Aktualności
4.7.2016
Podsumowanie na NIE

Dzięki Waszym opiniotwórczym karteczkom dowiedzieliśmy się, co się Wam na bielskiej WTOOPIE podobało, a co nie. Dziękujemy za te cenne informacje – postaramy się poprawić to, co szwankowało już w przyszłym roku. A zatem na V WTOOPIE nie podobało:

– 31,5% że warsztaty improwizacyjne nie były warsztatami improwizacyjnymi i z improwizacją nie miały nic wspólnego,
– 21% że były wśród uczestników osoby palące papierosy,
– 21% że brakowało czasu na sen,
– 21% że istnieje mała szansa powrotu na WTOOPĘ,
– 16% że uczestnicy używali zbyt dużo wulgaryzmów,
– 16% że brakowało czasu wolnego,
– 16% że odległość od Domu Kultury do hosteli była zbyt duża,
– 16% że w trakcie posiłków było zbyt mało miejsca,
– 16% że brakowało rozpiski warsztatów,
– 10% że WTOOPA trwa zbyt krótko.

NO

9.6.2016
Zbyszek ze Zduńskiej Woli

Za co pokochałem WTOOPĘ?
Za:
wiarę – w szerzenie idei teatru,
intencję – z jaką wyszli organizatorzy,
empatię – którą mają ludzie teatru,
pomoc – z jaką wychodzili wszyscy,
altruizm – który wisiał w powietrzu,
serce – które mieliśmy na dłoni.
Z tych wszystkich i wieluuu innych powodów dam się jeszcze WTOOPIĆ!
Zbigniew Rudecki (Zduńska Wola)

ZBYSZEK

9.6.2016
Opinie

Kochani! Zachęcamy Was do pisania opinii na temat WTOOPY. Czekamy na Wasze maile, których treść opublikujemy na stronie. Bardzo nam na tym zależy, dlatego nie bójcie się! Piszcie na: michal@wtoopa.pl.

OPINIE

6.6.2016
Dziękujemy!

Kochani nasi uczestnicy V WTOOPY – dziękujemy Wam za te niesamowite chwile na scenie i na warsztatach. Dziękujemy za rozmowy o teatrze i o Waszym życiu. Dziękujemy, że otworzyliście się na nas i na siebie. I za uśmiechy Wam dziękujemy i za ciepłe słowa. Baza analizuje karteczki i już wkrótce zrobi podsumowanie, a także pouzupełnia galerie ze zdjęciami. Dziękujemy też wszystkim organizatorom oraz wolontariuszom z Domu Kultury w Lipniku, bo bez nich nie byłoby tych spotkań i tak serdecznej atmosfery!!! Bardzo Was zachęcamy do napisania własnych, osobistych podsumowań bielskiej WTOOPY (najlepiej przesyłajcie na adres: michal@wtoopa.pl), które opublikujemy (jak co roku) na FB i naszej stronie!

DZIĘKI

6.6.2016
Nie przeszkadzać!

BAZA odsypia bielską WTOOPĘ, na której było cudownie i fantastycznie! Proszę nie budzić!

SPANIE

6.6.2016
Rozpoczynamy!

Oficjalnie rozpoczynamy V Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA Bielsko-Biała 2016!

WTOOPA_V

6.6.2016
Jutro!

Jutro ruszamy! Mamy nadzieję, że spędzicie niezapomniane chwile, przepełnione radością, teatrem i dobrym humorem, czego wszystkim życzymy! A przy okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim dzieciom, jak też tym, którzy tak się właśnie czują!

24godziny

6.6.2016
Statystyka

3450 minut warsztatów
1144 lata mają wszyscy uczestnicy warsztatów
88 osób bierze udział w tegorocznej bielskiej WTOOPIE
60 uczestników warsztatów
57 imion występuje wśród WTOOPowiczów
49 lat ma najstarszy uczestnik warsztatów
19 lat to średnia wieku
13 lat ma najmłodszy uczestnik
8 liter nie ma swoich przedstawicieli wśród nazwisk uczestników (E, F, I, L, N, Ś, U i Ź)
8 rodzajów warsztatów
4 Marie i 4 Michałów
2 gości specjalnych
2 wegetarian
1 cel

NUMBERS

6.6.2016
2

Dwa dni i odpalamy bielską edycję WTOOPY!

2

6.6.2016
3

Do rozpoczęcia V Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA Bielsko-Biała 2016 pozostały 3 dni! Organizatorzy już prawie wszystko mają ogarnięte, a jak nie mają, to się tym w ogóle nie przejmują, bo element zaskoczenia i improwizacji nasze spotkania teatralne również przewidują!

iPhone 5S Wallpaper

29.5.2016
WTOOPowe zasady

I jeszcze kilka słów o zasadach panujących na WTOOPIE! Mówimy do siebie wszyscy po imieniu! Zapominamy o tytułach, randze, pozycji, stanowiskach i wieku. Jesteśmy całkowicie otwarci i szczerzy – to nie jest konkurs! I nie zapominamy o integracji i nowych teatralnych znajomościach i przyjaźniach!

ZASADY

29.5.2016
Prognoza pogody

Niestety, czas na ogłoszenie prognozy pogody na bielską edycję WTOOPY. Temperatura od 16 do 22 stopni, ale deszcz i burze. Na okrągło, bo ciąg 12 dni z taką pogodą nam zapowiadają. Ale pocieszyć się należy tym, że na początku przyszłego tygodnia prawdopodobieństwo wystąpienia opadów wynosi 90%, ale już w czasie WTOOPY waha się od 20 do 60%. Trzymajmy zatem kciuki za słoneczko!!!

The Rain Room Is Unveiled At The Curve Inside The Barbican Centre

27.5.2016
Sponsorzy

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom i dobroczyńcom, dzięki którym możemy po raz drugi gościć teatry w Lipniku: Miastu Bielsko-Biała, Aqua S.A., Miejskiemu Domowi Kultury w Bielsku-Białej, Radiu Bielsko, Stowarzyszeniu Lipnik, Hotelowi Marczewski, Bielskiej Telewizji Internetowej, Hostelowi 4you oraz firmie Atena!

LOGO_1LOGO_3Minolta DSCLOGO_6

LOGO_7LOGO_10LOGO_2LOGO_8LOGO_5

27.5.2016
Klub festiwalowy

Niezwykle miło nam zakomunikować, że klubem festiwalowym WTOOPY, czyli V Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych w Bielsku-Białej, jest Klub Muzyczny „Opium”!!! Z tej okazji czekają na gości WTOOPowych oraz wszystkich miłośników teatru liczne niespodzianki. Do zobaczenia już 2 czerwca!

OPIUM

25.5.2016
Michał Stachowski

Konsultacje wokalne poprowadzi Michał Stachowski. Studiował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst „Mozarteum” w Salzburgu. Zapraszamy osoby, które pragnęłyby uzyskać wszelkie informacje dotyczące prawidłowego śpiewania. Uwaga: ilość miejsc ograniczona.

ja_007

25.5.2016
Sabina Gwizdała i Katarzyna Bator-Sromek

Na WTOOPIE nie zabraknie ruchu i warsztatów temu właśnie zagadnieniu poświęconych. Zajęcia poprowadzą Sabina Gwizdała i Katarzyna Bator-Sromek. Sabina to dyplomowana instruktorka tańca współczesnego, absolwentka pedagogiki ze specjalizacją animacji społeczno-kulturalnej. Przez 12 lat tańczyła w Teatrze Tańca Flex w Bielsku-Białej. W 2008 roku podczas Ogólnopolskich IV Piotrkowskich Impresji Tanecznych otrzymała tytuł najlepszej tancerki w Polsce. Współpracowała z Tomaszem Wesołowskim przy Studium Teatru Fizycznego jako asystentka choreografa. Od lutego 2010 roku współpracuje z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, a od lutego 2013 roku z Teatrem CST w Cieszynie. Kasia natomiast tańczy w Teatrze Tańca Samaya i jest instruktorką w Domu Kultury w Bielsku-Białej. Jej specjalnością jest taniec jazzowy i modern. Przygotujcie się zatem już dziś na to, że się zmęczycie!

DANCE

25.5.2016
Teatr „Fundamentum”

„Fundamentum” to nowa nazwa grupy teatralnej z Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli. Uczniowie – aktorzy stwierdzili, że zmiana w 2015 roku dotychczasowej nazwy „Pod Napięciem” wiąże się z lokalizacją pracowni teatralnej, która znajduje się w szkolnej piwnicy, a to słowo w języku łacińskim brzmi właśnie – fundamentum. Szkolny teatr działa od dziewięciu lat. Spektakl teatralny Ósmy dzień tygodnia to opowieść o miłości Piotra i Agnieszki, którą Marek Hłasko umieszcza w zepsutym świecie. Poszukiwania wolnego pokoju, w którym mogłoby dojść do fizycznego zbliżenia między bohaterami to jednocześnie rozpaczliwa próba znalezienia wspólnej przestrzeni emocjonalnej, wolnej od otaczającego fałszu, tandety i iluzorycznego szczęścia. To sztuka teatralna o przyjaźni, rozczarowaniu i fascynacji, o życiu wolnym, niewolę pokonującym, o zdradzie, odstępstwie od ideałów, weryfikacji marzeń oraz konfrontacji obietnicy z realnością. Nie zmienia się jednak tęsknota za czymś nieskażonym powszechną degrengoladą i marzenie o innym, lepszym świecie. To swoisty sprawdzian z moralności.

FUND_11

25.5.2016
Nieobowiązkowe niespodzianki

Nieobowiązkowe niedzielne niespodzianki w Bielsku pozwolą Wam odkryć piękno tego wyjątkowego miasta, jego magię i czar, a także na zakończenie WTOOPY dadzą jeszcze raz możliwość spotkania ciekawych ludzi teatru, którzy związali swoje życie z Bielsko-Białą właśnie!

BB

25.5.2016
Filip Peringer

Warsztaty z improwizacji poprowadzi Filip Peringer, z pochodzenia bielszczanin, z zamiłowania aktor i wierszokleta, z braku laku student Etnologii i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Z teatrem związany od dzieciństwa – należał do Grupy Teatralnej „Z Dostawką”, działającej w Domu Kultury w Lipniku, a jeszcze wcześniej do Teatru „P – jak Psikus” w Domu Kultury w Kamienicy.

FilipPeringer

25.5.2016
Barbara Żak

Warsztaty ceramiczne, w trakcie których nauczycie się tworzyć teatralne maski, poprowadzi Barbara Żak – absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Przez kilka lat współpracowała z Bielskim Teatrem Lalek „Banialuka”, a jej prace znajdują się w Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu, a także w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą!

CERAMIKA

25.5.2016
Grupa Teatralna „NIEwypaleni”

Jeszcze niedawno Teatrzyk „Niewypałek”. Niepostrzeżenie i bezwiednie przeszliśmy w stan „młodzieży”, przyjmując jednogłośnie nową nazwę: Grupa Teatralna „NIEwypaleni”! Do niedawna specjalizowaliśmy się w tematyce bajkowej, a spektakl Dziób w dziób jest naszą sceniczną inicjacją w nowym sposobie postrzegania tego wszystkiego, co nas otacza. Co i jak chcemy widzieć i dostrzegać… a na co oko przymykać. „NIEwypaleni” to przede wszystkim grupa przyjaciół, czasem „zmęczonych” jak siedmiu krasnoludków, a czasem głodnych jak wilk w Czerwonym Kapturku.

BIELSKO_3

18.5.2016
Chcesz mieć własną WTOOPĘ?

Pamiętajcie, że WTOOPĘ może zrobić każdy! Jeśli tylko spodoba się Wam ta formuła, pomyślcie, porozmawiajcie, przekonajcie Wasz ośrodek kultury i ruszajcie z własną edycją WTOOPY. Dzięki temu mamy edycję bielską, a mamy nadzieję, że w 2017 roku odbędą się nasze Spotkania Teatralne jeszcze w dwóch nowych lokalizacjach! Więcej oczywiście możecie się dowiedzieć na stronie internetowej WTOOPY!

KAŻDY

17.5.2016
Maria Dyczek

Na zakończenie V WTOOPY w niedzielę spotkamy się z wyjątkową osobą – panią Marią Dyczek, która jest charakteryzatorką w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Jest związana z tą sceną od 1 września 1963 roku, dlatego też jesteśmy przekonani, że nikt tak jak ona nie opowie nam o sekretach charakteryzacji, o perukach i magicznym miejscu, w którym pracuje.

MARIA_DYCZEK

17.5.2016
Jagoda Krzywicka

Warsztaty aktorskie poprowadzi aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej – Jagoda Krzywicka. Na scenie wystąpiła m.in. w realizacjach: Mistrza i Małgorzaty, Małego Księcia, Trzech sióstr, Czarownic z Salem, Niebezpiecznych związków czy Amadeusza. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym zajęciom odkryjecie wiele sił teatralnych w Was drzemiących, a dotąd skrywanych.

JAGODA

16.5.2016
Aqua S.A.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim sponsorom zaangażowanym w nasze przedsięwzięcie! A zaczniemy od Aqua S.A. – wodociągi w Bielsku-Białej, które po raz drugi wsparły nasz projekt.

Aqua

16.5.2016
Tigran Vardikyan

Pierwszym Gościem Specjalnym WTOOPY będzie Tigran Vardikyan – artysta malarz i rysownik, których pochodzi z Armenii, a w Polsce mieszka od 1991 roku. Jest osobą wyjątkowo wszechstronną, a przy tym nieprawdopodobnie skromną! W trakcie spotkania z Tigranem będziecie mogli zobaczyć wyjątkowe przedstawienie, a potem nieco porozmawiać o sztuce malowania piaskiem!

Tigran

13.5.2016
Grupa Teatralna „Face To Face” (F2F)

Grupa Teatralna „Face To Face” (F2F) działa od 5 lat, skupiając młodzież szkół średnich z powiatu zduńskowolskiego. Zespół przygotował spektakl Alicja w krainie czarów na motywach powieści Lewisa Carrolla. Przeniesiecie się w fantastyczną, czasem nonsensowną krainę wyobraźni. Ciekawe, czy pod koniec tej podróży uświadomicie sobie, tak jak Alicja, że zaczarowany świat jest tylko fikcją, czy może jednak…

F2F_4

11.5.2016
Michał Stachowski

Michał Stachowski to jedna trzecia Bazy – poprowadzi (jak zwykle) warsztaty poświęcone emisji głosu, żeby przekonać Was, jak trudno powiedzieć ładnie jedną choćby samogłoskę. Lubi „i”. I… poprowadzi konsultacje wokalne dla chętnych podczas dodatkowych warsztatów (ilość miejsc ograniczona – chętnych prosimy o kontakt). Studiował śpiew operowy w Krakowie i Salzburgu, potem skończył archeologię śródziemnomorską, zawodowo zajmuje się książkami i oprowadzaniem po Krakowie, a spełnieniem jego marzeń z czasów, gdy miał lat -naście, jest właśnie WTOOPA.

STACHOWSKI

11.5.2016
Teatr „Łups!”

Teatr „Łups!” działa w Centrum Kultury w Piasecznie od 1997 roku, a grupę, od początku jej powstania, prowadzi Ewa Kłujszo. Teatr zrealizował ponad 30 bardzo różnorodnych stylistycznie przedstawień (m.in. pełnowymiarowy dramat, montaż poetycki, kostiumowy spektakl plenerowy, rewię, komedię, pantomimę, teatr lalek i cieni, widowisko plastyczne, monodram, happening). Grupa pracuje nad dramatami klasycznymi, literaturą współczesną, poezją, przedstawieniami historycznymi, biograficznymi, inscenizacjami baśni, a także tworzy własne scenariusze autorskie. Od 2001 roku zespół bierze udział w wojewódzkich i ogólnopolskich przeglądach teatrów. Teatr zrealizował cykl spektakli edukacyjnych (pod wspólną nazwą Edukacja poprzez Teatr), granych dla szkół i przedszkoli z terenu województwa mazowieckiego. Zespół jest też współorganizatorem Festiwalu Małych Form Teatralnych w Piasecznie. W wykonaniu Teatru „Łups!” zobaczymy Williama Shakespeare’a Najżałośliwszą komedię o wielce okrutnej śmierci Pirama i Tyzbe.

ŁUPS

11.5.2016
Jakub Morawski

Warsztaty kuglarskie, obejmujące m.in. żonglerkę, balans oraz slackline, poprowadzi Jakub Morawski. Dzięki jego dobrym radom i odpowiednim wskazówkom te pozornie trudne cyrkowe umiejętności opanuje każdy z Was.

JAKUB

11.5.2016
BAZA

WTOOPA narodziła się w głowach trzech osób, które z czasem określone zostały mianem Bazy. To zapaleńcy, którzy poznali się niegdyś w teatrze i teatr ich połączył. A kiedy przygotowywali I Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA Kraków 2013, towarzyszyło im głębokie przekonanie, że uda się stworzyć coś wyjątkowego, jedynego i niepowtarzalnego. Imprezę, na którą z radością będą przyjeżdżać amatorskie zespoły teatralne z całej Polski. A także ideę, która z czasem rozprzestrzeni się na całą Polskę. I tak się właśnie dzieje, a pierwszy ku temu krok poczyniła właśnie Bielsko-Biała. Baza to: Michał Stachowski, Michał Graffstein (zwany Grafim) i Wojciech Włodarski (zwany Tuśkiem). PS. Zdjęcie z archiwum prywatnego Bazy 🙂

BAZA

11.5.2016
Po co nam ta WTOOPA?

Może należy się krótkie wyjaśnienie, po co robimy WTOOPĘ. Odpowiedź zabrzmi nieco górnolotnie, ale będzie za to bardzo szczera. WTOOPA ma być czasem pracy i radości dla wszystkich, którzy Teatr kochają i bez którego ich życie byłoby uboższe. Dlatego właśnie celowo zrezygnowaliśmy z formuły konkursowej, uważamy bowiem, że już samo obcowanie ze sceną, tekstem, rekwizytem i słowem będzie dla nas wszystkich największą nagrodą. Ma być serdecznie, bezpośrednio i z olbrzymim uśmiechem na twarzy!

UŚMIECH

6.5.2016
O programie

W tym roku czeka na uczestników obfitość warsztatów i spotkań z gośćmi specjalnymi! Dużo pracy i mnóstwo radości podczas zajęć z aktorstwa, emisji głosu, improwizacji, ruchu scenicznego, żonglerki oraz ceramiki, a także w trakcie konsultacji wokalnych.

SCENA

6.5.2016
Lipnik

W dniach 2-5 czerwca odbędzie się w gościnnych progach Domu Kultury w Lipniku druga bielska edycja WTOOPY. Zespół z Bielska brał udział w I WTOOPIE i tak im się spodobało, że w ubiegłym roku postanowili zorganizować swoją własną. Chyba się spodobało, bo nie poprzestali na jednym razie. Zobaczycie, że pokochacie Lipnik!

LIPNIK

5.5.2016
Wciąż nie wiemy wszystkiego

Nie potrafimy jeszcze powiedzieć, ile będzie zespołów i skąd, bo ciągle nad tym pracujemy! Ale nie martwcie się – poznacie samych fantastycznych ludzi i spędzicie obłędne cztery dni przepełnione od rana do wieczora teatrem!

PYTANIE

5.5.2016
Odliczanie czas zacząć!

Kochani! Już za 30 dni rusza V edycja Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA Bielsko-Biała 2016. Codziennie będziemy Was informować o tym, co, gdzie, kiedy, kto i dlaczego. A także po co!

30

15.2.2016
Zaproszenia

Z radością informujemy, że właśnie zostały wysłane oficjalne zaproszenia oraz karty zgłoszeniowe do wszystkich zespołów, które pragnęlibyśmy zaprosić do Bielska-Białej na czerwcową edycję WTOOPY!!! Liczymy na same pozytywne odpowiedzi!

CHECK LIST

7.2.2016
No to ruszamy!

Kochani! Serdecznie witamy na oficjalnej stronie V Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA Bielsko-Biała 2016, na które zapraszamy do Lipnika w dniach 2-5 czerwca! Pragniemy tym samym poinformować, że kolorem tegorocznej bielskiej edycji jest szary!

V WTOOPA