Aktualności
25.12.2014
Życzenia od łódzkich Przyjaciół

Droga WTOOPO, Najmilsi WTOOPowicze! Najserdeczniejsze świąteczne życzenia od ab’Teatru! Wspaniałych Świąt spędzonych w rodzinnym gronie, szczerości i spontaniczności, a w nowym, nadchodzącym 2015 roku – twórczej kreatywności! Ho, ho, ho!

ab

23.12.2014
WTOOPOowe życzenia

KOCHANI WTOOPowicze!!! Na te nadchodzące Święta życzymy Wam cudownego Ciepła i szczerego Uśmiechu! A na nadchodzący rok 2015 mnóstwa Teatralnych Radości i żeby wspomnienie wspólnie spędzonego czasu podczas WTOOPY zawsze powodowało łezkę w oku!

ŚWIĘTA

6.12.2014
Prezent od „Świętego Mikołaja”

Serdecznie informujemy naszych Kochanych WTOOPowiczów, że wreszcie oddajemy Wam z nieskrywaną radością drobny prezent w postaci WTOOPowych galerii! Mamy nadzieję, że się Wam nasze zdjęcia spodobają. Dziękujemy Grafiemu za utrwalenie wszystkich spektakli! Jeśli macie swoje zdjęcia z WTOOPY, prześlijcie je nam – mile widziane zwłaszcza zdjęcia z przerw, z Korzkwi, nocnych posiadówek itd. – stworzymy wtedy dodatkową galerię WTOOPowe!

MIKOŁAJ

29.11.2014
Już wkrótce galerie

Jeszcze wytrzymajcie! Galerie WTOOPowe już w przyszłym tygodniu!

photo

17.11.2014
I jeszcze raz dziękujemy

W imieniu wszystkich WTOOPowiczów pragniemy również bardzo gorąco podziękować pozostałym sponsorom naszej imprezy: Hurtowni AMPOL oraz Firmie PAKLER!

THX

14.11.2014
Podziękowania dla Espresso Service

Pragniemy BARDZO SERDECZNIE podziękować Firmie ESPRESSO SERVICE za fantastyczną KAWĘ, której smak oczarował wszystkich bez wyjątku uczestników WTOOPY! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będzie nam dane rozkoszować się jej aromatem!

18

14.11.2014
Słowo od Oli

Kochani, serdecznie dziękujemy Wam za to, co robicie! WTOOPA jest wspaniałą inicjatywą. Niezmiernie miło było do Was wrócić. Dzięki Wam ze Szczecina do Krakowa jest nam jak najbardziej po drodze :-) Poznaliśmy wspaniałych ludzi, mogliśmy podzielić się z Wami naszymi scenicznymi refleksjami. Bardzo dobre warsztaty. Widać, że się rozwijacie. Oby tak dalej… Ten dobry czas pozostanie w nas na zawsze. Ściskamy!!!
Aleksandra Słowińska

Police

14.11.2014
Słowo od Magdy

WTOOPA uzależnia. Energia dostaje się do organizmu razem z dużą dawką kawy i przez 4 dni krąży w ciele. Trudno się dziwić, że po powrocie do rzeczywistości czujemy przykre skutki efektu odstawienia. Chciałabym bardzo podziękować za pracę nade mną na warsztatach. Za zakwasy i kontakt. Za pracę na prawdziwych emocjach (i płacz). Za to cholerne „w trzcinie”. Za doświetlenie mnie, jak trzeba. Za rolę kota. I za lekcję słowackiego. Zarówno za odmładzanie mnie, jak i za uwagi, jak powinnam się ubierać „w moim wieku” :-) Za siedzenie ze mną do rana i za gościnę. I za tę wspomnianą, uzależniającą energię! Mam nadzieję, że jakoś będzie mi dane się odwdzięczyć :-)
Magda

Legionowo

13.11.2014
Słowo od ab’Teatru

Mieliśmy ogromną satysfakcję, że po raz drugi mogliśmy wziąć udział w tym „szaleństwie”. Power, jaki daje WTOOPowa publiczność, jest nie do podrobienia. Spotkanie z tak ciekawymi ludźmi – ich opiniami – zachęca do dalszej pracy. Do tego różnorodność i poziom warsztatów działają niezwykle motywująco. Atmosfera WTOOPY jest nie do zastąpienia – cała ta szalona zgraja uświadamia nam, że teatry niezawodowe wciąż i na nowo zaskakują świeżością i nietuzinkowością. Brawa dla organizatorów za ciężką pracę i bezustannie okazywaną sympatię – a także szacuneczek wolontariuszom, których bezinteresownego zaangażowania nie możemy pominąć!
ab’Teatr

abteatr

12.11.2014
Słowo od Eny

Chciałam oficjalnie pochwalić organizatorów za superwarsztaty, które jakością naprawdę wybijały się ponad średnią krajową. Zajęcia ze światła na długo utkwią mi w pamięci i na pewno wykorzystam je w najbliższym czasie przy pracy mojego szkolnego teatru. Halogeny z Castodramatu i folia z Bezdomki już kupiona. I te piękne porady życiowe. „Jak się nie ma, co się lubi, to się kradnie, co popadnie!”. Cokolwiek wzruszające! Zajęcia z improwizacji tanecznych baaardzo otwierające. I zakwasotwórcze. Znaczy – skuteczne! W ramach wspomnień warsztatowych chciałabym jeszcze pozdrowić wspaniałego Matuša, który z takim zaangażowaniem i poświęceniem nagrywał nasze próby improwizacyjne, tłumaczył słowacki, przygotowywał nas do etiud. I wszystko pięknie wyszło, bardzo dobrze się bawiliśmy. Jesteś zázračný, Matuš!
Eny

Rzeszów

12.11.2014
Nie bójcie się pisać!

Po raz kolejny zachęcamy Was do skrobnięcia kilku słów o WTOOPIE. To dla nas bardzo istotne. Chcielibyśmy poznać Wasze opinie na temat naszych Spotkań Teatralnych. Nie bójcie się i „chwyćcie” za klawiaturę! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim bez wyjątku zespołom i fantastycznym instruktorom. Postaramy się jak najszybciej uzupełnić naszą galerię!

opinie

12.11.2014
Podziękowania dla MPWiK

Organizatorzy pragną BARDZO SERDECZNIE podziękować Sponsorowi Głównemu tegorocznej WTOOPY: Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie za okazaną nam pomoc!

LOGO_DobraWoda_prostozkranu

10.11.2014
Słowo od Ady

Witam, bardzo cieszę się, że mogłam uczestniczyć w festiwalu. Jestem pełna podziwu dla wolontariuszy, którzy pracowali bez wytchnienia, a których praca była cichym tłem dla wszelkich działań. Pomysł z kawiarenką, gdzie unosił się aromat wybornej kawy, był trafiony w 10. Co do formy festiwalu myślę, że dzięki temu, że nie był to przegląd konkursowy, atmosfera była naprawdę dobra i pełna szacunku dla siebie. Dyskusje pospektaklowe dużo mi dały i pozwoliły usystematyzować moje emocje i spostrzeżenia związane z poszczególnymi spektaklami. Mam nadzieję, że „wirus WTOOPY” rozprzestrzeni się także na inne miasta! Oby tak dalej, pozdrawiam z bieguna zimna.
Ada

SUWAŁKI

10.11.2014
Słowo od Kasi

Dzięki ogromne dla wszystkich Uczestników warsztatów i Organizatorów! Ruszaliście się cudnie! To sama przyjemność prowadzić zajęcia z takimi jak Wy! Ściskam mocno :)

Kasia

10.11.2014
Piszcie opinie!

Pragniemy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować WSZYSTKIM uczestnikom naszych Spotkań Teatralnych. Najbliższe dni poświęcimy też na oficjalne podziękowania sponsorom, bez których WTOOPA zapewne nie doszłaby do skutku. Porządki już zrobione. Odpoczywajcie teraz i pamiętajcie, żeby podzielić się z nami opiniami i wrażeniami z WTOOPY, które skrupulatnie opublikujemy na FB i stronie WTOOPY. Dlatego piszcie, póki na świeżo macie w głowach i sercach swój pobyt w Krakowie! Piszcie przez FB albo na adres michal@wtoopa.pl.

napisz

10.11.2014
Dziękujemy!

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, instruktorom, wolontariuszom i sponsorom za tegoroczną WTOOPĘ! Już wkrótce zaczniemy uzupełniać galerię WTOOPY. Prosimy o przesyłanie nam Waszych opinii i wrażeń poWTOOPowych – wszystkie umieścimy na stronie! Dziękujemy!!!

thx

6.11.2014
de Luxe – ab’Teatr (Łódź)

I już po pierwszym spektaklu!

Relacja już tutaj!

6.11.2014
WTOOPA

To już dzisiaj! Ruszamy o 17.00!

0

5.11.2014
1 dzień

Nie wierzycie? A jednak! Do oficjalnego rozpoczęcia WTOOPY zostały nieco ponad 32 godziny! Baza zasuwa od rana i nie skończy prędko! Trzymajcie za nas kciuki! Życzymy Wam udanej podróży i do zobaczenia już jutro!!!

1

4.11.2014
WTOOPA w liczbach
 • 3240 minut warsztatów
 • 2394 km łączny dystans zespołów do przebycia
 • 658 km najdłuższy dystans do przebycia
 • 200 kiełbas zostanie zjedzonych
 • 104 km najkrótszy dystans do przebycia
 • 101 uczestników
 • 21 średnia wieku
 • 12 lat ma najmłodszy uczestnik
 • 9 zespołów
 • 8 spektakli
 • 8 rodzajów warsztatów
 • 4 dni teatralnego maratonu
 • 2 fantastyczne ekspresy do kawy
 • 1 wyjątkowy obcokrajowiec

LICZBY

4.11.2014
2 dni

Ze względu na maksymalne obłożenie pracami przygotowawczymi do naszych Spotkań Teatralnych, pragniemy jedynie poinformować, że pozostały już tylko dwa dni. Widzimy się pojutrze!

2

3.11.2014
3 dni

Zaczęliśmy odliczać, kiedy dzieliło nas od rozpoczęcia WTOOPY 40 dni. Czas płynie jednak nieubłaganie. Pozostało nam do naszego spotkania już niespełna 89 godzin! Dziękujemy serdecznie za pomoc przy organizacji bez wyjątku Wszystkim! Za ciepłe słowa, za okazaną sympatię, za zaufanie! I czekamy na Was z wytęsknieniem w Krakowie!

3

2.11.2014
Co robi Baza

Wieczór mija pod znakiem żelazka i projektowania plakatu WTOOPY, czemu towarzyszą dochodzące z kuchni Bazy zapachy domowej pizzy. Zasuwa Michał, Grafi i Tusiek (czyli Baza) oraz Asia, Justyna i Aga. Efekty poznacie już w czwartek!

IRON

2.11.2014
4 dni

Dzisiaj Baza spotyka się z pomocnymi rękoma w swojej siedzibie. Będzie dużo pary, mnóstwo przekładania, sortowania, klikania, poprawiania, zastanawiania się, odkładania, jeżdżenia i nikt nie wie, czego jeszcze mnóstwo będzie!

4

1.11.2014
5 dni

Dzisiejszy dzień nieco spokojniejszy, wyciszony, refleksyjny…

http://www.dreamstime.com/-image16140014

31.10.2014
O Bazie słów kilka

Baza to potrójny mózg WTOOPY – Michał Stachowski, Michał Graffstein (Grafi) i Wojciech Włodarski (Tusiek), czyli ludzie, do których możecie się zawsze zwrócić z pytaniem, prośbą, pomysłem czy też czymkolwiek, na co Wam akurat przyjdzie ochota. Stachowski jest od programu, Grafi od fotografii i graficznego wizerunku WTOOPY, a Tusiek od spraw technicznych. Pamiętajcie, jeśli zechcecie zorganizować edycję WTOOPY na własnym gruncie, możecie liczyć na ich pomoc!

baza

31.10.2014
6 dni

Porządki w Bazie. Przygotowania, drobne poprawki, telefonów ze sto, wypad tu, wypad tam, jeszcze coś załatwić, a kilometry na liczniku biją. Jutro się nie da? Aaa… Święto! Wolne w pracy załatwić i o musztardzie nie zapomnieć. I niech nam nikt nie mówi, że spokojnie, bo jeszcze sześć dni!

6

30.10.2014
Prognoza pogody

Ostatnie dni w Krakowie pod znakiem gigantycznej mgły, a co przynoszą prognozy pogody na czas WTOOPY? Zachmurzenie umiarkowane, bez deszczu i 12-15 stopni! Trzymamy kciuki za trafność synoptyków!

pogoda2

30.10.2014
7 dni

Już za tydzień spotykamy się w Krakowie. Coraz większe nerwy, żeby wszystko się udało i żeby ze wszystkim zdążyć! Wkrótce poprosimy Was o informacje dotyczące dokładnych godzin przyjazdu do Krakowa, żebyśmy mogli Was serdecznie powitać. Nie zapomnijcie o wygodnych ubraniach na zajęcia ruchowe!

7

29.10.2014
Otwarcie i szczerość

Pamiętajcie Kochani, że podczas WTOOPY zachęcamy Was gorąco do otwarcia się, mówienia tylko szczerze, bez żadnej kokieterii ani uprzejmości, do dzielenia się Waszymi spostrzeżeniami i uwagami, które z całą pewnością będą dla nas pomocne przy organizacji kolejnych edycji naszych Spotkań Teatralnych. Otwórzcie swoje umysły i serca! Na Teatr i na wszystkich, którzy Teatr kochają. Już teraz życzymy Wam niesamowitych wrażeń i niezapomnianych doznań!

OPEN

29.10.2014
8 dni

Baza w dalszym ciągu pracuje i powolutku kończy przygotowywanie drobnych upominków i pamiątek dla wszystkich uczestników WTOOPY :-)

8

28.10.2014
Sponsor Główny

Z ogromną radością informujemy, że Sponsorem Głównym tegorocznej WTOOPY jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna w Krakowie. 22 marca 2013 roku w Światowy Dzień Wody Wodociągi Krakowskie rozpoczęły kampanię „Dobra woda prosto z kranu”. Dzień, w którym w sposób szczególny poświęcamy naszą uwagę zasobom wodnym, wydawał się dobrym momentem, aby rozpocząć kampanię uświadamiającą mieszkańcom Krakowa, jak wysokiej jakości jest woda w kranach naszych mieszkań. Przez podjęte działania informacyjne pragniemy zachęcić mieszkańców Krakowa do rozprawienia się z pokutującymi mitami na temat szkodliwości picia wody kranowej. Kampania kładzie nacisk na wysokie bezpieczeństwo spożycia wody, gwarantowane przez codzienne kontrole jakości wody pitnej dostarczanej krakowianom.

OP_a4_17-09-2014

28.10.2014
9 dni

Pozostało jeszcze 9 dni. Baza właśnie sporządziła listę rzeczy do zrobienia i… się przeraziła. Długa lista. Najbliższe dni będą rzeczywiście bardzo intensywne, ale czego się nie robi dla fantastycznych ludzi! Zastanawiamy się tylko, jak bardzo można skrócić noc? Na prawidłowe odpowiedzi czekamy pod adresem…

9

27.10.2014
Gość Specjalny – Jan Peszek

Nic dodać, nic ująć – Gościem Specjalnym tegorocznej WTOOPY będzie wybitny aktor Jan Peszek!

DLOWRKultura

27.10.2014
Podziękowania

W imieniu wszystkich WTOOPowiczów dziękujemy instytucjom, które napisały o WTOOPIE:

THX

27.10.2014
Odliczanie końcowe!

Rozpoczęło się Wielkie Odliczanie!

10

26.10.2014
Korzkiew

Ośrodek Harcerski w Korzkwi znajduje się na południowo-wschodnim krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Usytuowany jest 15 km na północny zachód od Krakowa, stanowiąc doskonałą bazę wypadową do ważnych punktów na mapie województwa małopolskiego. Ośrodek położony jest na terenie Korzkiewskiego Parku Kulturowego, który swym zasięgiem obejmuje również wzgórze zamkowe, park w Korzkwi oraz całą wieś i okolicę. Na wzgórzu, tuż obok Ośrodka Wypoczynkowego, wznosi się korzkiewski zamek – warownia rycerska z XIV wieku. W ostatnim czasie został on odnowiony i zrekonstruowany. Stanowi doskonały punkt widokowy i jest także miejscem, gdzie w średniowieczne mury wkrada się nowoczesność, potęgując efekt historycznych walorów. Mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni z korzkiewskiej gościnności i wyjątkowego klimatu tego miejsca!

13a

25.10.2014
Niech się WTOOPA rozprzestrzenia

Pamiętajcie, że WTOOPA jest robiona dla Was – młodych pasjonatów teatru! Jeśli spodoba się Wam idea i formuła WTOOPY, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście zorganizowali WTOOPĘ u siebie, zapraszając nowe zespoły. Chcielibyśmy, żeby nasze Spotkania Teatralne się rozprzestrzeniały. Zawsze możecie liczyć na pomoc Bazy – wskazówki, sugestie, kontakty, pomysły. W przyszłym roku na pewno WTOOPA zawita w czerwcu do Bielska-Białej, by wrócić znów w listopadzie do Krakowa. Dlatego pamiętajcie o tym i jeśli WTOOPicie, spróbujcie stworzyć Waszą WTOOPĘ w Waszym ośrodku.

ROZWÓJ

25.10.2014
Wstępna prognoza pogody

Liczymy, że pogoda będzie dla nas łaskawa tak bardzo, jak było to ubiegłym roku. Po sprawdzeniu kilku prognoz długoterminowych wszystko wskazuje na to, że: temperatura będzie wynosić ok. 9-14 stopni, będzie raczej pochmurno z niewielkimi opadami deszczu.

pogoda

24.10.2014
Przypomnienie!

Pamiętajcie koniecznie, żeby zabrać ze sobą wygodne ubrania do ćwiczeń ruchowych, bo z pewnością się Wam one przydadzą!

CWICZENIA

23.10.2014
Dwa tygodnie do WTOOPY!

Jeśli nie możecie w to jeszcze uwierzyć, to tak – do WTOOPY pozostały jedynie 2 tygodnie! Dużo zamieszania, mnóstwo pracy, ogarnia nas z wolna szaleństwo, ale to wszystko, żebyście byli naprawdę szczęśliwi i zadowoleni z pobytu w Krakowie!

2 TYGODNIE

23.10.2014
Espresso Service

Z ogromną radością informujemy, że również i w tym roku w organizacji WTOOPY pomagać nam będzie firma ESPRESSO SERVICE! Firma, czerpiąc z doświadczeń zdobytych w ciągu 17 lat pracy na polskim rynku, oferuje interesujące rozwiązania dla gastronomii i biur w zakresie przygotowywania oraz serwowania kawy, czekolady i herbaty. Espresso Service nieustannie dąży do podniesienia własnych kompetencji, starając się jednocześnie przelać zdobytą wiedzę na osoby odpowiedzialne za kulturę podawania gorących napojów. Wieloletnia współpraca z renomowanymi firmami we Włoszech, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych zaowocowała wieloma kontaktami nie tylko w branży „kawowej”, ale w całym sektorze gastronomicznym. Doradzimy nie tylko, jak zagospodarować kawiarnię czy restaurację bądź kącik kawowy w biurze, ale również pomożemy wybrać odpowiednią formę i design w oparciu o najnowsze światowe trendy. Życzymy wszystkim uczestnikom wielu wrażeń smakowych!

18

22.10.2014
Ampol

Firma Handlowa Ampol jest firmą rodzinną, z tradycjami sięgającymi 1994 roku. Zaopatrujemy kompleksowo w wędliny, drób i mięso odbiorców z terenu Krakowa i Małopolski. W swoim zakresie oferujemy dowóz towaru do Klienta oraz sprzedaż stacjonarną. Rodzinny sposób prowadzenia naszej firmy wpływa na przyjazną atmosferę w kontaktach z naszymi odbiorcami. Jesteśmy firmą dbającą o interesy naszych Klientów, dlatego też staramy się, aby oferowany przez nas towar był jak najlepszej jakości i jednocześnie w przystępnej cenie. SUKCES NASZYCH ODBIORCÓW JEST NASZYM SUKCESEM!

15a

21.10.2014
Pakler

Firma PAKLER Lerka Sp. j. jest wiodącym przedsiębiorstwem w dziedzinie opakowań jednorazowych dla potrzeb producentów żywności, gastronomii, sklepów, piekarni, cukierni, hoteli, restauracji czy firm cateringowych. Przykładamy dużą wagę do  tego, aby zapewnić klientom szeroki dostęp do urozmaiconego asortymentu. Dzięki wieloletniej pracy, systematycznemu poszerzaniu wiedzy i współpracy z dostawcami renomowanych marek jesteśmy w stanie zaoferować klientom kompleksową obsługę i atrakcyjne ceny oferowanych produktów. Zaopatrujemy liczne przedsiębiorstwa branży spożywczej w opakowania cukiernicze, opakowania gastronomiczne oraz opakowania dań na wynos. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, zapewniamy także wykonywanie indywidualnych nadruków, pozwalających na tworzenie dobrego wizerunku przedsiębiorstwa oraz dających szanse na wyróżnienie się pod względem estetycznym. Naszą działalność rozpoczęliśmy w 1990 roku i od tego czasu zdobywaną wiedzą w zakresie wykorzystania nowych technologii i opakowań dzielimy się z naszymi klientami. Służymy fachowym doradztwem i obsługą w zakresie doboru odpowiednich opakowań oraz realizacji indywidualnych potrzeb. Przez lata działalności na rynku zyskaliśmy opinię firmy rzetelnej i godnej zaufania.

15b

20.10.2014
Fabryka Magika

Fabryka Magika powstała w 2008 roku. Początkowo działalność firmy ograniczała się do projektowania oraz druku pamiątek sprzedawanych w Krakowie. Rozwój nastąpił bardzo szybko, w związku z czym profil firmy uległ poszerzeniu. Dzisiaj główną działalnością Fabryki Magika jest kompleksowa obsługa firm oraz instytucji w zakresie projektowania oraz produkcji gadżetów i odzieży reklamowej. Firma posiada własny park maszynowy oraz przestrzeń produkcyjno-magazynową, dzięki czemu może zawsze dostosować się do wymagań klienta oraz zagwarantować najwyższą jakość. Myślą przewodnią, która towarzyszy Fabryce Magika na wszystkich etapach realizacji zamówień, jest terminowość, dokładność oraz dbałość o szczegóły. Oczywiście wszystko to dla pełnej satysfakcji klienta!

logo.cdr

19.10.2014
Młodzieżowy Dom Kultury

W 1989 roku na krakowskim Prądniku Czerwonym powstało miejsce rozwoju talentów i pasji najmłodszych członków lokalnej społeczności – Młodzieżowy Dom Kultury. MDK znalazł swą siedzibę w budynku Szkoły Powszechnej powstałej w latach 30. XX wieku. Prądnik Czerwony ma bogate tradycje kulturalne. W nieistniejącym już dziś Dworku Dettlofów na początku XX wieku gościli tak znakomici przedstawiciele świata kultury jak: Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Olga Boznańska czy Wojciech Kossak. Tu swoją pracownię miał wybitny malarz Jacek Malczewski, a w latach 40. XX wieku z ul. Dobrego Pasterza wyruszał na Stare Miasto swoją „zaczarowaną dorożką” Jan Kaczara – rymujący dorożkarz, uwieczniony przez Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Misją MDK jest oferowanie różnorodnych form spędzania czasu wolnego oraz stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju talentów i zainteresowań dzieci i młodzieży. Tu właśnie odbędzie się już po raz drugi WTOOPA!

19

18.10.2014
Trzej Weseli Chłopcy

W niedzielę przygotowaliśmy dla wszystkich uczestników WTOOPY niespodziankę, którą pozwoliliśmy sobie nazwać „Trzej Weseli Chłopcy, nie licząc Kurtyny pana S.”. Żeby nie zdradzić wszystkiego, powiemy tylko, że owi Trzej Weseli Chłopcy to: Emil Bajorek, Tomasz Darda oraz Michał Stachowski – przewodnicy po Stołecznym Królewskim Mieście Krakowie. Oni to zabiorą Was na niepowtarzalny spacer po tym magicznym mieście. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was wyjątkowe przeżycie na zakończenie naszych Spotkań Teatralnych!

14

17.10.2014
Paweł Buszewicz

Od ponad 25 lat prowadzi amatorskie zespoły teatralne, pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Należy do tych szczęśliwców, którym z pasji udało się uczynić zawód. Lubi to, co robi i robi to, co lubi. Dusza człowiek, obdarzony niewiarygodną wręcz umiejętnością skupiania wokół siebie jednostek dziwnych, utalentowanych i wyjątkowych. Przyjaciel nas wszystkich, na którym zawsze można polegać. Wysłucha, pocieszy, pomoże. Przeszczęśliwy mąż wciąż jednej i tej samej żony oraz ojciec wesołej piątki, z której to czworo już zostało teatrem zarażonych, z czego jedna zawodowo. Jedynym minusem Pawła jest sposób uciszania nas podczas prób. Wierzcie nam, nie chcecie usłyszeć tego gwizdu! Podczas tegorocznej WTOOPY poprowadzi zajęcia „TEKST – SYTUACJA – INTERPRETACJA”.

20

16.10.2014
Matuš Oparty

Tak mówi o sobie nasz specjalnie zaproszony z Bratysławy gość: „Myślę, że jestem zwykłym facetem z otwartym umysłem. Zawsze jestem ciekawy świata i nierzadko cechuje mnie nieco nieszablonowa postawa. Życie jest moim spełnieniem, a pisanie jest moją pasją”. Matuš jest jednym z najbardziej uroczych ludzi, jakich dane nam było kiedykolwiek poznać! W trakcie tegorocznej WTOOPY poprowadzi warsztaty „Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY”.

Preklad pre našich slovenských priateľov:
Hovorí o sebe, naše špeciálne pozvaný hosť Bratislava: „Myslím, že som obyčajný chlapec s otvorenou mysľou. Ja som vždy zvedavý na svete a často mi trochu netradičný prístup. Život je môj plnenie, a písanie je moja vášeň”. Matuš je jedným z najkrajších ľudí, ktoré som kedy bola daná nám vedieť! Počas tohtoročného WTOOPA sa bude konať seminár „Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY”.

21a

15.10.2014
Michał Graffstein (Grafi)

Urodzony w 1986 roku w Bytomiu biotechnolog, ale przede wszystkim fotograf, grafik i komputerowiec, któremu zawdzięczamy wszystkie projekty graficzne, projekt i obsługę strony internetowej oraz dokumentację fotograficzną. To właśnie on będzie osobą czuwającą nad dokumentacją fotograficzną w trakcie naszych spotkań. Podczas tegorocznej WTOOPY wspólnie z Wojciechem Włodarskim poprowadzi warsztaty „ZACHOWAJ TWARZ, CZYLI RZECZ O OŚWIETLENIU I FOTOGRAFII TEATRALNEJ”, a także „POKAŻ TO!”.

22d

14.10.2014
Małgorzata Siekańska

Doktor habilitowany Małgorzata Siekańska prowadzi zajęcia z zakresu komunikacji społecznej, psychologii, negocjacji, specyfiki sportu kobiet, psychologii sportu dzieci i młodzieży. Zajmuje się psychologią sportu dzieci i młodzieży, rolą środowiska rodzinnego w rozwoju zdolności sportowych, psychologicznymi uwarunkowaniami osiągnięć sportowych, psychologią różnic indywidualnych (zdolności specjalne, temperament, twórczość, style radzenia sobie ze stresem). W trakcie tegorocznej WTOOPY poprowadzi zajęcia: „PRACA Z ZESPOŁEM TEATRALNYM Z PERSPEKTYWY PSYCHOLOGII SPORTU”.

23

13.10.2014
Michał Stachowski

Urodzony w 1974 roku w Krakowie archeolog śródziemnomorski. Studiował również śpiew operowy na Akademii Muzycznej w Krakowie i w Hochschule für Musik und darstellende Kunst „Mozarteum” w Salzburgu. A tak w ogóle to zawodowo zajmuje się książkami i oprowadzaniem po Krakowie. Z teatrem związany jest od 1989 roku. W 2000 roku założył „Tani Teatr”. Ze Sceną 5na3 związany od 2006 roku. Obsadzany najczęściej w roli czarnych charakterów lub osobników psychopatycznych. W trakcie tegorocznej WTOOPY poprowadzi zajęcia „BEZCZESZCZENIE CIETRZEWIA CIESZY MOJE CZCZE TRZEWIA”.

12.10.2014
Katarzyna Baran

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Dyplomowana aktorka teatru tańca – magister sztuki (kierunek: aktorstwo, specjalizacja: aktor teatru tańca). Od 2011 roku stały nauczyciel tańca współczesnego i latino na Międzynarodowych Konferencjach Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu. W latach 2011-2012 nauczyciel tańca współczesnego w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. W 2012 roku została zaproszona do San Diego State University przez Josepha Altera – dziekana tamtejszego Wydziału Tańca. Brała udział w warsztatach Tanz Media Akademie w Bauhaus Universitat podczas „Pelerinages Kunstfest” w Weimarze oraz w seminarium teatralnym podczas międzynarodowego festiwalu Spielart w Monachium (2011). Nauczyciel tańca współczesnego i latino w Teatrze Tańca Rozbark w Bytomiu (2014). Od ponad 4 lat prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w całej Polsce. Uczyła się tańca m.in. u takich znakomitości jak: J. Frucek, W. Vandekeybus, H. Kaalund, H. Diemer, A. Bursztyn, I. Cohen, L. Frank, J. Alter, K. Kordova, J. Bjerregaard, H. Tromp, W. Bechter, G. Blaschke, D. Heitkamp, T.S. Wing. W trakcie tegorocznej WTOOPY poprowadzi zajęcia „TANIEC FIZYCZNY”.

25

11.10.2014
Wojciech Włodarski (Tusiek)

Zwany przez wszystkich Tuśkiem i tak proszę go nazywać! Urodzony w 1985 roku w Krakowie optymista, który zajmuje się wszystkimi możliwymi sprawami technicznymi (m.in. oświetleniem i dźwiękiem) i jest naszą teatralną i WTOOPową „Złotą Rączką”. Od kilkunastu lat związany jest z harcerstwem, uwielbia udzielać się społecznie i kocha bez wyjątku każdy swój środek lokomocji. To właśnie on będzie czuwał nad obsługą techniczną wszystkich spektakli w trakcie naszych spotkań. Podczas tegorocznej WTOOPY wspólnie z Michałem Graffsteinem poprowadzi warsztaty „ZACHOWAJ TWARZ, CZYLI RZECZ O OŚWIETLENIU I FOTOGRAFII TEATRALNEJ”, a także „POKAŻ TO!”.

26

10.10.2014
Dominika Szala-Wentland

Pedagog, instruktor tańca współczesnego, tancerka, teoretyk tańca. Absolwentka kursu Body-Mind Centering® (IDME) w Bratysławie, studiów podyplomowych Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, Zarządzania Kulturą w Wymiarze Europejskim na Akademii Muzycznej w Krakowie, studiów magisterskich Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Projektu Pilotażowego Wyższej Szkoły Sztuk Performatywnych przy Śląskim Teatrze Tańca, a także Studium Baletowego przy Operze Nowej w Bydgoszczy. Bierze udział w projektach, festiwalach, warsztatach i spektaklach w Polsce i zagranicą. Współpracowała m.in. z Davidem Zambrano, Yasmeen Godder, Hilke Diemer, Iwoną Olszowską, Jackiem Owczarkiem, Anitą Podkową-Brańką oraz Erykiem Makohonem. Podczas tegorocznej WTOOPY poprowadzi zajęcia „JAK BYĆ PRZYGOTOWANYM DO BYCIA NIEPRZYGOTOWANYM, CZYLI O IMPROWIZACJI RUCHOWEJ TU I TERAZ”.

27

9.10.2014
„Grupa Warsztatowa” Sceny 5na3 (Kraków)

Z chwilą zainaugurowania w Młodzieżowym Domu Kultury zajęć teatralnych w 1997 roku pracę rozpoczęto w dwóch grupach: dziecięcej, gromadzącej przede wszystkim uczniów szkół podstawowych, oraz młodzieżowej, stworzonej z myślą o licealistach. Właśnie ta młodsza grupa dała początek „Grupie Warsztatowej” Sceny 5na3. Wraz z przeniesieniem się do nowej sali (2007) w świeżo wyremontowanym budynku powstała Scena 5na3. Od tego czasu działają tu dwa zespoły: Teatr „Między Wierszami” i „Grupa Warsztatowa” Sceny 5na3. Spektakl oparty został na nieco zapomnianym już tekście Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. I być może nie każdy chciałby sobie go przypomnieć jako narzędzie walki z „przesądem, ciemnotą i zabobonem”, jednak mistrzostwo pióra i arcyzabawna forma sprawiają, że staje się on apetycznym pretekstem do opowieści bardzo współczesnej. Tym bardziej, że współczesność podsuwa nam coraz to liczniejsze możliwości interpretacyjne…

28

8.10.2014
Teatr „M.D.K.”, czyli Młode Dzielne Kuropatwy (Rzeszów)

Zespół działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie od 2001 roku, a w obecnym składzie pracuje od września 2011 roku. Grupa często reprezentuje Rzeszów i województwo podkarpackie podczas wojewódzkich i ogólnopolskich festiwali i przeglądów teatralnych, niejednokrotnie zdobywając nagrody i wyróżnienia. Czy Ptam to obraz świata dorosłych widziany oczami dziecka? A może to jednak świat dziecka widziany oczami dorosłych? Wszyscy mogą się w nim przejrzeć, bo tu odbijają się ich myśli, uczucia i marzenia. Dla nas Ptam jest próbą odpowiedzi na kilka pytań. Czy do przekroczenia magicznej linii dorosłości wystarczy tylko metryka? A może trzeba czegoś więcej? Jaką rolę w dorastaniu odgrywają nasi najbliżsi? Przygotowując przedstawienie, chciałyśmy pokazać, że chociaż świat się zmienia i pędzi tak szaleńczo, często brakuje nam czasu. I nie zapominajmy, że to dziecięce marzenia są najwspanialszą drogą ku dorosłości i dobremu życiu. Dlatego warto je spełniać, nawet wtedy, gdy już nieco podrośniemy.

29

7.10.2014
Grupa „ab’Teatr” (Łódź)

„ab’Teatr” chce pokazać to, co wszyscy ukryli za parawanem konwenansu, unifikacji kulturowej, schematów postaw i zachowań. Chce sięgnąć znacznie głębiej. Chce dotrzeć do podstawowych emocji. Pogrzebiemy w strukturze własnych wyobrażeń, w głęboko skrywanych pokładach wrażliwości, którą naiwnie zachowywaliśmy na inne (może lepsze) czasy. Bo to niepopularny ciężar, obłożony przekleństwem smutku, wynikającego z upadku ducha, a jednocześnie wciąż śmieszny i groteskowy, gdyż nazbyt często ujmowany w niedoskonałym rozpoznaniu rzeczywistości. Może wspólnie przeskoczymy z niedoskonałości w doskonałość. „ab’Teatr” zaprezentuje się na krakowskiej edycji WTOOPY po raz drugi. Jakie są współczesne kobiety? Czego pragną? Czy rzeczywiście w hierarchii kobiecości na szczycie łańcucha pokarmowego stoją modliszki, wbijające pazurki w brzeg stołu przy filiżance porannej kawy? Czy w świecie wszędobylskiej kultury pozostało jeszcze jakieś miejsce na naturalność? Czy autokreacja przychodzi nam równie łatwo, jak wciąganie majtek na dupę? Czy przypadkiem nie stajemy się tak samo wirtualni jak nasze profile na portalach? A słowo ciałem się stało. Czy tym razem Bóg będzie milczał? Co jest prawdziwe, a co nie istnieje? Być może historia trzech kobiet tworzących internetowy portal randkowy „de Luxe” odpowie na większość tych pytań? Być może kobiety zanurzone w stereotypach związanych z męską częścią populacji nie ulegną niepokojącym objawom: naiwnemu idealizowaniu mężczyzn, ogniskowaniu się na własnym przewrażliwionym ego czy uporczywym oczekiwaniu na wymarzonego kochanka? Być może zaczną działać, aby coś zamienić? A może ich narastająca frustracja objawi się wyłącznie jako ciąg zaskakująco niepokojących zdarzeń?

30a

6.10.2014
Zespół Teatralny „Elipsa” (Police)

„Elipsa” powstała w 2007 roku. Jest to grupa młodych, kochających teatr przyjaciół. Są nieco zakręceni i starają się ze wszech miar robić duże teatralne zamieszanie w ich rodzinnych Policach. Uwielbiają brać udział we wszelkiego rodzaju festiwalach, konkursach, przeglądach, często zostając laureatami bądź zwycięzcami, choć tak naprawdę nie to jest dla nich najważniejsze. „Elipsa” wystąpi na krakowskiej WTOOPIE po raz drugi. Spektakl Pif, paf jest próbą zmierzenia się młodych aktorów z wymiarem tragedii, której ofiarami i sprawcami są nastolatkowie. Do jakich rozmiarów urastają frustracje, zagubienie, brak akceptacji niedojrzałych, wrażliwych, zbuntowanych? W tekście tym „Elipsa” postanowiła poruszyć bardzo trudne zagadnienie, które, choć prawdziwe, wydaje się wręcz niewyobrażalne… Szkolni idole i wyrzutki, podziwiani i pogardzani, szkolne incydenty z wymuszaniem i ośmieszaniem, dyrektorka próbująca zapanować nad wszystkim, wykorzystując suche przepisy, rodzice, z którymi trudno znaleźć nić porozumienia… I w tym wszystkim główny bohater – Josh. Inteligentny, wrażliwy nastolatek, który wcześniej miał opinię wzorowego ucznia, a teraz…

31

5.10.2014
Patronat Medialny: Inqubator Teatralny

Dla młodych i przez młodych. Platforma skierowana do młodych grup teatralnych, gdzie znajdziecie porady i wymienicie się doświadczeniami. Misja to zrzeszanie młodych grup teatralnych. Najważniejsi w Inqubatorze Teatralnym jesteście Wy – ludzie, dla których teatr to pasja przez duże „P”. Inqubator to miejsce, w którym możecie się spotykać, dyskutować, pytać, wymieniać doświadczeniem, dzielić sukcesami i uczyć się. Gromadzimy i udostępniamy różnorodne ćwiczenia, podpowiadamy scenariusze i etiudy, które mogą urozmaicić Wasze próby, zdradzamy wiele szczegółów dotyczących pracy aktora, pokazujemy interesujące spektakle.

32

4.10.2014
Teatr „Paragraf -2” (Siedlec)

Zespół powstał w 2002 roku z inicjatywy Grzegorza Śmiałka, a dzięki fantastycznym ludziom, którzy tworzą „Paragraf -2”, stał się z czasem głównym lokalnym animatorem kultury. W pracy zespołu można wyróżnić kilka kierunków rozwoju: sztuki głównego reżysera i dramaturga Grzegorza Śmiałka (teatr oniryczny, półfantastyczny, z dużym udziałem muzyki, czarnego humoru i slapstickowych scen); cykle teatralne przedstawiające polską poezję i prozę – Poeta na scenę oraz Czytanki siedleckie (sztuka słowa, teatr rapsodyczny); działalność edukacyjna (warsztaty, spektakle, projekty teatralno-etnograficzne). Kosmos to rapsodyczna próba przeniesienia na deski teatru powieści Witolda Gombrowicza. Oryginalność tekstu splata się tu z delikatną i ascetyczną formą przekazu. Spektakl prowadzi kryminalną, gombrowiczowską drogą od jednego szczegółu do drugiego, splatając ze sobą losy różnorodnych bohaterów, pełnych zbrodniczych zapędów, i tworząc tym samym dziwaczny obraz społeczeństwa, połączony z ekstrawagancją ludzkich myśli, skojarzeń i erotycznych zachcianek. Wariaci z kolei to czarna komedia, pełna niezwykłych zwrotów akcji i szalonych – w dwojakim znaczeniu tego słowa – postaci. Bohaterowie spektaklu to pacjenci i personel szpitala psychiatrycznego. Owładnięci swoimi – mniejszymi lub większymi – demonami pacjenci postanawiają uciec spod opieki nieczułej siostry Marioli… Minimalistyczna scenografia połączona z wybuchową mieszanką charakterów i nieopanowanym personelem, a także szczypta absurdu z dodatkiem niepokojącego kabaretu i czarnej komedii są gwarancją psychiatrycznych uniesień.

33a

4.10.2014
Patronat Medialny: PoloniaIrlandia.pl

IRLANDIA – WIADOMOŚCI PRACA ŻYCIE – POLONIA IRLANDIA
Wiadomości, Newsy, Informacje, Życie, Prasa, Biznes, Sport, Rozrywka, Pogoda, Turystyka, Ogłoszenia, Forum.

PoloniaIrlandia

2.10.2014
Integracyjna Grupa Teatralna „Pomost” (Orzesze)

Integracyjna Grupa Teatralna „Pomost” działa na terenie Orzesza od 1998 roku. W skład zespołu wchodzą osoby intelektualnie niepełnosprawne oraz młodzież powiatu mikołowskiego. Reżyserem i kierownikiem zespołu jest od samego początku Iwona Woźniak. Głównym celem, jaki stawia sobie „Pomost”, jest rozwijanie zdolności artystycznych i terapia przez sztukę, a także integracja środowisk twórczych oraz promowanie teatru. Grupa bardzo aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i regionu, przygotowując liczne spektakle, warsztaty, wystawy, happeningi oraz programy dla dzieci i młodzieży. To spektakl o naszych korzeniach. Śląskich korzeniach. O tym, czym dla młodego pokolenia jest rodzima gwara, śląska kultura, tradycja. Czy jest ona nam potrzebna. Młodzi aktorzy, przygotowując się do premiery, mieli za zadanie zebranie rodzinnych anegdot, prawdziwych historii, opowiadających zarówno o dziejach ich familii, jak też swoiście rozumianym fenomenie śląskości. Tych wszystkich historii, trochę poplątanych (jak nasze dzieje), trochę zabawnych (poczucia humoru nam Ślązakom nie brakuje), a trochę refleksyjnych (choćby z powodu powolnego odchodzenia w niebyt pokolenia starek i starzików), wysłuchał Maciej Dziaczko, który napisał tekst naszej sztuki.

35

 

1.10.2014
Patronat Medialny: Kulturatka.pl

Ekipę Kulturatki tworzy grupa młodych pasjonatów kultury. Ich zainteresowania naukowe i zawodowe rozpościerają się od horyzontu aż po horyzont. Od kulturoznawstwa, dziennikarstwa i polonistyki, przez socjologię, prawo, historię po biotechnologię! Jedni studiują, inni próbują sił w pracy zawodowej, a niektórzy z powodzeniem łączą i jedno, i drugie. Mimo ogromu codziennych obowiązków redaktorzy Kulturatki dokładają wszelkich starań, by informacje o najnowszych wydarzeniach kulturalnych dotarły do jak największej grupy mieszkańców Krakowa. Są propagatorami, ale i czynnymi uczestnikami życia kulturalnego w tym mieście. Artykuły umieszczane na Kulturatce to nie teksty prasowe powstałe metodą „kopiuj – wklej”, ale wiarygodne i rzetelne informacje, tworzone na bazie wiadomości otrzymanych od samych organizatorów. Przez 10 lat istnienia Kulturatka przeobraziła się z niewielkiej poczwarki w pięknego motyla. Powołana do życia w 2002 roku, jako inicjatywa mająca na celu dotarcie do studentów krakowskich uczelni i poinformowanie ich o najważniejszych wydarzeniach z kulturalnego życia Krakowa, działała początkowo na zasadzie listy mailingowej. Dzisiaj, dzięki zaangażowaniu i pracy wielu młodych ludzi, Kulturatka jest znanym i cenionym źródłem informacji o kulturze w Krakowie.

36

30.9.2014
Teatr Form Czarno-Białych „Plama” (Suwałki)

Teatr Form Czarno-Białych „Plama” działa od 1995 roku przy Młodzieżowym Domu Kultury (obecnie Suwalski Ośrodek Kultury). Tworzą go uczniowie szkół średnich i studenci. W poszukiwaniu własnej formy artystycznej wypowiedzi zespół przeszedł długą drogę – od wystawiania tekstów dramatycznych przez współpracę z zespołami muzycznymi do happeningów, widowisk plenerowych z elementami kuglarstwa i performatywnych akcji ulicznych. Swoje widowiska i spektakle „Plama” prezentowała we Francji, na Słowacji, we Włoszech, na Litwie, a także w Rosji. Od 2006 roku członkowie teatru wraz ze Stowarzyszeniem „Nie Po Drodze” organizują międzynarodowy festiwal TEATR-AKCJE. „Plama” podczas tegorocznej WTOOPY zaprezentuje spektakl Wiwisekcja według Mirona Białoszewskiego. Tekst jest parodią dyskusji filozoficznej o pojęciach bytu i nicości. Doktorzy filozofii wywołują byt prosty – Grzebień, który robi im niezły kawał… zaczyna zagrażać ich wolności! 
Zespół zmierzył się z trudną sztuką scenicznego odczytania abstrakcyjnego, groteskowego i przepełnionego dadaistyczną zabawą utworu Białoszewskiego. Słowo – wieloznaczne, giętkie i wielofunkcyjne – jest właściwym bohaterem tego dramatu. Tym spektaklem „Plama” chce przenieść widza w intelektualną podróż skojarzeń po szeroko pojętym świecie kultury.

37

29.9.2014
Patronat Medialny: Łowcy Trendów

Przedstawiamy pierwszego patrona medialnego tegorocznej WTOOPY. Łowcy Trendów polują na ciekawe miejsca, przedmioty, projekty. Jeżeli macie coś ciekawego do pokazania, zapraszają Was! To grupa pasjonatów życia na luzie, w dobrobycie i zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Łowcy lubią wiedzieć, co się dzieje na rynku nowych trendów nie tylko w modzie, ale i w technologii, gadżetach, wnętrzach czy branży FMCG (czyli jedzonka i napitku). Pomagają firmom ustalić, co ludzie lubią najbardziej, jakie mają preferencje w kwestii koloru, smaku czy też funkcjonalności ich produktów. Jeżeli prowadzisz ciekawy biznes, tworzysz lub sprzedajesz naprawdę fajne produkty, odezwij się do Łowców Trendów!

LowcyTrendow

28.9.2014
Teatr „Zapadnia” (Opole)

Teatr „Zapadnia” działa w Opolu od 1997 roku. Z powodzeniem bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach oraz projektach teatralnych. Ma na swoim koncie między innymi twórcze wyjazdy do Niemiec, Czech, Macedonii oraz Korei Południowej. Spektakle zespołu są efektem ścierania się pomysłów i doświadczeń wszystkich członków grupy, bowiem dla zespołu najważniejszy jest proces twórczy i wspólne poszukiwania zarówno fabularne, jak i sceniczne. „Zapadnia” w trakcie WTOOPY zaprezentuje Kamień cierpliwości. Jest to spektakl o podporządkowaniu człowieka religijnym, kulturowym oraz społecznym normom, ukazujący kobietę, która musi poradzić sobie ze stereotypami i presją starszego pokolenia, próbującego nadać jej powszechnie przyjętą i akceptowaną formę. Posłuszna narzuconym zasadom kumuluje w sobie przeżycia, emocje, lęki i pragnienia. Inspiracją do powstania spektaklu była książka afgańskiego pisarza Atiqa Rahimiego oraz poglądy Friedricha Nietzschego.

39

27.9.2014
Rozpoczynamy oficjalne odliczanie

40 dni do WTOOPY: rozpoczynamy tym samym oficjalne odliczanie dni, które pozostały nam do spotkania w Krakowie. Codziennie będziemy Was informować o postępach w przygotowaniach, a także zaprezentujemy Wam wszystkich uczestników tegorocznej WTOOPY: gości, prowadzących warsztaty oraz zespoły. Możemy z czystym sumieniem ogłosić, że właśnie rozpoczęło się PRZEDWTOOPIE!

40

22.9.2014
Gratulujemy siatkarzom!

WTOOPA serdecznie gratuluje polskim siatkarzom wywalczenia w wielkim stylu mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn !!!

MISTRZOWIE

21.9.2014
Patronat medialny kulturatka.pl

Bardzo cieszymy się z kolejnego patronatu medialnego, którym została objęta WTOOPA. Tym razem gorąco dziękujemy portalowi kulturatka.pl, do którego odwiedzania serdecznie wszystkich zachęcamy!

KULTURATKA

3.9.2014
Słowacki gość WTOOPY

WTOOPA się rozprzestrzenia i przekracza granice! Jedne z tegorocznych warsztatów poprowadzi specjalnie zaproszony przez nas gość ze Słowacji. Ale nie zdradzamy szczegółów, bo przecież najmilsze są zaskoczenia i niespodzianki!

SŁOWACJA

2.9.2014
A my i tak do przodu…

A my i tak do przodu, mimo – jak dotąd – nienajlepszych efektów naszej kampanii promocyjnej i tak WTOOPA się odbędzie, o czym wszystkich informujemy. Zachęcamy jednak wciąż do wsparcia naszych teatralnych spotkań. Promujcie WTOOPĘ wśród Rodziny, Przyjaciół i Znajomych!

HAPPY

29.8.2014
Patronat medialny Łowcy Trendów

Z radością informujemy, że patronat medialny nad naszą tegoroczną WTOOPĄ objął portal Łowcy Trendów. Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w imieniu wszystkich WTOOPowiczów! Serdecznie zapraszamy do odwiedzania tego bardzo ciekawego i oryginalnego portalu!

LowcyTrendow

25.8.2014
Ice Bucket Challenge

WTOOPA również stwierdziła, że należy popierać dobre inicjatywy, które mają na celu pomoc potrzebującym. Dlatego też podjęliśmy wyzwanie Ice Bucket Challenge. Szczegóły dotyczące kampanii znajdziecie na stronie: www.facebook.com/alsassociation. A tymczasem zobaczcie, jak nam wyszło, klikając TUTAJ!

19.8.2014
Patronat medialny Inqubator Teatralny

Miło nam poinformować, że Inqubator Teatralny objął naszą imprezę patronatem medialnym, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy Was jednocześnie do śledzenia tej ciekawej strony, której misją jest właśnie zrzeszanie młodych i ambitnych zespołów teatralnych!

Inqubator Teatralny

19.8.2014
Baza też musi odpocząć

W dniu wczorajszym Baza musiała odpocząć, bo nieco już zmęczona była i udała się na mecz siatkówki Polska – Rosja do Kraków Areny. Wróciliśmy do rzeczywistości i prosimy, żebyście kibicowali naszej WTOOPIE, tak mocno i szczerze, jak my kibicowaliśmy wczoraj naszej narodowej reprezentacji! Przypominamy: www.polakpotrafi.pl/projekt/wtoopa

baza

16.8.2014
Patronat medialny PoloniaIrlandia.pl

WTOOPA została objęta patronatem medialnym przez portal PoloniaIrlandia.pl, za co serdecznie dziękujemy. Dzięki temu będą o nas wiedzieć nie tylko w Polsce, ale także w Zielonej Irlandii! http://www.poloniairlandia.pl/polonia-irlandia/wtoopa/

POLONIA IRLANDIA LOGO

12.8.2014
WTOOPA na PolakPotrafi.pl

Już w listopadzie odbędzie się II edycja WTOOPY. Weźmie w niej udział ponad 100 osób z 10 zespołów z 8 województw. Szukamy funduszy niezbędnych do zrealizowania naszego przedsięwzięcia, dlatego też postanowiliśmy zgłosić nasz projekt na platformę crowdfundingową PolakPotrafi.pl. Zapoznajcie się z naszą propozycją i roześlijcie wici wśród swoich przyjaciół i znajomych! Wspólnie zrealizujmy WTOOPĘ! Na każdego wspierającego czekają nagrody!

logoPL

8.7.2014
Uczestnicy

W zakładce Uczestnicy już możecie zobaczyć, kto wystąpi podczas II WTOOPY. Lista nie jest ostateczna, nie wszystko jeszcze wiemy, ale się staramy! Zapowiada się rzeczywiście ciekawie i oryginalnie. Będą ubiegłoroczni WTOOPowicze i będą nowi, których szczególnie serdecznie powitamy w listopadzie w Krakowie!

UCZESTNICY

3.7.2014
Zgłoszenia, zgłoszenia…

Dobre wieści! Po wykonaniu kilku telefonów i przypomnieniu o naszym listopadowym spotkaniu jesteśmy bardzo blisko skompletowania pełnego składu uczestników na drugą WTOOPĘ! Już wkrótce rozpoczniemy przedstawianie zespołów, które zawitają do Krakowa, aby wspólnie bawić się teatrem. Wydaje się nam, że udało się zaprosić kolejne świetne zespoły, które będą nas zachwycać swoimi spektaklami. No i rzecz jasna liczymy na nowe teatralne (i nie tylko) przyjaźnie. Wierzymy, że wśród zaproszonych grup teatralnych również znajdą się takie, które zdecydują się zorganizować WTOOPĘ u siebie – na co po cichutku bardzo liczymy.

The questionnaire

30.6.2014
Przypominamy

UWAGA! Przypominamy, że dzisiaj mija termin wstępnego potwierdzenia uczestnictwa w listopadowej WTOOPIE! W przypadku braku potwierdzenia – skontaktujemy się z Wami :-) Dlatego nie martwcie się, że przegapiliście termin – w końcu Baza czuwa :-)

pamietaj

15.6.2014
Jednak pamiętacie!

Ooo, jak to miło! Okazuje się, że o nas jednak pamiętacie i chcecie wrócić na krakowską WTOOPĘ! Bardzo cieszymy się na ponowne spotkanie, które zbliża się milowymi krokami. Już wkrótce ogłosimy skład ekip na listopadowe spotkanie! Praca wre, kłopotów nieco, ale uda się nam wszystko przezwyciężyć i wszystko przygotować, jak należy! Jak ktoś ładnie określił, że nasz czas dzieli się na: PRZEDWTOOPIE, WTOOPĘ i POWTOOPIE. U nas już zatem zaawansowane Przedwtoopie:-)

Pamiec

31.5.2014
Zaproszenia wysłane

Wysłaliśmy już oficjalne zaproszenia do zespołów, z którymi bardzo chcielibyśmy się spotkać w listopadzie w Krakowie. Mamy nadzieję, że wszystkie przyjmą nasze zaproszenie i razem stworzymy niepowtarzalną atmosferę w trakcie naszej krakowskiej WTOOPY! Ale to będziemy wiedzieć dopiero pod koniec czerwca, bo wtedy właśnie mija termin oficjalnego zgłoszenia grup teatralnych.

POCZTA

14.5.2014
Nieco zamieszania w numeracji

Pragniemy oficjalnie ogłosić, że listopadowa WTOOPA w Krakowie będzie nosić numer II. Było z tym nieco zamieszania, ale już wszystko zostało ustalone i postanowione. A jak wszystko dobrze pójdzie, to w 2015 roku odbędą się aż cztery WTOOPY. Ale na razie nie będziemy podawać szczegółów, żeby przypadkiem niczego nie zapeszyć. Trzymajcie za nas kciuki mocno, bo już najprawdopodobniej w trakcie wakacji szykuje się mała rewolucja, która pomoże zarówno wszystkim przyszłym Organizatorom, jak i Uczestnikom WTOOP.

ZAMIESZANIE

14.5.2014
Zakwaterowanie znalezione

Po długich poszukiwaniach uznaliśmy, że znaleźliśmy miejsce wyjątkowe. Pełne ciszy i spokoju, gdzie będziecie mogli odpocząć po WTOOPowych trudach. Żeby nie zdradzać jeszcze wszystkiego, powiemy jedynie, że ośrodek leży u samiuteńkich stóp XIV-wiecznej warowni rycerskiej, w której gościł na polowaniu król August III.

DOMKI

17.4.2014
Życzenia

WTOOPA z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzy Mądrości i Radości, Otwarcia i Uśmiechu, Ciepła i Serdeczności, Szaleństwa i Miłości i wszystkiego, co tam sobie kto wymyśli!

jaja2

14.4.2014
Ciężka praca

A tymczasem Baza ciągle ciężko pracuje nad kolejną edycją WTOOPY. Wierzcie, nie wierzcie, ale praca jest naprawdę wyczerpująca, męcząca i człowieka czasami siły opuszczają…

BAZA

3.4.2014
Poszukiwanie zakwaterowania

Trwają poszukiwania najlepszego miejsca, żeby wszystkich listopadowych gości zakwaterować. Pomysłów jest kilka… I mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni!

hotel

27.3.2014
Dzień Teatru

Wszystkim WTOOPowiczom z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru życzymy niezliczonych pomysłów scenicznych i nieustającej radości z przebywania na scenie!

maski

25.3.2014
Kompletowanie uczestników

Rozpoczynamy kompletowanie zespołów, które wezmą udział w kolejnej edycji krakowskiej WTOOPY! Na razie szczegółów nie zdradzamy! Gdy tylko otrzymamy oficjalne potwierdzenia, będziemy Was informować, kogo zaprosiliśmy w listopadzie do Krakowa!

3d puzzle

17.3.2014
Startujemy

Z nieskrywaną radością pragniemy poinformować, że jutro oficjalnie ruszają przygotowania do kolejnej edycji WTOOPY (Kraków 6-9 listopada 2014).

start