Aktualności
9.5.2019
Rozpoczynamy XVI WTOOPĘ!

Czas zacząć XVI Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA – Rogoźno 2019!

8.5.2019
Jutro ruszamy!

Kochani do oficjalnego rozpoczęcia XVI Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA – Rogoźno 2019 pozostały 24 godziny!!! Ruszamy jutro z uśmiechem na twarzy i otwartymi na nowe doświadczenia głowami!

8.5.2019
Statystyki

Klasycznie już garść WTOOPowych statystyk:

 • 3330 minut warsztatów
 • 1633 kilometry przejechały zespoły, żeby dotrzeć na WTOOPĘ
 • 876 lat mają razem uczestnicy warsztatów
 • 504 kilometry przebyła Baza, żeby dotrzeć na WTOOPĘ
 • 140 minut spektakli
 • 97 osób zaangażowanych
 • 54 uczestników warsztatów
 • 51 różnych imion
 • 16,3 lat wynosi średnia wieku uczestnika
 • 8 rodzajów warsztatów
 • 7 prowadzących warsztaty
 • 7 grup teatralnych
 • 6 ośrodków
 • 6 spektakli
 • 6 Aleksander
 • 5 placówek
 • 4 województwa
 • 2 Michałów
 • 1 raz Aurelia i Danuta i Ernest
 • 1 raz bez Jakuba
 • 1 gość specjalny
 • 1 cel przyświeca nam wszystkim
7.5.2019
Zasoby uczestników WTOOPY

I persona, którą musicie poznać, bo jest szalona, wesoła, pogodna i ma ogromny power! Oto Malwina Kmieciak-Lipska!

Hej, jestem Malwina. Poznacie mnie niebawem z kilku stron. Po pierwsze jestem opiekunem „Green Team of Events” – wierzę w nich, motywuję, dokładam wszelkich starań, aby ciągle stawali się lepsi! Po drugie, będę pilnować, aby każdy z Was był najedzony i zadowolony. A po trzecie, poprowadzę warsztaty zatytułowane „Zasoby uczestników WTOOPY” i mam nadzieję, wyciągnę z Was to, co macie w sobie najlepsze!

7.5.2019
Warsztaty wokalne

Mateusz Sibilski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu i we Wrocławiu, gdzie studiował dyrygenturę symfoniczną w klasie Renarda Czajkowskiego i Marka Pijarowskiego, a także dyrygenturę chóralną w klasie Janusza Dzięcioła oraz Leszka Bajona. Już jako licealista w 1990 roku powołał do życia Orkiestrę Smyczkową oraz Poznański Chór Kameralny FERMATA, którego szefem artystycznym pozostaje do dziś. Przez 30 lat pracy artystycznej łączy pasję pracy z ruchem amatorskim z profesjonalnymi instytucjami muzycznymi. Współautor monodramu Jerzego Stasiuka, aktora Teatru Nowego w Poznaniu, Nazareńczyk. Realizował przedstawienia operowe Musorgskiego, Rossiniego, Wagnera i  Verdiego w Polsce, w Niemczech i w Austrii. Był liderem Kapeli Zespołu Folklorystycznego „Cepelia Poznań”. Angażuje się w animacje kultury muzycznej Murowanej Gośliny, gdzie mieszka z rodziną od 2006 roku. Od 2012 roku nauczyciel akademicki związany z Akademią Muzyczną w Łodzi i Poznaniu.

6.5.2019
Wolontariusze po raz czwarty

Joanna Przybyłek
Hej, jestem Asia. Do Grupy Wolontariackiej dołączyłam niedawno. Brałam udział w organizacji finału WOŚP w Rogoźnie i tak mnie zarazili swoją pozytywną energią, że zostałam w niej na dłużej. Myślę, że wspólnie zapewnimy Wam morze wrażeń. Do zobaczenia!

Dariusz Gracz
Cześć, jestem Darek. Mam wiele zainteresowań, do których należy również współpraca z Grupą Wolontariacką. Na WTOOPIE zobaczycie mnie w bardzo oldschoolowej roli, można powiedzieć, że nawet przedwiecznej. Ponadto będę Wam robił zdjęcia. Do zobaczenia niebawem!

5.5.2019
Green Team of Events

„Green Team of Events” z Rogoźna to prowadzona przez Malwinę Kmieciak-Lipską grupa bardzo pozytywnie nastawionych ludzi, którzy potrafią stworzyć niesamowitą atmosferę po obu stronach sceny. Grupa, która działa. Robią sztukę dla mas. Animacje dla dzieci, animacje dla dorosłych. Potrafią ogarnąć imprezę masową, sportową, charytatywną, rodzinną, spektakl… Syntezują z każdym, kto stanie na ich drodze. Sami się o tym przekonacie, gdy tylko ich poznacie. A czwartkowy wieczór tuż-tuż…

4.5.2019
Pracownia Teatralna

„Pracownia Teatralna” z Zabrza przedstawi również spektakl Pręcik. Jest to dramat autorstwa Maliny Prześlugi, będący przejmującą opowieścią o umieraniu, ubraną w oswojone przez dziecko słowa i metafory. Studium nieuchronności pustki, która stopniowo wypełnia bezpieczną do tej pory przestrzeń sypialni.

3.5.2019
Pracownia Teatralna

Pracownia Teatralna z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 4 „Centrum Edukacji Twórczej” z Zabrza działa pod uważnym okiem Niny Wolskiej, dla której rogozińska WTOOPA będzie już czwartą edycją naszych teatralnych spotkań, na które zawita wraz ze swoimi podopiecznymi. Tym razem do Rogoźna przyjeżdża wraz ze swoimi najmłodszymi aktorami. Wspólnie zobaczymy aż trzy krótkie monodramy:

 • Nowa – w wykonaniu Mai Sip,
 • Cztery – w wykonaniu Hani Gaweł,
 • Zmiana planów – w wykonaniu Aurelii Wojciechowskiej.
2.5.2019
Teatr Teatrowi Teatrem

„Teatr Teatrowi Teatrem” to nazwa wymyślona przez uczestników zajęć w Pałacu Młodzieży w Katowicach, które na co dzień nazywane są Małą Akademią Teatru. Uczestnikami jest młodzież w wieku od 13 do 17 lat. Grupa istnieje od półtora roku i w marcu wystawiła swoją pierwszą premierę: Marzenia Marzeny wg tekstu Sandry Jaworudzkiej w reżyserii Niny Wolskiej i Olgi Chrzan.

1.5.2019
Nieduży

Kolejnym uczestnikiem nadchodzącej XVI WTOOPY jest Teatr „Nieduży” z Katowic. To teatralna grupa młodzieżowa, która istnieje w katowickim Pałacu Młodzieży od trzech lat. W zeszłym roku przygotowaliśmy premierę spektaklu Cimcirimci, który był dowolną wariacją na temat dramatu Iwona, księżniczka Burgunda Witolda Gombrowicza. Grupa liczy 16 osób i w chwili obecnej przygotowuje swoją drugą premierę w oparciu o napisany specjalnie dla nich tekst o wdzięcznym tytule Paraolimp. Grupa – zresztą ku zadowoleniu jej opiekuna – uwielbia klimat groteski i absurdu i dlatego też tego kierunku staramy się trzymać podczas przygotowywania naszych realizacji scenicznych.

30.4.2019
Gość Specjalny – Mieczysław Hryniewicz

Zanim poznamy ostatnie warsztaty i ostatnie trzy zespoły, które wezmą udział w rogozińskiej WTOOPIE, przedstawimy Wam krótko sylwetkę naszego Gościa Specjalnego, którym będzie aktor Mieczysław HRYNIEWICZ. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Warszawie. Był związany z Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Studio w Warszawie oraz Teatrem Polskim w Poznaniu. W telewizji zadebiutował w słynnym serialu „Droga” w 1973 roku. W 1986 roku wystąpił w najsłynniejszej roli taksówkarza w serialu Stanisława Barei „Zmiennicy”. Od 2003 roku występuje w serialu „Na Wspólnej”. W 2017 roku został nagrodzony Złotą Rybą za wspieranie kina niezależnego i młodych twórców. Z całą pewnością to spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci!

29.4.2019
Rogoźno

Skoro WTOOPA odwiedza po raz pierwszy Rogoźno, to należy poświęcić jeden z naszych postów właśnie temu miastu. Rogoźno położone jest w województwie wielkopolskim nad rzeką Wełną i jeziorem Rogoźno. Nazwa miasta pochodzi od rogoży, czyli ludowej nazwy rośliny występującej na szuwarach, zwanej pałką. Pierwsza wzmianka o tej miejscowości pochodzi z 1192 roku. Tu w średniowieczu znajdowała się siedziba kasztelanii rogozińskiej. W XIII wieku częstym gościem bywał w zbudowanym tu swoim modrzewiowym zamku król Przemysł II, który zginął w Rogoźnie właśnie w 1296 roku. W tym samym roku Rogoźno otrzymało prawa miejskie, co zostało potwierdzone później jeszcze raz w 1427 roku. Do najważniejszych zabytków miasta należy średniowieczny układ urbanistyczny Starego Miasta, gotycki kościół św. Wita, a także układ urbanistyczny Nowego Miasta z XVIII wieku. A to wszystko i jeszcze więcej zobaczycie już w przyszłym tygodniu!

28.4.2019
Omówienia

Z całą pewnością dużo czasu poświęcimy na omówienia spektakli, które zobaczymy i które… Nie można zdradzać wszystkich niespodzianek tak od razu. Przygotujcie się, żeby mieć otwarte głowy! I pamiętajcie, że na WTOOPACH zawsze mówimy szczerze i otwarcie, bo chodzi nam przede wszystkim o to, żebyście nauczyli się nie tylko obserwować i zauważać pewne rzeczy związane z teatrem, ale również potrafić o nich mówić bez skrępowania. Dlatego też odrzućcie niepewność siebie precz, tak by na naszym spotkaniu nie było ani jednej „szarej myszki”!

27.4.2019
Ubranie i stroje kąpielowe

Jaka będzie pogoda w Rogoźnie tak naprawdę przekonamy się już niebawem. Liczymy na dużo słońca i wysokie temperatury. Dlatego pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą koniecznie odpowiednie ubranie… Kto wie… pamiętajcie, że mieszkamy nad samiuteńkim jeziorem! No i nie zapomnijcie zabrać wygodnych strojów na warsztaty, bo będziecie się wyjątkowo dużo ruszać podczas tej edycji!

26.4.2019
Interpretacja tekstu

Warsztaty z interpretacji tekstu poprowadzi dla Was Piotr Dehr. Piotr jest instruktorem w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie prowadzi autorską Pracownię Słowa i Poezji Śpiewanej. Jest również pracownikiem Ośrodka Kultury w Rogoźnie. To specjalista z zakresu interpretacji tekstu, kultury mowy oraz świadomości ciała. Bywa także jurorem na wielu konkursach i festiwalach poezji śpiewanej w całej Polsce. Twórca ogólnopolskich festiwali żywego słowa i poezji śpiewanej, m.in. Ogólnopolskich Spotkań Recytatorów i Śpiewających, Poezja „Zaduszki” w Teatrze Nowym w Poznaniu, Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Słowa „Amor i Psyche” w Szamotułach, Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Ożywiania Słowa „O Laur Rodu Górków” w Szamotułach. Inicjuje ponadto formy edukacji recytatorskiej w postaci regularnych warsztatów i turniejów recytatorskich dla szkół „Artystyczne Spotkania Recytatorów” w Kościanie, Szamotułach i Rydzynie.

25.4.2019
Oświetlenie teatralne

Warsztaty z oświetlenia teatralnego poprowadzi na XVI WTOOPIE jeden z „Ojców Założycieli”, czyli Wojciech Włodarski, powszechnie nazywany przez wszystkich Tuśkiem. Nie zna zwrotu: „Nie da się!”. Uzmysłowi Wam, jak ważne jest światło w teatrze, a także udowodni, że nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy, żeby osiągnąć zadowalające efekty na scenie. Z pewnością dzięki temu spotkaniu otworzą się wielu z Was oczy na istotę oświetlenia podczas przygotowywania i realizacji spektakli teatralnych i nie tylko…

24.4.2019
Niespodzianki

Ta WTOOPA bez wątpienia będzie obfitować w rozmaite NIESPODZIANKI. Od niemal samego początku towarzyszą one również organizatorom, którzy z całą pewnością dołożą wszelkich starań, żeby ten wspólnie spędzony czas na długo pozostał w Waszej pamięci. Niespodzianki zaczną się praktycznie od samego początku rogozińskiej edycji, czyli w czwartek. I również czekają na Was następne przez kolejne dni naszego spotkania… i tak aż do niedzieli!

23.4.2019
Teatr Stary im. Antoniego Sikorskiego

Nazywamy się Teatr Stary im. Antoniego Sikorskiego i próbujemy odtwarzać repertuar Teatru Powszechnego im. W. Reymonta, założonego przed wojną przez naszego patrona w Skierniewicach. Chcemy ożywić lokalną tradycję i połączyć ją z nowoczesnością, dlatego szukamy także inspiracji w literaturze współczesnej. Mamy za sobą dwie premiery Mieszczanin szlachcicem i W małym domku. Zespół zawiązaliśmy niecałe dwa lata temu.

22.4.2019
Taniec ludowy

Warsztaty z tańca ludowego poprowadzi Natalia Ogorzałek, instruktorka tańca ludowego w zespole „Goślinianie” z Murowanej Gośliny. Natalia będzie Was wprowadzać w tajniki tej sztuki, jest bowiem specjalistką z zakresu tańca i obrzędów ze wszystkich regionów Polski. Ten rodzaj warsztatów na WTOOPIE pojawi się po raz pierwszy, co nas niezmiernie cieszy!

21.4.2019
Wolontariusze po raz trzeci

I – last but not least – trójka wolontariuszy rogozińskiej WTOOPY!

Weronika Jessa
Siema! Jestem Weronika, należę do wolontariatu działającego przy Ośrodku Kultury w Rogoźnie. Na co dzień jestem zwariowana, gdy jestem między swoimi, ale bywam także nieśmiała. Interesuje się tańcem, serialami oraz szaleje za Shawnem Mendesem. Na WTOOPIE będę po raz pierwszy. Z opowiadań słyszałam, że czeka mnie niezła zabawa. W Rogoźnie odliczamy do spotkania!

Danuta Grzeszczyk
Hej, jestem Danka! Zawsze chętnie pomagam innym i bardzo lubię poznawać nowych ludzi. Zawsze jestem uśmiechnięta i pełna energii… Po prostu nie do zatrzymania!

Karolina Nowaczyk
Jestem osobą, która musi być wszędzie! Uwielbiam udzielać się społecznie. Przez pięć lat grałam w Grupie Teatralnej „To My” w Rogoźnie. Gram też na klarnecie w orkiestrze dętej w Rogoźnie, a co najważniejsze, jestem członkiem grupy Green Team of Events. Obiecuję, że wraz z moimi kolegami i koleżankami zapewnimy Wam mnóstwo wrażeń (tych niezapomnianych) oraz świetną atmosferę. Do zobaczenia 9 maja!

20.4.2019
Wolontariusze po raz drugi

Dzisiaj prezentujemy drugą grupę rogozińskiego wolontariatu.

Aleksandra Siwak
Cześć, jestem Ola, mam 18 lat i w przyszłym roku piszę maturę. Lubię długie spacery z pieskami przy muzyce, a także czytanie książek i spotkania ze znajomymi. Jestem osobą bardzo zorganizowaną i pomysłową.

Marta Ostrowska
Jestem Marta. W wolnym czasie uwielbiam oglądać filmy i czytać różne książki. Ludzie postrzegają mnie jako pomysłową i gadatliwą osobę z dużym poczuciem humoru.

Ernest Karolak
Jestem Ernest. Jestem tatą. Lubię spędzać czas z moją córeczką. Jestem miły i z ogromnym poczuciem humoru.

19.4.2019
Wolontariusze po raz pierwszy

Czas na poznanie pierwszej trójki wolontariuszy, którzy otoczą swoją opieką wszystkich uczestników XVI edycji WTOOPY!

Aleksandra Gruszka
Cześć jestem Ola, mam 18 lat, od września jestem wolontariuszką w Rogozińskim Centrum Kultury. Pierwszy raz na WTOOPIE byłam w Zduńskiej Woli, kiedy należałam do Grupy Teatralnej „To My” w naszym mieście. W wolnych chwilach lubię spędzać czas ze znajomymi, czytać książki i słuchać muzyki. Mam nadzieję, że będziecie się świetnie bawić! Do zobaczenia!

Marcelina Kaźmierczak
Cześć! Mam na imię Marcelina i mam 16 lat. Jestem bardzo wesołą i pełną energii osobą. I bardzo lubię ryzyko!

Bartosz Krzyśka
Hej, mam na imię Bartek. Interesuje się muzyką i gram na fortepianie. Należę do wolontariatu Rogozińskiego Ośrodka Kultury. Na WTOOPIE ja i inni wolontariusze będziemy Wam towarzyszyć, abyście się dobrze bawili i nigdy nie zapomnieli tego, co przeżyjecie w naszej rogozińskiej galaktyce. Już nie mogę się doczekać!

18.4.2019
Muzyka w teatrze

Niezmiernie nas cieszy, że po raz pierwszy na WTOOPIE odbędą się warsztaty poświęcone muzyce w teatrze. Poprowadzi je specjalnie dla uczestników Mariusz Matuszewski – kompozytor, aranżer i dyrygent. Przez wiele lat był kierownikiem muzycznym Teatru im. hr. Aleksandra Fredro w Gnieźnie. Autor muzyki do spektakli teatralnych, kompozytor blisko tysiąca piosenek dla dzieci. Przez wiele lat współpracował z Wandą Chotomską. Do niedawna wykładowca poznańskiej Akademii Muzycznej.

17.4.2019
KOD

Teatr „KOD” powstał w 1994 roku w Dębnowskim Ośrodku Kultury i tamże pracuje do dzisiaj. Założycielem zespołu jest Anatol Wierzchowski, a uczestnikami zajęć teatralnych jest młodzież szkolna, dorośli i młodzież pracująca. Zespół ma na swoim koncie 34 premiery autorskie, liczne wyjazdy na festiwale i warsztaty oraz pomaga przy organizacji imprez teatralnych i recytatorskich w Dębnie. Zdobywał również zaszczytne nagrody, np. w Chodzieży, Pułtusku, Ostrołęce, Warszawie, Zgorzelcu, Wrocławiu, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Turku, Tallinie (Estonia), Zgierzu, Szczecinie, Suwałkach, Bydgoszczy, Będzinie, Policach, Gdańsku, Lublinie, ale nie one są najważniejszym celem pracy scenicznej. Główną ideą jest zabawa w teatr, pokazująca problemy, z którymi zderzyć się można na ulicy, w domu, w szkole czy w pracy. To one są inspiracją do powstawania kolejnych spektakli o samotności starych i młodych wchodzących w życie, o przemocy dzieci, o hipokryzji „normalnych” rodzin, o niewierności kochających się, o bezdomności z wyboru, o wędrowaniu i strachu oczekiwania, o tragedii pakistańskich kobiet, o buncie nastolatek… Zdarza nam się, że śpiewamy pieśni ludowe różnych narodów i to z dobrym skutkiem. Od października 2017 roku działa formacja dorosłych nazwana Teatr KODorosły.

16.4.2019
WTOOPowiczu, pamiętaj!

Kochani nasi – teraz kilka informacji o WTOOPIE!

 • ma być bezstresowo i na pełnym uśmiechu,
 • liczymy na Waszą kreatywność,
 • pamiętajmy, że szczerość to piękna zaleta,
 • nie bójcie się rozmawiać, pytać, dociekać,
 • instruktorzy są dla Was, a nie Wy dla nich,
 • mówimy do siebie po imieniu,
 • Wasza pierwsza WTOOPA absolutnie nie musi być ostatnią!
15.4.2019
Taniec współczesny

Warsztaty z tańca współczesnego poprowadzi podczas XVI WTOOPY Agata Zielińska, która jest instruktorem tańca w Ośrodku Kultury w Rogoźnie. Na jej zajęcia przychodzą i mali tancerze (w wieku lat 6), jak też nieco starsza już młodzież (w wieku lat 30). Z pewnością będziecie wymęczeni po jej zajęciach! Od razu przypominamy – nie zapomnijcie zabrać wygodnych strojów na warsztaty!!!

14.4.2019
Emisja głosu

Już prawie sto grup warsztatowych poprowadził w trakcie WTOOP i za każdym razem pokazuje, jak robić dzióbek, ekscytując się wciąż samogłoskami. Warsztaty z emisji głosu po raz szesnasty na WTOOPIE poprowadzi jeden z „Ojców Założycieli” – Michał Stachowski. Kto go jeszcze nie poznał, niech się go nie obawia. Mimo niedźwiedziej fizjonomii, jest potulny jak baranek i wysłucha każdego, kto tylko potrzebuje się wygadać.

13.4.2019
Na Dodatek

Przedstawiamy pierwszego uczestnika tegorocznej rogozińskiej edycji WTOOPY – Grupa Teatralna „Na Dodatek” z Teatru „W Przejściu” z Poznania.

Zespół działa już trzeci rok w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu. Znakomita część grupy to uczniowie klasy teatralnej gimnazjalnej. Zespół ma na swoim koncie występy przed młodszą publicznością, dla których stworzył kilka bajek, m.in. Krainę lodu, jednakże doskonale sprawdza się również w dojrzalszych sztukach, takich jak np. Wolność, kocham i rozumiem, który to spektakl obejrzeli widzowie na deskach Sceny Wspólnej podczas benefisu Teatru „W Przejściu” z okazji 20-lecia działań twórczych, a także w Kwilczu czy Rogoźnie. Obecny spektakl, choć jego premiera przypadała na Noc Teatrów, miał swoją przedpremierę podczas wojewódzkiego Konkursu Teatralnego Dzień Dobry Sztuko, gdzie uzyskał wiele pochwał od jurorów zarówno polskich, jak i niemieckich. Spektakl zachwyca kolorem, folklorem, śpiewem i ciekawym brzmieniem gwary podhalańskiej. Zbudowany jest na podstawie Filozofii po góralsku księdza profesora Józefa Tischnera, patrona naszej szkoły, oraz Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Choreografię taneczną opracował artysta baletu, solista Opery Poznańskiej, Czesław Maciaszyk. Scenografię tworzyła utalentowana plastycznie absolwentka naszej szkoły i aktorka Teatru „W Przejściu”, Agata Owczarzak. Tischner na weselu to różnobarwna historia, przepełniona góralskimi śpiewami i tańcami. Słowa Tischnera dają pewność, że korzenie dla każdego są bardzo ważne, dając oparcie na całe życie. Za Tischnerem wciąż gonił górski wiatr i echo odbijane od szczytów Tatr…

12.4.2019
Stowarzyszenie WTOOPA

A oficjalnym głównym organizatorem wszystkich edycji WTOOPY jest Stowarzyszenie WTOOPA.

23 listopada 2017 roku zostało oficjalnie zarejestrowane Stowarzyszenie WTOOPA. Bardzo nas to cieszy, ponieważ wierzymy, że dzięki temu cała organizacja naszych przedsięwzięć stanie się o wiele łatwiejsza niż dotychczas. Ponadto będziemy mogli również starać się o różnego rodzaju dofinansowania, które pozwolą nam w przyszłości na obniżenie kosztów akredytacji oraz rozwijanie naszych nowych pomysłów.

Stowarzyszenie WTOOPA to instytucja o charakterze kulturalno-edukacyjnym, której działania skierowane są przede wszystkim do młodych ludzi, których wielką pasją jest teatr. Podstawowym celem Stowarzyszenia jest wspieranie, promowanie, organizowanie i generowanie szeroko pojętych działań kulturalnych (przede wszystkich teatralnych), zwłaszcza na rzecz dzieci i młodzieży, a także wspieranie dzieci i młodzieży oraz ich rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Poczytajcie sobie o tym, co robimy i kim jesteśmy – zachęcamy do wstąpienia w nasze progi i dołączenia do krakowsko-zduńskowolsko-bielsko-lubelskiej ekipy Stowarzyszenia!

11.4.2019
Ośrodek za Jeziorem

Ośrodek za Jeziorem to obiekt położony nad Jeziorem Rogozińskim, któremu podlega kąpielisko z pomostem wraz z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Pobliski las sosnowy zachęca do spacerów, grzybobrania, wycieczek rowerowych… Polecamy własną gastronomię, wydzielone miejsce na organizację ogniska lub grilla. Posiadamy też własne sale konferencyjne. Noclegi w pawilonie kolonijnym na 151 osób w pokojach 2-, 3- lub 6-osobowych oraz w 30 domkach z pełnym węzłem sanitarnym na 111 miejsc. Przyjeżdżajcie do nas na obozy sportowe, kolonie, wczasy rodzinne, imprezy okolicznościowe, imprezy firmowe czy pikniki. Nasza miła obsługa i wspaniała kuchnia sprawi, że chętnie wrócicie do tego miejsca!

To właśnie tu będą nocować wszyscy rogozińscy WTOOPowicze, a także odbędą się niektóre warsztaty.

10.4.2019
Rogozińskie Centrum Kultury

Gospodarzem XVI WTOOPY jest Rogozińskie Centrum Kultury – twórczy, kreatywny organizm, część naszej rogozińskiej galaktyki, na który składają się cztery podstawowe organy, czyli Ośrodek Kultury, Biblioteka, Muzeum oraz Ośrodek za Jeziorem. Ośrodek Kultury z kolei składa się ze ściśle współpracujących ze sobą komórek:

 • biuro – Piotr Dehr, Ryszard Dworzański, Agata Zielińska i Malwina Kmieciak-Lipska (Piotr i Agata poprowadzą z Wami warsztaty, natomiast Malwina będzie czuwać nad spięciem wszystkiego w czasie i przestrzeni),
 • scena – Przemysław Zieliński (Przemek zadba o odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie Waszych spektakli),
 • zaplecze – Alicja Ratuszniak, Anna Dolatowska (Ala i Ania zaopiekują się Wami tak, abyście zawsze wiedzieli, gdzie i co się odbywa, podpowiedzą, gdzie i co możecie znaleźć w naszym mieście oraz, jak zawsze, zadbają o domową atmosferę w Ośrodku Kultury.
Zapraszamy! I już nie możemy się Was doczekać!!!
9.4.2019
Rozpoczynamy odliczanie!

Kochani WTOOPowicze! Z radością (jak zawsze) rozpoczynamy odliczanie do XVI edycji WTOOPY, która po raz pierwszy odbędzie się Rogoźnie w województwie wielkopolskim. Już wkrótce dowiecie się, jakie atrakcje czekają na szczęściarzy, którzy przybędą tam w dniach 9-12 maja 2019 roku, a wierzcie nam, że będzie ich mnóstwo! Zatem czas uruchomić zegar – 30 dni!

9.3.2019
60 dni do rozpoczęcia!

Do rozpoczęcia rogozieńskiej WTOOPY pozostało 60 dni!

16.1.2019
113 dni do rozpoczęcia!

Do rozpoczęcia rogozieńskiej edycji WTOOPY pozostało 113 dni!