 2006 roku. Obsadzany najczęściej w roli czarnych charakterów lub osobników psychopatycznych (nie wiedzieć czemu, bo to przemiły gość). W tym roku Michał Stachowski z Teatru „Między Wierszami” poprowadzi zajęcia z emisji głosu! Zapraszamy!

1012541_4125579995915_76501484_n

22.5.2015
Warsztaty – Ruch sceniczny

Tradycyjna WTOOPA powinna posiadać wspaniałą atmosferę, twórcze zespoły teatralne, ale także warsztaty dla uczestników! Pierwsze, o jakich tu wspomnimy, to warsztaty z ruchu scenicznego z Sabiną Gwizdałą – dyplomowaną instruktorką tańca współczesnego, studentką pedagogiki ze specjalizacją animacji społeczno-kulturalnej, która przez 12 lat tańczyła w Teatrze Tańca „Flex” w Bielsku-Białej, a w Domu Kultury w Lipniku prowadzi obecnie Teatr Tańca „Samaya”. Gorąco polecamy!

zespoly_266_12400

21.5.2015
SCENA

Na WTOOPIE nie trzeba robić scen, bo jedna już jest! To właśnie na niej zespoły przedstawią swoje spektakle! Jej wymiary:

  • szerokość okna sceny – 5 m
  • szerokość całkowita sceny – 7,3 m
  • głębokość sceny – 4 m
  • wysokość sceny – 3,5 m
  • wysokość okna sceny – 3 m
  • wysokość proscenium – 1,2 m
  • szerokość kulis – 1,2 m
  • szerokość przejścia za horyzontem – 0,4 m

Więcej informacji oraz wygląd sceny w zakładce „Scena”.

Kurtyna Bielsko

20.5.2015
Grupa Teatralna „Z Dostawką”

Grupa Teatralna „Z Dostawką” istnieje od 8 lat. Najpierw działała pod nazwą „P – jak Psikus” w Domu Kultury w Kamienicy. Następnie wraz ze zmianą siedziby (i wiekiem) zmieniła nazwę. Inspirują ich SPOTKANIA i CZŁOWIEK NA SCENIE. „Kochamy być złapani przez dzieło jak ryba na haczyk! Stan ten lubimy najbardziej, kiedy płat po płacie odkrywamy istotę dramatu, a wtedy z ogromną przyjemnością eksperymentujemy” – mówią. Grupa Teatralna „Z Dostawką” zaprezentuje spektakl Ony.

zespoly_209_24421

19.5.2015
Teatr „Między Wierszami”

Z chwilą zainaugurowania w Młodzieżowym Domu Kultury zajęć teatralnych w 1997 roku pracę rozpoczęto w dwóch grupach: dziecięcej, gromadzącej przede wszystkim uczniów szkół podstawowych, oraz młodzieżowej, stworzonej z myślą o licealistach. Właśnie ta starsza grupa dała początek Teatrowi „Między Wierszami”. Wraz z przeniesieniem się do nowej sali w świeżo wyremontowanym budynku powstała Scena 5na3. Od tego czasu działają tu dwa zespoły: Teatr „Między Wierszami” i „Grupa Warsztatowa” Sceny 5na3. Ten pierwszy zaprezentuje na WTOOPIE spektakl Moralność pani Dulskiej!

MoralnoscPaniDulskiej_04

18.5.2015
Teatr „Trupa”

Teatr „Trupa” działa w PMDK w Lubartowie od 1994 roku. Teatr tworzył spektakle i etiudy w oparciu o dramaty i prozę T. Różewicza, W. Gombrowicza, S. Mrożka, K.I. Gałczyńskiego, T. Boya-Żeleńskiego. Po okresie satyrycznym teatr zmienił swoje oblicze i zrealizował kilka spektakli, bazujących na wyobraźni wyrażanej przez ekspresję ruchową i muzykę (m.in. Szczeliny istnienia i Strefa bez cienia). Ostatnie spektakle, czyli 111 oraz Zimowy pogrzeb – który przyjdzie nam zobaczyć na WTOOPIE – to powrót grupy do pracy ze słowem.

trupa

17.5.2015
Grupa Teatralna „Głosy”

Grupa Teatralna „Głosy” istnieje od 2007 roku i ma w dorobku ok. 15 premier. Najbardziej znane i nierzadko nagradzane na ogólnopolskich festiwalach to Końcówka, Kopciuch, Mały Książę, Romeo i Julia. Zespół działa w 3 mniejszych grupach, co sprzyja realizacji różnych projektów artystycznych. Spektakl Zabić was to mało, który zobaczymy w ich wykonaniu, porusza niełatwe tematy młodzieńczego buntu, wywróconego systemu wartości, granic ludzkiej presji i manipulacji.

GLUBCZYCE

16.5.2015
Grupa Teatralna „Cokolwiek”

Biorąca udział we WTOOPIE Grupa Teatralna „Cokolwiek” istnieje od 2009 roku. Debiutowała autorskim spektaklem 45 minut. Kolejne przedstawienie – Kelnerki – przyniosło zespołowi nagrody na festiwalach w Nysie, Gdańsku i Chełmie. W ich wykonaniu zobaczymy spektakl Kto otworzy drzwi?, prezentowany wcześniej m.in. na przeglądach teatralnych w Nysie, Poznaniu, Chełmie i Přerovie k. Ołomuńca!

cokolwiek (2)

15.5.2015
Teatr „Rzeczywisty”

Kolejny uczestniczący we WTOOPIE zespół to Teatr „Rzeczywisty”, który powstał na początku maja 2013 roku i pierwotnie działał przy Sokołowskim Ośrodku Kultury. Obecnie przeniósł się do Warszawy. Łączy rodzaj klasycznego teatru słowa, alternatywną sztukę oraz współczesny teatr plastyki ruchu i tańca. Grupa w swoich spektaklach najczęściej porusza tematykę codziennych problemów, z którymi spotyka się każdy z nas. W ich wykonaniu zobaczymy spektakl L’illusion!

rzeczywisty (2)

14.5.2015
Grupa Teatralna „Prawie Profesjonalni”

Pora przybliżyć sylwetki grup teatralnych, które podziwiać będzie można na czerwcowej WTOOPIE. Jako pierwszą poznajcie Grupę Teatralną „Prawie Profesjonalni”, która działała od grudnia 2007 do grudnia 2014 roku przy Grodzkim Domu Kultury, a obecnie opiekę nad nią objęło Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim. Zespół tworzą uczniowie szkół średnich i gimnazjaliści, choć zdarzają się czasem również i studenci. Początkowo ich działania ukierunkowane były na uczestnictwo w konkursach recytatorskich, następnie jednak aktorzy zaczęli realizować spektakle, m.in. Serenadę, Casting, Brzechwę dla dorosłych, Bicz, Niecne uczynki, Stosunki między L, Trzy monologi, które obecnie stanowią repertuar zespołu i są prezentowane podczas wielu przeglądów i festiwali.

prawie (2)

13.5.2015
Grupy teatralne

W tegorocznej WTOOPIE wezmą udział następujące zespoły:

Teatr „Trupa” (Lubartów) ze spektaklem Zimowy pogrzeb – reż. Jolanta Tomasiewicz
Teatr „Rzeczywisty” (Warszawa) ze spektaklem L’illusion – reż. Mateusz Kuc
Grupa Teatralna „Cokolwiek” (Kędzierzyn-Koźle) ze spektaklem Kto otworzy drzwi? – reż. Waldemar Lankauf
Grupa Teatralna „Prawie Profesjonalni” (Gorzów Wielkopolski) ze spektaklem Nocny autobus – reż. zespół
Teatr „Między Wierszami” (Kraków) ze spektaklem Moralność pani Dulskiej – reż. Paweł Buszewicz
Grupa Teatralna „Głosy” (Głubczyce) ze spektaklem Zabić was to mało – reż. Waldemar Lankauf
Grupa Teatralna „Z Dostawką” (Bielsko-Biała) ze spektaklem Ony – reż. Maria Potoczek

12.5.2015
Lipnik? Ale gdzie to jest?

Lipnik to dzielnica Bielska-Białej i to właśnie w tamtejszym Miejskim Domu Kultury odbędzie się czerwcowa WTOOPA. Ośrodek ten oferuje bardzo wiele zajęć dodatkowych – od grup tanecznych, muzycznych i teatralnych, przez warsztaty plastyczne i artystyczne, na zajęciach rekreacyjnych kończąc! Choć na terenie miasta istnieje 11 podobnych placówek, to właśnie Dom Kultury w Lipniku ugości wszystkie WTOOPowe grupy teatralne w dniach 11-14 czerwca! Czekamy niecierpliwie!

518cdd5d9a

11.5.2015
Zaczynamy odliczanie!

Do bielskiej WTOOPY pozostał tylko miesiąc! Czas leci, przygotowania trwają, 11 czerwca tuż-tuż! Nie możemy się doczekać!

keep-calm-one-month-left

14.1.2015
Logo

Z nieskrywaną radością prezentujemy logo III Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA Bielsko-Biała 2015!

WTOOPA_LOGO_BB

14.1.2015
Startujemy!

Przygotowania do III WTOOPY startują pełną parą!