Aktualności
21.4.2022
RUSZAMY!!!

Odpalamy XVIII Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA – Zduńska Wola 2022!

20.4.2022
JUTRO START!

Do oficjalnego rozpoczęcia XVIII Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA – Zduńska Wola 2022 pozostały 24 godziny! Czekamy na Was w Zduńskiej Woli przepełnieni uśmiechem z szeroko rozpostartymi ramionami!

20.4.2022
WTOOPowe STATYSTYKI
•  3240 minut warsztatów
•  2399 lat mają razem wszyscy uczestnicy
•  2057 kilometry przejechały zespoły, żeby dotrzeć na WTOOPĘ
•  540 minut spektakli
•  120 zaangażowanych osób
•  80 różnych imion
•  69 uczestników warsztatów
•  53 lata ma najstarszy uczestnik
•  23,07 lat wynosi średnia wieku uczestnika
•  21 wegetarian
•  21 lat wynosi średnia wieku uczestnika warsztatów
•  14 lat ma najmłodszy uczestnik
•  12 grup teatralnych
•  11 spektakli
•  11 placówek
•  9 ośrodków
•  6 województw
•  6 rodzajów warsztatów
•  6 prowadzących warsztaty
•  5 Julii i Oliwii
•  4 Konradów
•  2 narodowości
•  2 gości specjalnych
•  2 bezglutenowców
•  1 Elina, Gilbert, Gleb, Józef, Sergiusz i Zygmunt na WTOOPIE
•  1 cel przyświeca nam wszystkim
19.4.2022
WOLO 4

Last but not least wolontariuszy dwoje:

MARTA KACZMAREK

Cześć nazywam się Marta, w tym roku będę mieć 21 lat. Należę do grona osób miłych i dość gadatliwych oraz lubiących podejmować nowe wyzwania (do jednych z nich mogę zaliczyć swój tegoroczny udział we WTOOPIE). Prywatnie mieszkam w Łodzi i jestem studentką pierwszego roku psychologii, która jest również moją pasją. Dodatkowo do moich zainteresowań zalicza się praca ze zwierzętami, a zwłaszcza szkolenie psiaków.


GLEB TRETIAK

Jestem Gleb. Pochodzę z Dnipro w Ukrainie. W Polsce, w Krakowie, mieszkam dopiero od półtora miesiąca, dlatego nie mówię jeszcze dobrze po polsku. Jestem bardzo otwartą i serdeczną osobą, która uwielbia poznawać nowych ludzi. Lubię odkrywać nieznane mi miejsca, czytam książki i uprawiam różne sporty. Mam nadzieję, że spędzę z Wami cudowne cztery dni!

17.4.2022
LICEUM PLASTYCZNE

W działaniach WTOOPA PRESS będą nam pomagać uczniowie Liceum Plastycznego im. K. Kobro w Zduńskiej Woli, za co serdecznie im dziękujemy!

17.4.2022
NOCLEG i ŚNIADANIE

Po raz pierwszy na WTOOPIE będziemy wszyscy mieszkać w jednym miejscu – ze względów organizacyjnych będziemy gościć w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej, który mieści się przy ulicy Zielonej 59a. Tam też będziemy rano wspólnie śniadać, żeby nabrać energii na wszystko, co nas czeka! PAMIĘTAJCIE O ZABRANIU ŚPIWORÓW!!!

16.4.2022
WOLO 3

PIOTR KAWCZYŃSKI
Zabawny, inteligentny i miły.

NIKODEM TOKARSKI
Zabawny, inteligenty, miły i bardzo ceniący poczucie humoru u innych ludzi.

MARCEL PIECHOL
Cześć, z tej strony Marcel, moje hobby to siłownia, a wolny czas spędzam w gronie przyjaciół. Wypoczywam wszędzie, gdzie mogę. Lubię gotować, mimo że często mi to nie wychodzi. Uczę się w Zespole Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli. Jestem szybszy, niż wyglądam.

15.4.2022
FACE TO FACE

Teatr działa od kilkunastu lat w Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli i skupia młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Każdego roku zespół bierze udział w ogólnopolskich festiwalach i przeglądach teatralnych, zdobywając różne nagrody i przede wszystkim rozwijając aktorskie umiejętności dzięki uczestniczeniu w warsztatach teatralnych. Kochamy to, co robimy. Na WTOOPIE po raz siódmy!

Krystyna Chołoniewska, Poczekalnia – czwartek, 21 kwietnia, godz. 17.15

14.4.2022
WIKTORIA FRĄCKOWIAK

Wiktoria Frąckowiak – uczennica II roku Państwowego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach, od wielu lat związana z Teatrem „Nieoetykietkowani” i Teatrem „Off-Road”, a w latach 2014-2019 z Teatrem Tańca „Kontrasty”. Uczestniczyła w wielu festiwalach, warsztatach, a także ma na koncie kilka nagród zdobytych z powyższymi teatrami. Na WTOOPIE po raz czwarty i (jak twierdzi) na pewno nie ostatni, ale pierwszy raz w roli prowadzącej warsztaty. Często współpracuje z dziećmi i młodzieżą, dla których prowadzi zajęcia taneczne i aktorskie. Brała udział w wielu spektaklach oraz projektach, takich jak „Teatr Daje Radość” czy „Poezja Herberta”. Warsztaty aktorsko-ruchowe „Ciało”. Mówi się, że ciało to narzędzie pracy aktora. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, w końcu głos, mimika czy ruch to niezwykle ważne elementy tego zawodu. Aktor powinien pracować nad swoim ciałem, zakresem ruchów, a także wiedzieć, jak o nie dbać. Czy wiesz, do czego zdolne jest twoje ciało? Jak ważne jest w zawodzie artysty? Jak warunki fizyczne wpływają na odgrywanie ról? Czy czujesz się dobrze we własnym ciele? Jak wiele mu zawdzięczasz? Przez ćwiczenia aktorskie i ruchowe każdy powinien znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

13.4.2022
CZEGO NIE ZAPOMNIEĆ!

Pamiętajcie koniecznie o zabraniu wygodnych ubrań na warsztaty! Z pewnością się Wam przydadzą! Ponadto prosimy, żeby nikt nie zapomniał o ŚPIWORACH! A poza tym to już klasycznie: uśmiech, optymizm i pozytywne myślenie!!!

13.4.2022
FUNDAMENTUM

Grupa działa przy Zespole Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli. Nazwa grupy wzięła się od szkolnej piwnicy, w której odbywają się próby (łac. fundamentum). Szkolny teatr działa od kilkunastu lat i dla wielu osób stanowi swego rodzaju sposób na życie. Wchodząc na scenę, za każdym razem młodzi pasjonaci teatru odkrywają coś nowego. A zdjęcie pochodzi z ostatniego spektaklu, który niestety ze względu na rotacyjność młodzieży w zespole i pandemię nie będzie mógł zostać zaprezentowany w tym roku. Na WTOOPIE po raz siódmy!

12.4.2022
ADHD

ADHD to grupa teatralna z kilkuletnim stażem, spotykająca się raz w tygodniu w Pałacu Młodzieży w Katowicach. W zeszłym roku zrealizowaliśmy jednoaktówkę Sławomira Mrożka Jeleń, a w tym roku kontynuujemy przygodę z tym autorem, bazując na wybranych tekstach ze zbioru Małe prozy.

Sławomir Mrożek, Na imię mi Byt – czwartek, 21 kwietnia, godz. 18.30

11.4.2022
WERONIKA JAKUBOWIAK

Warsztaty poprowadzi solistka Teatru Tańca Arabeska, studentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi – specjalność: taniec i choreografia. Studio Tańca „Arabesque” to szkoła, w której od wielu lat szkolą się dzieci, młodzież i dorośli. Liczy kilkuset uczniów, a wyjątkowa grupa 100 tancerzy tworzy Teatr Tańca „Arabeska”. Głównym choreografem jest założycielka szkoły Aneta Barton.

10.4.2022
BEZ DIDASKALIÓW

Zespół rozpoczął swoją działalność artystyczną w 2014 roku w Gimnazjum nr 9. Obecnie członkami teatru są uczniowie lubelskich liceów oraz studenci, będący rezydentami Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Widowiska zrealizowane przez teatr zostały docenione na wielu konkursach. Spektakl Ja- kilkunastoletnia?, zaprezentowany na ,,Zwierciadłach 2018”, otrzymał II nagrodę za ,,poetycką opowieść o dojrzewaniu i problemach młodego pokolenia” oraz nagrodę od młodzieżowego jury za ,,genialny ruch sceniczny, kreatywne wykorzystanie rekwizytów oraz dopasowaną charakteryzację”. Trzech aktorów uzyskało wyróżnienia aktorskie. Na Scenie Młodych otrzymaliśmy natomiast II nagrodę za „perfekcyjnie uchwyconą formę spektaklu poetyckiego i czułe podejście do poezji”.

Martyna Chodowska, Ja – kilkunastoletnia? (próba otwarta) – sobota, 23 kwietnia, godz. 16.45

9.4.2022
ADAM WOJCIECHOWSKI

Z aktorstwem jestem związany już od podstawówki. Najpierw zainteresował mnie teatr, później film. Wszystko zaczęło się od amatorskiego Teatru „Nieoetykietkowani” w Zabrzu, któremu wiele zawdzięczam. W planach pomaturalnych miałem zawsze szkołę teatralną, ale los sprawił, że opóźniły mi się trochę te plany, lub los wybrał dla mnie inną drogę. Tego już dowiem się później. Rozwijam się w każdym aktorskim formacie – teatr, serial i film. W wolnych chwilach sporo podróżuję autostopem i poszerzam moją znajomość języka francuskiego. Jednym z moich marzeń, które zamierzam już wkrótce zrealizować, jest wyjazd do Francji i kontynuowanie tam przygody z aktorstwem, ale tym razem w języku Moliera! Ale kto wie, co przyniesie przyszłość. Zapraszam na warsztaty! Postaram się, żeby było euforycznie!

8.4.2022
PODLEŚNE WIERSZYDŁO

W teatrze zaszły w ostatnim czasie dość poważne zmiany. Przenieśliśmy się, połączyli i tak powstało „Podleśne Wierszydło”. Jest to teatr dzieci i młodzieży. Obecnie pracujemy nad spektaklem będącym wariacją na temat Alicji w Krainie Czarów, ale niestety nie uda się nam go zaprezentować WTOOPowiczom na najbliższej edycji.

8.4.2022
W KIESZENI

Teatr „W kieszeni” działa od 16 lat pod skrzydłami Węgorzewskiego Centrum Kultury. Tworzymy autorskie spektakle, które prezentujemy na wojewódzkich i ogólnopolskich przeglądach teatralnych, ale również dla lokalnej społeczności. Cały czas poszukujemy nowych rozwiązań inscenizacyjnych. Fascynuje nas ruch, gest i mimika jako silne środki wyrazu artystycznego. Nasz zespół to po prostu grupa zapaleńców zakochanych w teatrze, którzy czerpią siłę z bycia razem i ze wspólnego tworzenia.

Dziękujemy za uwagę – piątek, 22 kwietnia, godz. 20.45

8.4.2022
ZBYSZEK RUDECKI

A osobą, dzięki której WTOOPA zawitała do Zduńskiej Woli, jest nie kto inny jak ZBYSZEK RUDECKI, który teatrem offowym zajmuje się 15 lat. Tylko lub aż. W Zduńskiej Woli prowadzi dwa teatry: „Fundamentum” i „Face To Face”, a w Łasku Teatr „Focus”, dla młodzieży 15+, wykreślając ze słownika młodych ludzi stwierdzenie – NIE DA SIĘ. Z wykształcenia teolog – studia ukończone na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, oraz historyk, posiadający również fakultet z wychowania do życia w rodzinie – studia ukończone na Uniwersytecie Łódzkim. Teatralny teoretyk i praktyk. Współpracował m.in. z Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” w Warszawie, Centrum Rozwoju „Ajanta” w Toruniu, a także z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu. Posiada certyfikaty ukończenia kursów teatralnych, m.in. Akademii Kultury i Sztuki w Warszawie, Stowarzyszenia Teatru „Wiczy” w Toruniu, Teatru „Pinokio” w Łodzi, praktycznego zastosowania elementów techniki Michaiła Czechowa we wrocławskim „Cloud Theater” i ostatnio w łódzkiej Fabryce Sztuki Teatru „Chorea” oraz Akademii Dojrzałego Twórcy w Teatrze Polskim w Warszawie. O sobie mówi: „Praca z młodzieżą to moja pasja i wyzwanie, bo jak wiadomo: Życie to jest teatr… maski coraz inne, coraz mylne się nakłada; wszystko to zabawa, wszystko to jest jedna gra przy otwartych i zamkniętych drzwiach”.

8.4.2022
NIEOETYKIETKOWANI

„Nieoetykietkowani” to licealno-studencka grupa teatralna działająca od 2001 roku w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 3 w Zabrzu pod artystyczną opieką reżysera i scenografa Małgorzaty Baryły. To już ponad 20 lat! Nasze spektakle to różne formy prezentacji teatralnej – od teatru dramatycznego, przez formy muzyczne, plastyczne, pantomimiczne, po monodramy oraz happeningi. Interesuje nas dramat współczesny, ale tworzymy też spektakle autorskie. Często sięgamy po dramat klasyczny czy poezję. To, co tworzymy, uzależnione jest od zainteresowań grupy oraz aktualności podejmowanego tematu. Liczy się wszechstronność i rozwój młodych aktorów, dobra zabawa w grupie oraz realizacja teatralnej fascynacji. Zrealizowaliśmy dotąd około 60 spektakli – mniejszych i większych form scenicznych. Jesteśmy uczestnikami oraz finalistami kilkudziesięciu ogólnopolskich festiwali, mamy całkiem sporo nagród i wyróżnień, ale przede wszystkim jesteśmy zakochani w teatrze i rozwijamy tę miłość pod skrzydłami profesjonalisty-fascynata. Naszym aktorom udało się zdobyć łącznie już kilkanaście indeksów na teatralne uczelnie wyższe. Serdeczni przyjaciele WTOOPY – już po raz czwarty! I dwie osoby z tej grupy poprowadzą w tym roku warsztaty aktorskie!

Duncan Macmillan, Oddech – sobota, 23 kwietnia, godz. 15.00

8.4.2022
WTOOPA PRESS 1

MAJA CYBULSKA
Jedni kolekcjonują magnesy, inni kubki, a ja kolekcjonuję WTOOPY i zapisuję w pamięci, niczym w pamiętniku, towarzyszące im przeżycia. Zostają w serduszku tak samo jak poznani na WTOOPACH ludzie. Podczas tak długo wyczekiwanej, nadchodzącej edycji, będę miała przyjemność spisywać wszystko, co będziemy wspólnie tworzyć oraz doświadczać 💚 Do zobaczenia niebawem 💚

NATALIA MARCZEWSKA
Jestem Natalia, mam 21 lat. Można powiedzieć, że studiowanie to moje nowe hobby, ponieważ w tym roku studiowałam już trzy kierunki i nie wiem, kiedy się zatrzymam. Teatr jest obecny w moim życiu od najmłodszych lat i bardzo się cieszę, że mogę wziąć udział w tak cudownym wydarzeniu jak WTOOPA, tym razem po tej drugiej stronie mocy.

STANISŁAW NOWAK
Nazywam się Stachu, mam 19 lat i pochodzę z Torunia. Nie będzie to moja pierwsza WTOOPA, ale za to pierwsza w roli wolontariusza. Proszę zatem o cierpliwość, ponieważ jeszcze się uczę. Z wielką radością poznaje nowych WTOOPowiczów, a pierdzenie okiem i zapominanie imion to tylko część atrakcji, jakie mam Wam do zaoferowania. Obecnie mieszkam w Krakowie, gdzie nie udało mi się ukończyć studium florystycznego, dlatego teraz zapisałem się na technika ochrony. Czy to istotne? Nie, ale miło się czymś pochwalić. Do tego interesuję się rysunkiem i teatrem. No i to tyle kochani, do zobaczenia za niedługo!

8.4.2022
PNEUMATYCZNY

Teatr „Pneumatyczny” to teatr amatorski działający w Augustowie od stycznia 2018 roku. Grupa powstała z inicjatywy Pawła Leszkowicza i od początku swego istnienia działa przy Augustowskich Placówkach Kultury. Zespół zrzesza młodzież i dorosłych, którzy wspólnie przygotowują spektakle teatralne oraz uczą się improwizacji teatralnej. Nazwa grupy pochodzi od słowa pneuma (gr. πνεῦμα – 'tchnienie’) i wiąże się z aktywnym, dynamicznym czynnikiem przeciwstawnym pierwiastkowi biernemu. Wskazuje, że głównym celem twórców teatru jest tworzenie sztuki, która ma poruszać, jednocześnie dając odbiorcom możliwość złapania oddechu od codziennych trudności. Przez skojarzenie nazwy z młotem pneumatycznym twórcy wskazują samym sobie na konieczność działania z energią i werwą.

Paweł Leszkowicz, Słoiki, czyli skrócony kurs robienia przetworów – piątek, 22 kwietnia, godz. 15.30

Leslie Sands, Osaczenie – sobota, 23 kwietnia, godz. 18.45

8.4.2022
OLO BUCHOWIECKI

Cześć:) Jestem Olek, ale mówcie mi Olo. W końcu po tak długim czasie spotkamy się na najbardziej magicznym festiwalu teatralnym w Polsce! Nie mogę się już doczekać🤓 Na co dzień uczę się w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Aktorskim. Uwielbiam tańczyć, śpiewać i tworzyć. Na WTOOPIE będzie na to duuużo czasu. Moimi najlepszymi przyjaciółmi są adrenalina i podróże. Dużo medytuję i często chodzę po górach. Na warsztatach, które dla Was poprowadzę, trochę sobie poeksperymentujemy, spróbujemy dotknąć różnych abstrakcyjnych (ale nie tylko!) przestrzeni… będziemy pracować z najlepszym narzędziem, jakie istnieje – Waszą wyobraźnią! Więcej dowiecie się, jak się poznamy. Do zoba!💪🏻

8.4.2022
FOCUS

Teatr „Focus” działa w Łaskim Domu Kultury od września 2021 roku. Młodzież rekrutuje się ze szkół średnich oraz ósmych klas szkoły podstawowej. Wspólnie doskonali swój warsztat, bawi się i integruje. Aktualnie pracujemy nad wdzięcznym tekstem filozofa Leszka Kołakowskiego, jednakże na najbliższą edycję z naszym przedstawieniem niestety nie zdążymy.

8.4.2022
YETA

Teatr „Yeta” powstał w 2011 roku. Mottem przyświecającym pracy zespołu jest cytat ze Scenariusza dla trzech aktorów Bogusława Schaeffera: “Bezmyślna sztuka to kres sztuki”. Staramy się tego kresu nie osiągać, przeciwnie – chcemy prowokować publiczność do myślenia i rozbudzania wyobraźni. Nazwa teatru pochodzi z argentyńskiego slangu lunfardo, którym posługują się tangueros – osoby zawodowo zajmujące się tangiem. Yeta oznacza czynność przynoszącą pecha. Jesteśmy teatrem literackim, który opiera swoje poszukiwania artystyczne na inspirujących tekstach dramatycznych, przede wszystkim młodych polskich autorów, ale w naszej pracy sięgamy również po znanych i uznanych dramaturgów. Nie uciekamy również od scenicznych adaptacji prozy.

Cyprian Kamil Norwid, Noc tysiączna druga – piątek, 22 kwietnia, godz. 19.30

8.4.2022
WOLO 2

DAWID NOWICKI
Cześć. Jestem Dawid, mam 23 lata i jestem ze Zduńskiej Woli. Interesuje się sportem, a dokładniej piłką nożną, oraz kocham jeździć na rolkach. Po raz trzeci będę na WTOOPIE jako wolontariusz i wiem, że będzie to niezapomniane przeżycie. Do zobaczenia😃

KONRAD MAZURKIEWICZ
Siemanko wszystkim, nazywam się Konrad, w tym roku skończę 23 lata i będzie to moja trzecia WTOOPA jako wolontariusz. Na co dzień pracuję w Holandii, interesuję się motoryzacją, piłką nożną i sportami walki.

SARA KOLANKOWSKA
Hej, jestem Sara, pochodzę z Torunia. Pierwszy raz na WTOOPIE znalazłam się w 2016 roku wraz z grupą Teatr R. Bezimienni. Poznałam wtedy cudownych ludzi, do których uwielbiam wracać! Na co dzień studiuję Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi oraz pracuję w kinie studyjnym jako kinooperatorka.

8.4.2022
RAMPA

Grupa Teatralna „Rampa” skupia zarówno uczestników z wieloletnim stażem, jak i osoby, które dołączyły na zajęcia w tym roku szkolnym. Spotykamy się raz w tygodniu w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 4 „Centrum Edukacji Twórczej” w Zabrzu. Tym razem postanowiliśmy zmierzyć się z klasyką literatury polskiej, czyli sztuką Gabrieli Zapolskiej Moralność pani Dulskiej.

Gabriela Zapolska, Moralność pani Dulskiej – piątek, 21 kwietnia, godz. 18.10

Éric-Emmanuel Schmitt, Obca – sobota, 23 kwietnia, godz. 17.35

8.4.2022
STRACH

Jestem osobą, która w liceum miała przepiękny romans ze sceną. Skończyłem studium aktorskie pod wodzą wspaniałych aktorów Narodowego Teatru Starego, gdzie przygotowywałem się do egzaminów do szkoły aktorskiej. Jak łatwo się domyśleć, po ukończeniu liceum szybko trafiłem do banku, gdzie spędziłem 5 lat, pracując w obsłudze klienta, i sam nie wiem, co tutaj robię. Poprowadzę zaskakujące warsztaty na tegorocznej WTOOPIE!

8.4.2022
AGRAFKA

Teatr „Agrafka” istnieje od 2012 roku. Narodził się w Chełmnie i był grupą teatralną Chełmińskiego Domu Kultury. W 2014 roku stał się osobnym stowarzyszeniem. „Agrafka” to pasja i miłość do teatru. To ludzie, którzy tworząc, bawią się i zarażają innych optymizmem. Poruszają tematy dotyczące tolerancji, korzeni, przemocy, polityki oraz dylematów życiowych, czyli wszystkich tych spraw, które przeżywamy każdego dnia. Agrafkowy styl to „minimalnie w formie, a maksymalnie w przekazie”. Wyznajemy jedną zasadę – połowa sukcesu to dobry scenariusz. Dokładamy do tego trochę pasji i sporo pracy, aby ostatecznie przekuć to wszystko w sukces. Nie spoczywamy jednak na laurach, tylko wciąż bierzemy udział w różnych warsztatach, spotkaniach teatralnych czy wymianach międzynarodowych, nieprzerwanie dbając o rozwój warsztatu aktorskiego. Są bardzo zaprzyjaźnieni z WTOOPĄ, na której pojawią się już po raz czwarty!

Karolina Kasprzak, Prawy sercowy – sobota, 23 kwietnia, godz. 20.45

26.3.2022
WOLONTARIUSZE 1

KONRAD SOBCZAK
Cześć! Jestem Konrad, będzie to już moja dziewiąta (!) edycja w karierze. Pewnie chcielibyście zapytać: – Jak to jest być wolontariuszem? – Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi… Ekhm… Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które, by tak rzec, pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, ponieważ je znalazłem. I dziękuję życiu. Życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. Wielu ludzi pyta mnie o to samo. Ale jak ty to robisz? Skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste. To umiłowanie życia. To właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszyny, a jutro… kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę, ot, choćby sadzić… marchew.

ROBERT WROŃSKI
Mów mi Ajron! Na co dzień zajmuję się odnawialnymi źródłami energii, a dokładniej fotowoltaiką. Uwielbiam góry, a zwłaszcza wędrówki po nich. I dobrą muzykę: rap, metal, jazz, reggae, rock. No i tatuaże, których parę mam! W tym WTOOPowy! 😁. Więcej na mój temat będziecie się mogli dowiedzieć na WTOOPIE. ☮️

KACPER TOMCZYK
Hej, jestem Kacper. Prywatnie jestem studentem informatyki. Na WTOOPIE jestem od 2018 roku (z małą pandemiczną przerwą). Jak każdy duży chłopiec, lubię zabawki dla dużych chłopców (czytaj: autka i gry komputerowe). Mam nadzieję, że spędzimy razem kilka fantastycznych dni!

26.3.2022
MICHAŁ STACHOWSKI

Jeden z Ojców Założycieli WTOOPY. Urodzony w 1974 roku w Krakowie. Studiował śpiew operowy na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Mozarteum w Salzburgu. Następnie ukończył archeologię śródziemnomorską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zawodowo zajmuje się od wielu lat książkami, a i sam coś napisze od czasu do czasu. Z teatrem związany od 1989 roku. Jako jedyny obecny był na wszystkich edycjach WTOOPY i na wszystkich prowadził warsztaty! Zwraca wyjątkową uwagę na kwestie związane z emisją głosu i na punkcie ładnych głosów ma lekkiego świra. Wszyscy, którzy choć raz trafili do niego na zajęcia z emisji głosu, wiedzą, że jego ukochaną samogłoską jest…

26.3.2022
SERIMAX

Dziękujemy firmie Serimax, która od drugiej bodajże WTOOPY wykonuje dla nas cudowne T-shirty, które cieszą się wśród uczestników ogromną popularnością i przywołują wiele wspaniałych wspomnień!

26.3.2022
ORGANIZATORZY

STOWARZYSZENIE KULTURALNO-SPORTOWE „TALENT”
Zostało założone we wrześniu 2014 roku w Zduńskiej Woli. Celem Stowarzyszenia jest wszechstronne wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży w zakresie szeroko rozumianej kultury i sportu. Działalność Stowarzyszenia to także współpraca z krajowymi, zagranicznymi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi oraz innymi instytucjami. Jest to stosunkowo młode Stowarzyszenie, ale na swoim koncie ma organizację, jak również współorganizację wielu imprez kulturalnych i sportowych. Stowarzyszenie organizuje m.in. Międzynarodowy Festiwal „Folklor Świata”, włącza się również w przygotowanie rekonstrukcji „Bitwy nad Wartą na linii Strońsko – Beleń – Zagórzyce z września 1939 roku”, a także po raz czwarty współorganizuje w Zduńskiej Woli Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA.

POWIATOWE CENTRUM KULTURY, SPORTU I REKREACJI W ZDUŃSKIEJ WOLI
W skład PCKSiR wchodzą: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury „Na Pięterku”, Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe, gdzie zorganizowane zostaną noclegi dla uczestników. Zapewne poznacie na WTOOPIE niezwykle przyjazną dyrektor PCKSiR – Joannę Jarosławską, która wspiera ideę przedsięwzięcia od samego początku.

MIEJSKI DOM KULTURY ZDUŃSKOWOLSKIE CENTRUM INTEGRACJI RATUSZ
To właśnie tam będziecie oglądać spektakle. Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli realizuje zadania w dziedzinie upowszechniania kultury, wychowania, edukacji oraz promocji dorobku kulturalnego. Działają tam grupy taneczne, muzyczne, wokalne, teatralne, plastyczne i literackie. MDK jest animatorem wielu form działalności artystycznej, a także organizatorem licznych konkursów, wystaw i koncertów.

POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
To nie tylko samorząd. To także szeroki zakres działań na terenie powiatu w dziedzinach takich jak kultura, sport, edukacja, ochrona zdrowia, historia, zabytki, pomoc społeczna, pomoc niepełnosprawnym, organizacja różnego rodzaju imprez i wydarzeń, turystyka, organizacje pozarządowe, przedsiębiorczość, urząd pracy itd. Powiat obejmuje pieczą działanie PCKSiR w Zduńskiej Woli.

MIASTO ZDUŃSKA WOLA
Poza sprawami oczywistymi, swoim działaniem na terenie miasta wspiera przedsiębiorców, inwestycje, edukację, zdrowie, opiekę społeczną, wspólnoty lokalne, organizacje pozarządowe, religię, seniorów, młodzież itd. Obejmuje swoim patronatem Miejski Dom Kultury Zduńskowolskie Centrum Integracji RATUSZ.

26.3.2022
STOWARZYSZENIE WTOOPA

Organizatorem WTOOPY jest Stowarzyszenie WTOOPA – taka społeczność dobrych i nieco szalonych ludzi, dla których przygoda z teatrem jest czymś wyjątkowym. Współpracujemy i działamy po to, żebyście w naszych projektach uczestniczyli, czerpali garściami wiedzę, optymizm i radość. Jesteśmy jednak przede wszystkim grupą wielkich Przyjaciół, którzy – mimo różnicy wieku niekiedy nawet coś znaczącej – uwielbiają wspólnie spędzać pożytecznie czas, chociaż i nam zdarzają się chwile relaksu i całkowitego odWTOOPienia… ale to bardzo rzadko. Jesteśmy z Krakowa, Zduńskiej Woli i Lublina. Jak dotąd. Jeśli ktokolwiek zechciałby do nas dołączyć – nic prostszego! Wystarczy jedynie zajrzeć na naszą stronę i najzwyczajniej w świecie przystąpić do naszego magicznego WTOOPowego świata, bo jak ktoś ładnie kiedyś powiedział: WTOOPA to styl życia albo nawet stan umysłu!

26.3.2022
O WTOOPIE

Uczestnicząc w wielu przeglądach, festiwalach oraz konkursach, dojrzewaliśmy. Niektóre rzeczy nas zachwycały, a inne znów niekiedy doprowadzały do szału. Doszliśmy w pewnym momencie do wniosku, a było to w 2011 roku, że chcemy zorganizować nasze własne spotkania teatrów amatorskich, w których wszystko będzie idealne! I tak właśnie w 2013 roku powstała WTOOPA!

WTOOPA nie ma formuły konkursowej, co bardzo mocno pragniemy podkreślić, bowiem głównym celem tej imprezy ma być rozwijanie u młodych ludzi ich pasji, jaką jest teatr. Służyć temu mają liczne warsztaty teatralne, prezentacje spektakli, a także wspólne szczere dyskusje. Aby to osiągnąć, istotny jest udział zaproszonych zespołów w całej WTOOPIE, a nie jedynie w dniu prezentacji spektaklu.

Może wyjaśnienie, po co robimy WTOOPĘ, zabrzmi nieco górnolotnie, ale będzie za to bardzo szczere. WTOOPA ma być czasem pracy i radości dla wszystkich, którzy teatr kochają i bez którego ich życie byłoby uboższe. Dlatego właśnie celowo zrezygnowaliśmy z formuły konkursowej, uważamy bowiem, że już samo obcowanie ze sceną, tekstem, rekwizytem i słowem będzie dla wszystkich uczestników WTOOPY największą nagrodą.

26.3.2022
ROZPOCZYNAMY ODLICZANIE

KOCHANI WTOOPowicze! Rozpoczynamy klasyczne już odliczanie na 30 dni przed rozpoczęciem XVIII Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA – Zduńska Wola 2022!

19.2.2022
XVIII edycja po 1038 dniach bezWTOOPia!

Już niedługo nowa WTOOPA! Mamy nadzieję, że będzie znów zabawnie, twórczo i jak zawsze wyjątkowo!