Aktualności
23.12.2015
Życzenia

WTOOPA życzy wszystkim dotychczasowym uczestnikom WTOOP oraz tym, przed którymi dopiero WTOOPA, ciepłych, serdecznych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!!!

CHRISTMAS

15.12.2015
Karol z Olsztyna

Nie wiem, jak zacząć, więc może od samego końca – dawno nie wzruszyłem się tak jak pod Teatrem Słowackiego, na peronie, w pociągu i jeszcze później, już w Olsztynie. Dawno też nie czułem się tak dobrze wśród tylu, z pozoru obcych, ludzi. Dzięki za śpiewy i rapowe rozkminy na balkonie, za tych wszystkich, którzy wyglądali na pełnoletnich, za przecudowną charakteryzację, rozmowy przy symbolicznej lampce wina, przełamywanie barier, uśmiechy i ogólną życzliwość. Jesteście niesamowici.

Karol Sochacki, Grupa Teatralna „Kokon” (Olsztyn)

KS

26.11.2015
Agata z Wejherowa

Hej, długo się zbierałam, żeby coś napisać. Podsumowując wyjazd, poznałam wielu świetnych ludzi, z którymi miło spędziłam czas i trochę się powygłupiałam. Dowiedziałam się, że mam fajny głos oraz że całkiem nieźle idzie mi mówienie samogłosek (nie wliczając „a” i „i”, kto by pomyślał, że to takie trudne?). Obejrzałam wiele świetnych występów, które na długi czas zostaną w mojej pamięci. Jeszcze raz wielkie brawa dla wszystkich uczestników, instruktorów i organizatorów WTOOPY. Wszyscy razem stworzyliśmy coś niesamowitego!

Agata Knapińska, Teatr „Prawie Lucki” (Wejherowo)

AK

24.11.2015
Michał z Krakowa

WTOOPA jest dla mnie spełnieniem moich marzeń z okresu, kiedy miałem mniej więcej tyle lat co Wy. Odrywam się wtedy na tych kilka dni od rzeczywistości i przenoszę w świat pełen pięknych obrazów, kultury słowa i szalonej młodości. I dobrze mi się wtedy jakoś tak robi. Uwielbiam patrzeć na to, co się dzieje niejako wokół WTOOPY. W tym roku muszę przyznać, że byłem zachwycony, jak bardzo potrafiliście się wszyscy ze sobą zgrać, tworząc jedną wielką teatralną grupę. Dziękuję Wam wszystkim za te cztery magiczne dni. Cudownym opiekunom grup za pasję i kształcące rozmowy, a szalonym instruktorom za świetne warsztaty.

  • ITO – za czerwone segregatory (i poczucie rytmu), krótkie spódniczki (bo rozpraszały) i pierwszy na WTOOPIE monodram;
  • Luckom – za szczerość, radość i mądrość sceniczną (zarówno aktorów, jak i reżysera);
  • Doraźnemu – za szary papier (i „nieszarego” człowieka), muzykę na żywo i magię;
  • Trupie – za kolejne spotkanie (następne na WTOOPIE w Lubartowie!), przyjaźń i wariactwo;
  • Masce – za to, że znów z nami byli i niech tak już zostanie (albo niech zrobią wreszcie WTOOPĘ u siebie w Skawinie!);
  • Kokonowi – za staniki (które w efekcie gdzieś zgubili), wymagania (bo zawsze musi być jeden „upierdliwy” zespół) i absolutnie cudowną ekipę;
  • Prima Aprilis – za reprezentowanie Krakowa, długie rozmowy i las (bo jest rewelacyjny);
  • Studio T – za młodość, pomoc i całe mnóstwo emocji (również tych poWTOOPowych).

I chyba cieszę się, że na kolejną krakowską WTOOPĘ nie musimy czekać do listopada, bo przenieśliśmy ją na czerwiec 🙂

PS. A najbardziej to dziękuję Tobie, że jesteś przy mnie i ze mną również podczas WTOOPY 🙂

MS
20.11.2015
Szymon z Olsztyna

Dobrzy ludzie. Dawno nie spędziłem czasu w tak przemiłej atmosferze. Baza wypełniła go do granic możliwości. Intensywne dni i długie noce w tak zacnym gronie. Cóż więcej… Dziękuję! Naładowałem się na jakiś czas pozytywną energią. Poproszę więcej. Pozdrawiam wszystkich i jeszcze dzięki wolontariuszom za kawał dobrej roboty.

Szymon Rogalski, Grupa Teatralna „Kokon” (Olsztyn)

SR

19.11.2015
Dominik z Olsztyna

Ludzie, ludzie było cudownie. Nigdzie się tak nie czułem jak z Wami! Niesamowity klimat, masa dobrych spektakli i świetne warsztaty. Poznałem tak niesamowite osoby i dostałem takie piękne koszulki! Naprawdę ekstra. Dziękuje Wam.

Dominik Chojnacki, Grupa Teatralna „Kokon” (Olsztyn)

DC

18.11.2015
Espresso Service

Raz jeszcze dziękujemy w imieniu wszystkich WTOOPowiczów firmie Espresso Service za – jak zwykle – absolutnie genialną kawę, bez której byłoby nam wszystkim bardzo ciężko przetrwać!

EspressoService

18.11.2015
Maciek z Krakowa

WTOOPA… Dla jednych lekcja szczerości, dla drugich okazja do lepszego poznania siebie czy poszerzenia umiejętności warsztatu aktorskiego. Prawdopodobnie każdy miał jakiś swój cel, który chciał osiągnąć przez udział w tych spotkaniach. Myślę jednak, że najważniejszą rzeczą było to, że mogliśmy do tych celów dążyć RAZEM. Wspólna praca sprawiła mi najwięcej przyjemności. Dziękuję, że mogłem poznać wspaniałych ludzi, od których wiele się dowiedziałem i nauczyłem. Na początku cieszyłem się, że przyjadą zespoły z całej Polski, ale z perspektywy czasu żałuję, że niektórzy z Was są tak daleko… Liczę jednak na to, że jeszcze będziemy mieli okazję się spotkać.

Maciej Kucharski, Zespół Teatralny „Studio T” (Kraków)

MK

18.11.2015
Sponsor Główny

Organizatorzy IV WTOOPY pragną jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować Sponsorowi Głównemu – Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji, mając głęboką nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana również w kolejnych latach.

MPWIK

17.11.2015
Julia z Inowrocławia

Od samego początku nie wiedzieliśmy, czy uda nam się zebrać ekipę na ten wyjazd (wiecie, jak to jest, studenci). Ale w końcu oczywiście dotarliśmy, musieliśmy, w końcu jechaliśmy do KRAKOWA. Po 8 godzinach grania w taboo w hiperwygodnym busie mogliśmy dowiedzieć się, że KRAKÓW w swoich owianym smogiem budynkach nie jest wcale taki magiczny, jak wszyscy mówią. Między tymi kamienicami po prostu lata „to coś” i my mogliśmy się trochę „tego czegoś” nawdychać. Co tu dużo mówić, spotkanie tylu utalentowanych i zapalonych ludzi w każdym miejscu na Ziemi byłoby super. A TO BYŁ KRAKÓW! A osobiście? Może to zabrzmi trochę zbyt egzaltowanie, ale nie sądziłam, że podczas kilku dni można dowiedzieć się o sobie tyle rzeczy (między innymi tego, że stosunkowo porządnie umiem mówić tylko „i” i że zakwasy po jednych warsztatach mogą trzymać tydzień). Mam też nadzieję, że spotkamy się kiedyś… gdzieś… a może nawet W KRAKOWIE?! … i będziemy mieli okazję to powtórzyć.

Julia Korsakowska, „Inowrocławski Teatr Otwarty” (Inowrocław)

JK

15.11.2015
Patrycja ze Skawiny

Na WTOOPĘ przyjechałam z biegu i z rozpędu. Niczego sobie nie obiecywałam, na nic się nie nastawiałam – zero oczekiwań i wyobrażeń. Sama WTOOPA przeminęła tak szybko, że nie zdążyłam się zorientować (starzy ludzie tak mają – czas płynie im znacznie szybciej). Nie będę się rozpisywać – TĘSKNIĘ. Tęsknię za świetnymi warsztatami, moją warsztatową grupą, wieczornym oglądaniem spektakli i w ogóle za tymi całymi dniami wypełnionymi teatrem. Mogłabym tak codziennie. Tęsknię też za jedzeniem Agnieszki Grzegorzek i kawą od przemiłych wolontariuszy. Dziękuję organizatorom za zorganizowanie, Tuśkowi i Grafiemu za niezwykle inspirujące warsztaty i wszystkim prowadzącym za wszystkie warsztaty. Mojej warsztatowej grupie za twórcze spędzenie czasu i za to, że zupełnie zapomniałam, że jestem za stara na wygłupy (choć nie tak stara jak Michał Stachowski). Jeśli tylko naprawdę mocno tego pragniesz, Ty także możesz zostać małpą.

Patrycja Polek, Teatr „Maska” (Skawina)

PP

14.11.2015
Oskar z Wejherowa

Cześć! WTOOPA jest super-, hiper-, megawspaniała. Warsztaty wiele uczą i pomagają trochę poznać samych siebie (tak przynajmniej było w moim przypadku). Słowa Michała są jak najbardziej prawdziwe „wszyscy jesteście chorzy psychicznie” – nie poznałem nikogo, kogo można by uznać za normalnego. Każdy był na swój sposób wyjątkowy i niepowtarzalny, co sprawia, że WTOOPA jest wydarzeniem nie do zapomnienia, które wspominać z Luckami będę jeszcze przez długi czas. Jedynym minusem jest czas trwania WTOOPY, który mógłby być dłuższy!

Oskar Jopek, Teatr „Prawie Lucki” (Wejherowo)

OJ

13.11.2015
Gabriela z Olsztyna

Bardzo miło będę wspominać udział we WTOOPIE. Warsztaty były interesujące i pozwalały ciekawie spędzić czas oraz dowiedzieć się nowych rzeczy. Mam nadzieje, że będzie możliwość obejrzenia filmików nagranych na warsztatach „Kombinuj” i „Wyluzuj się”. Poznałam fajnych ludzi i zobaczyłam kilka dobrych spektakli. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym wydarzeniu i z chęcią uczestniczyłabym w nim po raz drugi. Jedyną wadą były opóźnienia przed spektaklami.

Gabriela Dąbrowska, Grupa Teatralna „Kokon” (Olsztyn)

GD

13.11.2015
Bartek z Ostrowca

Bardzo chciałbym opisać swoje wrażenia z WTOOPY, gdyby nie fakt, że wrażenia te są nie do opisania. Wspaniali (choć to mało powiedziane) ludzie, zajęcia i nowe doświadczenia. Dziękuję, że organizujecie coś tak pięknego.

Bartosz Sałapski, Teatr „Doraźny” (Ostrowiec Świętokrzyski)

BS

10.11.2015
Już wkrótce filmiki!

Już niedługo zaczniemy publikować filmiki z waszych warsztatów z Maćkiem i Mateuszem! A jest co oglądać!!!

FOX

9.11.2015
Piszcie!

Kochani nasi! Bardzo prosimy Was o opinie i refleksje na temat tegorocznej krakowskiej WTOOPY – każdego roku zwracamy się do uczestników, żeby podzielili się z nami swoimi przemyśleniami, które z radością opublikujemy na naszej stronie i profilu. Zatem piszcie i wysyłajcie: http://wtoopa.pl/4/kontakt/.

WRITE

9.11.2015
Zakończenie

Tak jakoś pusto. Tak dziwnie trochę. Lekki szum w głowie. Jakaś łezka tu i tam… Dziękujemy za słowo, uśmiech i mnóstwo ciepła!!! IV WTOOPA oficjalnie zakończona.

END

9.11.2015
WTOOPA trwa

WTOOPA trwa, warsztaty pobudzają nasze głowy, spektakle prowokują konstruktywne dyskusje, a rozmowy w przerwach są początkiem nowych przyjaźni. Relację fotograficzną możecie zobaczyć w galeria!

THEATRE

5.11.2015
Pierwszy dzień za nami!

Pierwszy dzień WTOOPY już za nami! Zaczęło się od przyjazdów, meldowania, powitań, ostrego biegania, krzątaniny, jeżdżenia, wożenia, noszenia, organizowania, dogrywania detali, ogarniania i miliona innych rzeczy. I tak wybiła godzina 17.00 i zaczęło się! Michał przedstawił wszystkim ideę WTOOPY, powitała nas Pani Alicja Müller – zastępca dyrektora Centrum Młodzieży, któremu bardzo dziękujemy za gościnę! Nic nie wydarzyłoby się również bez wsparcia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie, które jest naszym głównym sponsorem oraz firmy Espresso Service, która towarzyszy nam od początku, a kawa od nich ratuje nasze ciała i myśli! Zaraz po otwarciu wystąpił krakowski zespół Prima Aprilis ze spektaklem Zakrzywiony świat. Ale to nie wszystko! Spotkaliśmy się również z gościem specjalnym – Marcinem Czarnikiem, któremu serdecznie dziękujemy za przybycie i poświęcenie cennego czasu na ciepłą i bardzo ciekawą rozmowę z uczestnikami WTOOPY. Po tak emocjonującym spotkaniu udaliśmy się na spotkanie integracyjne, które skończyło się… w sumie sami nie wiemy, kiedy 😉 Zapraszamy do Galerii!

4_WTOOPA_usmiech

4.11.2015
Rusza „Prawie Lucki”

O 22.26 rusza do nas właśnie pierwszy zespół – Teatr „Prawie Lucki” z Wejherowa. Dla nich już teraz rozpoczyna się WTOOPowa przygoda! Przed nimi długa droga. 743 minuty, czyli 12 godzin i 23 minuty w pociągu mknącym przez cały nasz piękny kraj prosto do Krakowa! Życzymy im spokojnej podróży!

WEJHEROWO

4.11.2015
WTOOPA w liczbach

3240 minut warsztatów
2178 lat mają razem tegoroczni uczestnicy WTOOPY
113 osób zaangażowanych
450 minut spektakli
100 uczestników
78 przyjezdnych
36 osób ma mniej niż 18 lat
21,5 średnia wieku uczestników
14 osób urodziło się w marcu
9 spektakli
8 zespołów teatralnych
7 instruktorów
6 rodzajów warsztatów
5 kg kawy
4 tyle jest par osób urodzonych w tym samym dniu, miesiącu i roku
3 osoby obchodzą urodziny 18 kwietnia
1 osoba obchodzi urodziny w ostatnim dniu WTOOPY
1 cel

NUMBERS

4.11.2015
24 h

No to pozostały 24 godziny i rozpoczynamy nasze IV Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA Kraków 2015!

3d image of 24h on white background

4.11.2015
31 godzin do rozpoczęcia

No to pozostało do rozpoczęcia IV WTOOPY zaledwie 31 godzin, czyli 1860 minut lub, jak kto woli, 111 600 sekund! Baza na najwyższych obrotach!

31

3.11.2015
Baza

Gorące podziękowania dla BAZY, czyli tych, którzy WTOOPĘ wymyślili, poświęcają jej serce i czas oraz ciągle chcą ją udoskonalać! Michał Graffstein (Grafi), Wojciech Włodarski (Tusiek), Agnieszka Grzegorzek, Joanna Wojcieszek, Justyna Janczur i Michał Stachowski – WTOOPA dziękuje 😉

BAZA

3.11.2015
Jeszcze troszkę pracy

Dzisiaj i jutro domykamy wszystko na ostatni guzik. Coś doprasować, coś znaleźć, coś załatwić, coś kupić i właściwie wszystko gotowe! A już w czwartek widzimy się w Krakowie i rozpoczynamy IV WTOOPĘ! Naprawdę nie możemy się już doczekać tego teatralnego spotkania!

TODO

2.11.2015
Trzej Weseli Chłopcy

W niedzielę o 9.00 na zakończenie tegorocznej WTOOPY czeka Was niespodzianka, czyli „Trzej Weseli Chłopcy, nie licząc kurtyny” – to będzie coś wyjątkowego, specjalnie dla naszych kochanych Gości (nikt poza Wami tego w Krakowie nie doświadczy) 🙂

SLOWACKI

1.11.2015
Imiona

A ponieważ taki dzień dzisiaj, to w tegorocznej krakowskiej WTOOPIE weźmie udział 113 osób, które mają 70 różnych imion 🙂 Najpopularniejsze imię to: ANNA (6), potem: Joanna, Marta, Mateusz i Michał (4), dalej: Agata, Agnieszka, Julia, Klaudia, Bartłomiej, Jakub (3), jeszcze dalej: Gabriela, Katarzyna, Monika, Paulina, Urszula, Weronika, Adrian, Bartosz, Dominik, Kamil, Karol, Maciej, Mariusz, Piotr (2) i niepowtarzalne imiona: Alicja, Angelika, Barbara, Cecylia, Claudia, Dorota, Edyta, Elżbieta, Ewa, Hanna, Jagoda, Julita, Justyna, Karolina, Kinga, Krystyna, Lena, Maja, Marcelina, Martyna, Michalina, Milena, Natalia, Olga, Oliwia, Patrycja, Paula, Sandra, Wiktoria, Zuzanna, Artur, Emil, Grzegorz, Jan, Kacper, Konrad, Marcin, Ole, Oskar, Przemysław, Ramzi, Sebastian, Szymon, Tomasz, Wojciech.

IMIONA

1.11.2015
Espresso Service

Ogromne podziękowania należą się również Espresso Service, które od I edycji WTOOPY dostarcza nam absolutnie fantastyczną kawę! Przekonacie się, jak wielką ma moc!

ES

31.10.2015
Sponsor główny

W imieniu wszystkich WTOOPowiczów pragniemy bardzo serdecznie podziękować naszemu Głównemu Sponsorowi – Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, które już po raz drugi wspiera naszą inicjatywę!

MPWiK

28.10.2015
Pogoda

Jak na razie prognozy pogody na czas WTOOPY nie są najgorsze. Uśredniliśmy informacje z różnych portali pogodowych i wyszło nam, że: temperatura od 8 do 13°C w dzień, a w nocy od 0 do 2°C; słonecznie w czwartek i piątek, a w weekend lekkie zachmurzenie; szanse na deszcz w weekend na poziomie 10-20% ze wskazaniem na niedzielę na poziomie 4 mm; wilgotność powietrza o dużym rozrzucie 25-69%; raczej chłodno i sucho, jedynie w niedzielę zimno i mokro; ciśnienie 1025-1027 hPa; wiatr północno-zachodni z prędkością 2,5-4,0 metrów na sekundę będzie po Krakowie hasał, więc nie powinno nikogo zbytnio przewiać. To tyle jeśli chodzi o dzisiejszą prognozę pogody. Kolejną podamy zaraz na początku przyszłego tygodnia!

WEATHER

28.10.2015
Bar Pod Kopytkiem

Obiadki WTOOPowicze będą ze smakiem zajadać w piątkowe oraz sobotnie popołudnie – podzieleni na dwie grupy – w Barze Pod Kopytkiem, który jest oddalony od Centrum Młodzieży zaledwie o 300 metrów. W Krakowie wszędzie blisko, jak widzicie.

POD_KOPYTKIEM

27.10.2015
Ostrowiec Świętokrzyski

Teatr „Doraźny” to grupa młodych pasjonatów sztuki słowa, lubiąca eksperymentować z różnymi technikami teatru formy. Działa w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim pod opieką Urszuli Bilskiej. Zespół zaprezentuje spektakl Ballada bezludna, który jest zbiorem kilku etiud teatralnych. Głównym bohaterem jest… szary papier…

PAPER

26.10.2015
Gość Specjalny

Gościem Specjalnym tegorocznej krakowskiej WTOOPY będzie aktor teatralny i filmowy Marcin Czarnik. Jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktor związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, a obecnie można go oglądać na deskach Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Spotkamy się z nim już w czwartek – w pierwszym dniu WTOOPY!

MARCIN_CZARNIK

24.10.2015
Wejherowo

Z Wejherowa przyjeżdża na WTOOPĘ Teatr „Prawie Lucki”, który powstał w 1998 roku z inicjatywy grupy młodych zapaleńców, którzy „kochają teatr w sobie, a nie siebie w teatrze”. Zaczynali spektaklem opartym na Recyclingu Tadeusza Różewicza, a kolejne pokolenia przejęły jakoś fascynację duchowym Mistrzem. Myślą, patrzą i mówią fragmentami Dzidzibobo, Naszej małej stabilizacji czy Walentynek. Najważniejsze dla członków zespołu są chwile rozmów w „Ciemni”, czyli w sali prób, gdzie spędzają znaczną część swego szkolnego żywota.

WEJHEROWO

23.10.2015
Charakteryzacja

A warsztaty ze zmiany wyglądu poprowadzi nasza ukochana i jedyna w swoim rodzaju Marta Tyrpa ze skawińskiego Teatru „Maska” 🙂 Bardzo się cieszymy, że po rocznej przerwie znów będzie mogła podzielić się z wami swoją ogromną wiedzą na temat sztuki charakteryzacji.

MARTA_T

22.10.2015
Prawie gotowi

Coś już mamy, ale nie zdradzimy 🙂 Wszystko skompletowane – uczestnicy, instruktorzy, jedzonko, noclegi i wszelakiego rodzaju atrakcje 🙂 BAZA czuwa i działa! Już za dwa tygodnie będziemy wszyscy razem w Krakowie!

READY

21.10.2015
Ruch sceniczny

A tegoroczne warsztaty ruchowe poprowadzi Mateusz Kuc – nasz specjalny gość z Sokołowa Podlaskiego, który brał już udział w bielskiej edycji WTOOPY. Wyjątkowa osobowość, która na długo zapadnie wam w pamięć! I pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą wygodne stroje do ćwiczeń ruchowych!

MATEUSZ_K

20.10.2015
Wolontariusze

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie z wolontariuszami – członkami Zespołu Teatralnego „Studio T”, którzy będą pomagać w organizacji tegorocznej edycji krakowskiej WTOOPY. Zawsze możecie się do nich zwrócić z każdym pytaniem! A ekipa wolontariatu prezentuje się następująco: Agnieszka i Asia są koordynatorami wszelkich działań, a dziarsko pomagają im StudioTowicze: Hania, Jagoda, Michalina oraz Maciek, Michał i Bartek 🙂

WOLONTARIAT

20.10.2015
Kraków po raz drugi

Zespół Teatralny „Studio T” to gospodarz tegorocznej edycji WTOOPY. Zespół istnieje od 1989 roku, kiedy to został założony przez Elżbietę Barańską-Konieczną. Pierwszymi spektaklami była Pchła Szachrajka, do której muzykę napisał Zygmunt Konieczny (a duet Pchły i Słonia stał się wiele lat później słynny dzięki wykonaniu Zbigniewa Preisnera i Anny Szałapak z „Piwnicy pod Baranami”), oraz Psie serce Michaiła Bułhakowa. Młodzież, biorąca obecnie udział w zajęciach, szkoli swój warsztat aktorski podczas ćwiczeń dykcyjnych oraz ruchowych. Pracuje nad tekstem literackim i przygotowuje etiudy teatralne. Na koniec powstaje spektakl. W tym roku członkowie „Studia T”, prowadzonego przez Annę Kamykowską, będą waszymi przewodnikami i opiekunami w trakcie całej WTOOPY.

STUDIO_T

19.10.2015
Oświetlenie

Warsztaty oświetleniowe poprowadzą nasze „złote rączki”, czyli dwaj panowie z trójki bazowej – Wojciech Włodarski (Tusiek – z prawej) oraz Michał Graffstein (Grafi – z lewej). Tusiek jest naszym technicznym i będzie dbał o wszystkie spektakle właśnie od tej strony, Grafi z kolei to twórca wszystkich projektów graficznych, logo, a także dokumentacji fotograficznej – bez nich WTOOP by nie było! W trakcie warsztatów dowiecie się, co, jak, gdzie i po co jest w teatrze oświetlenie. Naprawdę będą to wyjątkowo interesujące warsztaty, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem od pierwszej edycji WTOOPY!

GRAFI_TUSIEK

18.10.2015
Improwizacja

Warsztaty z improwizacji poprowadzi nasz specjalny gość ze Skawiny – Mateusz Droździewicz. Nastawcie się, że będzie na pewno zabawnie i bardzo twórczo! Z nim z pewnością nie będziecie się nudzić!

MATEUSZ_D

17.10.2015
Olsztyn

Grupa Teatralna „Kokon” skupia młodzież ze szkół średnich i studentów. Powstała w 1995 roku i od początku prowadzona jest przez aktorkę Krystynę Jędrys. Pierwsze spektakle zrealizowano w oparciu o wiersze polskich autorów. Następne lata zaowocowały adaptacjami dzieł literatury polskiej i światowej, a w 2003 roku zespół aktorski sięgnął po teksty młodych dramatopisarzy. Każdy kolejny rok pracy przynosi teatrowi nagrody na festiwalach teatrów młodzieżowych. Dla wielu młodych aktorów teatralna przygoda, rozpoczęta właśnie w tym zespole, zaowocowała potrzebą stałego kontaktu z teatrem. Zespół zaprezentuje dwa spektakle: Zabawę oraz Tajemniczego klienta.

ZABAWA

16.10.2015
Skawina

Teatr „Maska” nareszcie powraca na krakowską WTOOPĘ! Zespół ten tworzy grupa fantastycznych, cudownych, wesołych i przepełnionych optymizmem ludzi, dla których „zabawa” w teatr stanowi najdoskonalszą formę relaksu i ucieczki przed codziennością. Oprócz tego, że są prawdziwymi miłośnikami teatru, to są prawdziwymi kochanymi wariatami! Spektakl, który zaprezentują nasi skawińscy przyjaciele jest oparty na trzech opowiadaniach Marka Hłaski.

HLASKO_1

16.10.2015
Akredytacja

Przypominamy, że w poniedziałek mija termin wpłaty akredytacji!

AKREDYTACJA

15.10.2015
A w Inowrocławiu…

A tymczasem w Inowrocławiu aktorzy w pełni gotowi na podbój Krakowa 😉

ITO

15.10.2015
Wyluzujmy!

Warsztaty poświęcone „wyluzowaniu” poprowadzi specjalny gość z Wrocławia – Maciej Mazurkiewicz, który gościł w Krakowie na I WTOOPIE wraz z Teatrem „S-Tworzywo”. Podczas zajęć postara się was nieco odblokować, rozluźnić i sprawi, że otworzycie się na innych. Zapowiada się wyjątkowo ciekawie!

MACIEK_M

15.10.2015
Mapa Polski

A tak wygląda mapa Polski z lokalizacją wszystkich uczestników czterech edycji 🙂 Prawda, że ładnie?

MAPA_WTOOPY

14.10.2015
Kraków

Teatr „Prima Aprilis” to teatr amatorski założony w styczniu 2015 roku w Krakowie przez Michała Orzyłowskiego oraz Piotra Wojdyłę. Charakterystyczne jest, że wszystkie ich przedstawienia to spektakle autorskie. W ich sztukach grają studenci i maturzyści, których łączy jedna pasja, jaką jest teatr. Celem tego teatru jest promowanie młodych talentów aktorskich, reżyserskich, scenograficznych czy scenopisarskich. W wykonaniu krakowskiej grupy zobaczymy dwie jednoaktówki z cyklu Zakrzywiony świat. Pierwszą będzie Wieczność: Gdyby tak mieć możliwość spotkać czas we własnej osobie… o co można by go zapytać? Albo może lepiej nie pytać o nic? Lepiej nie wiedzieć zawczasu, co się dzieje z człowiekiem w chwili odejścia z materialnego świata… A dzieją się rzeczy osobliwe… Drugą będzie natomiast Śmierć: Śmierć to taka mroczna postać, taki biały szkielet, w czarnym, zakapturzonym płaszczu i z kosą w kościstej dłoni – swym niezastąpionym atrybutem władzy. Tak przynajmniej jest przedstawiana w kulturze i sztuce od zarania ludzkości. Ale to kompletna bzdura. Okazuje się bowiem, że wygląda całkiem pospolicie, posiada całkiem pospolite imię i codziennie wykonuje całkiem pospolite porządki… Jedynie niepospolity był moment jej zaistnienia po raz pierwszy. No i, oczywiście, cała ta niedorzeczna historia z lasem…

PA

13.10.2015
Espresso Service

Pragniemy już trzeci raz z rzędu podziękować naszemu fantastycznemu sponsorowi – Espresso Service – za cudowną kawę, która wszystkich nas zachwyca i dzięki niej dajemy radę przez wszystkie WTOOPowe dni 🙂

ES

12.10.2015
Warsztaty z emisji głosu

Warsztaty z emisji głosu poprowadzi po raz kolejny Michał Stachowski. Na warsztatach dowiecie się, jak prawidłowo oddychać, co zrobić, żeby Wasz głos dobrze brzmiał, i przekonacie się, że nie zawsze łatwo wymówić jest chociażby pojedynczą samogłoskę 🙂 Jeśli ktokolwiek będzie zainteresowany konsultacją wokalną – niech po prostu poprosi Michała o dodatkowe spotkanie w trakcie WTOOPY!

IMG_3895a

11.10.2015
Inowrocław

„Inowrocławski Teatr Otwarty” (ITO) działa od 1996 roku przy Kujawskim Centrum Kultury. Grupa skupia młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Pełną odpowiedzialność za podpisanie paktu z Melpomeną ponosi Elżbieta Piniewska – opiekun teatralny, reżyser i nauczycielka języka polskiego. W dobie kryzysu wartości ITO stara się pokazać, że nieistnienie, które ogarnia społeczeństwo uciekające w konsumpcję, można przezwyciężyć. W wykonaniu ITO zobaczymy dwa spektakle. Jednym z nich będzie W Republice Szczęścia na podstawie sztuki Martina Crimpa. Główny bohater jest przekonany, że to on sam pisze scenariusz własnego życia. Nie jego ojciec, nie matka, nie przyjaciele. Ma prawo wyboru i nieustannie z tego korzysta. Może robić, co chce, ubierać się, jak chce, jeść, co chce. Ale czy z tego powodu jest szczęśliwy? Posłuchajcie go i oceńcie sami. Monodram w wykonaniu Marcina Sipińskiego z ITO.

MONODRAM

10.10.2015
Lubartów

Teatr „Trupa” z Lubartowa pojawi się na WTOOPIE po raz drugi. WTOOPili w Bielsku i tym razem przybędą do Krakowa, żeby zaprezentować spektakl Zimowy pogrzeb Hanocha Levina. Połączenie elementów tragizmu i komizmu w tym tekście wywołuje efekt groteski i obcości. W swoich dramatach Levin w mistrzowski sposób odsłania prawdę o człowieku, obnaża słabości i to, co każdy chce pozostawić na zawsze w ukryciu, czego się wstydzi, o czym chciałby zapomnieć. Teatr „Trupa” działa od 1994 roku i jest laureatem wielu nagród na wojewódzkich i ogólnopolskich przeglądach teatralnych.

LUBARTOW_3

9.10.2015
Warsztaty

W piątek i w sobotę w godzinach 9.30-14.30 będą odbywać się warsztaty teatralne. Uczestnicy zostaną przez nas podzieleni na 6 grup, z których każdą czeka 6 różnych rodzajów warsztatów, po trzy na dzień (w blokach półtoragodzinnych), czyli 4,5 godziny warsztatów dziennie. Trudno wyjaśnić, a to takie proste 🙂 Oczywiście warsztaty są również otwarte dla opiekunów zespołów oraz obsługi technicznej. W tym roku przygotowaliśmy dla Was warsztaty aktorskie, z emisji głosu, charakteryzacji, ruchu scenicznego, improwizacji oraz oświetlenia!

WARSZTATY

8.10.2015
Good Bye Lenin Revolution

Wszyscy uczestnicy będą zakwaterowani w hostelu GOOD BYE LENIN REVOLUTION – fantastycznym miejscu w samym centrum Krakowa. Tam też spożywać będą poranne śniadanka i w każdej chwili będą mogli napić się też herbaty lub kawy. Hostel oddalony jest od Centrum Młodzieży zaledwie o 240 metrów! Wszędzie zatem blisko!

GBLR

6.10.2015
30 dni do IV WTOOPY!

Rozpoczynamy Wielkie Odliczanie do rozpoczęcia IV Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA Kraków 2015. Pozostało 30 dni! Przygotujcie się na mnóstwo teatralnych i nie tylko doznań. Pamiętajcie o radości i optymizmie! To zaledwie miesiąc i spotykamy się w Krakowie. My mamy jeszcze mnóstwo roboty przed sobą, ale wierzymy, że znów się nam ze wszystkim uda zdążyć! Trzymajcie kciuki za nas! Już niedługo dowiecie się, gdzie WTOOPA się odbywać będzie, jakie warsztaty na Was czekają, a także, jakie zespoły przyjadą i wystąpią! Zatem rozpoczynamy: 30 dni do IV WTOOPY!

30

13.8.2015
Już o nas piszą!

Ledwo ruszyliśmy z przygotowaniami do IV WTOOPY, a już o nas piszą 🙂 Tym razem w Inowrocławiu! A już wkrótce oficjalnie zdradzimy, jakie zespoły pojawią się na kolejnej krakowskiej edycji WTOOPY oraz, jakie przygotowaliśmy dla Was warsztaty i kto je poprowadzi.

Inowrocław_Herb_2009

12.8.2015
Centrum Młodzieży

Tegoroczna edycja krakowskiej WTOOPY odbędzie się w gościnnych murach Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie przy ulicy Krupniczej 38. Proszę sprawdźcie na mapie, gdzie to jest! Lokalizacja idealna, tym bardziej, że zakwaterowani będziecie dokładnie 240 metrów od Centrum Młodzieży i 750 metrów od Sukiennic 🙂

logo full kolor poziome 10x10 300dpi CMYK

12.8.2015
Logo i kolor IV WTOOPY

Oto i logo IV Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA Kraków 2015, które odbędą się w dniach 5-8 listopada 2015 roku w Krakowie! Odwiedzajcie nas, bo z pewnością będziemy Was informować na bieżąco, co i jak!

IV Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA Kraków 2015