Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/wtoopa/ftp/wt/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
XVIII WTOOPA Lublin 2020 | Osiemnaste Ogólnopolskie Spotkania Teatralne | Aktualności
Aktualności
11.3.2020
EDYCJA LUBELSKA Z NOWĄ DATĄ

KOCHANI NASI!

W związku z sytuacją panującą w naszym kraju, a spowodowaną koronawirusem Zarząd Stowarzyszenia WTOOPA podjął decyzję

O PRZEŁOŻENIU TERMINU LUBELSKIEJ EDYCJI WTOOPY

w związku z tym w tym tygodniu wszystkie akredytacje w pełnej kwocie zostaną zwrócone uczestnikom.

Jednocześnie informujemy o nowym terminie edycji lubelskiej, która (mamy nadzieję, że bez żądnych już komplikacji) odbędzie się w dniach 4-7 czerwca 2020 roku. Prosimy wszystkich planowanych uczestników o zarezerwowanie sobie nowego terminu!

10.3.2020
Zosia Gołaj i Zuzia Michalczuk

Zosia Gołaj i Zuzia Michalczuk, które występują w lubelskim Teatrze „Panopticum”, poprowadzą warsztaty z etiud aktorskich. Tańczą, śpiewają, uprawiają sporty, a w trakcie warsztatów podzielą się z wami ich teatralną codziennością, pokażą jak pracują i uczą się od siebie nawzajem, a przede wszystkim poruszą Waszą kreatywność! Możecie z pewnością liczyć na chwilę dobrej zabawy, połączonej z szukaniem wiecznie żywych prawd ukrytych w etiudach, które będziecie musieli przygotować!

9.3.2020
Wojciech Włodarski

Nad obsługą techniczną będzie czuwał w trakcie wszystkich spektakli WOJCIECH WŁODARSKI, którego należy nazywać Tuśkiem, bo inaczej po prostu nie reaguje. To jeden z „Ojców Założycieli” WTOOPY, który od samego początku rozwiązuje wszystkie zmartwienia natury technicznej i dba, żeby każdy zespół na naszych spotkaniach był technicznie maksymalnie dopieszczony, a czasem nawet i rozpieszczony. Nie radzimy mówić przy Tuśku, że czegoś się nie da zrobić!

PS. Od ubiegłych wakacji nieprawdopodobnie zabiegany mąż Joasi!

8.3.2020
Teatr Experymentalny „Panaceum”

TEATR EXPERYMENTALNY „PANACEUM” (Biała Podlaska) – Szum
(niedziela, godz. 19.30)

Teatr Experymentalny „Panaceum” to świeża grupa Bialskiego Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Zespół powstał w październiku 2018 roku. W skład grupy wchodzą osoby od 13. do 45. roku życia, tworząc międzypokoleniowy, amatorski zespół aktorski. Jest to teatr współczesny, poruszający w swojej twórczości aktualne dylematy.

7.3.2020
Wolontariat 3

ROZALIA SAWA – Jestem w Teatrze „Panopticum” już szósty rok i teatr jest dla mnie rodziną. Być może nie będę wiązała przyszłości z teatrem, ale zawsze pozostanie w moim sercu i będę tu wracała z ogromnym sentymentem. Tak samo WTOOPA daje mi wiele radości, dlatego zdecydowałam się brać udział w kolejnej edycji (swojej trzeciej), pomimo że już za dwa miesiące będę się mierzyć z egzaminem dojrzałości. Już nie mogę się doczekać! Do zobaczenia!

MARCIN LISOWSKI – Jestem Marcin i od pięciu lat mogę się dumnie nazywać członkiem Teatru „Panopticum”. Poza zainteresowaniem teatrem uczęszczam do liceum plastycznego do klasy fotografii, więc ta sfera mojego życia zawita też na WTOOPĘ, dla mnie już trzecią.

OLGA ŁUKASIK – Mam na imię Olga, mam 19 lat i uczęszczam do II LO w Lublinie, w którym w tym roku odbędzie się lubelska WTOOPA. Teatr jest moim życiem, a z aktorstwem wiążę swoją przyszłość! Jestem wolontariuszem na lubelskiej WTOOPIE po raz drugi. Od pierwszego „doczynienia” z tym festiwalem poczułam do niego miętę! Uważam, że nie ma niczego lepszego od WTOOPY i zachęcam wszystkich do uczestnictwa!

6.3.2020
Teatr „MGAP”

TEATR „MGAP” (Lublin) – Tytuł roboczy „MY”
(sobota, godz. 21.30)

Lubelski Teatr „MGAP” poszukuje nowych możliwości przekazu – sięga do teatru ruchu, formy, teatru konceptualnego. Młodzi członkowie tego zespołu starają się być niebanalni i starają się wzbudzać emocje – niezależnie, czy te dobre, czy te złe. Swoimi teatralnymi działaniami rzucają wyzwanie widzowi i zmuszają do refleksji zarówno nad tematem, jak i nad formą prezentowanych spektakli.

Co to jest „koniara”, „iluminaci”, „Sylwester z Andrzejem Dudom”, „Coconut Song” i „Unicorn” – młodzież wie. A widz dowie się na pewno, ponieważ to motywy składowe spektaklu Tytuł roboczy „MY”, stworzonego przez młodzież dla młodzieży i o młodzieży! Gdzie wykreowany bohater zbiorowy „MY”, to swoisty everyman. Sześć aktorek to zarówno indywidualności, jak i zbiorowość, z którą bardzo łatwo identyfikuje się młody widz. Głównym tematem spektaklu jest refleksja nad pierwszym z etapów dojrzewania – przejściem ze świata dzieciństwa do świata wczesnej młodości. Obawy, ciekawość z tym związana, ważne życiowe zmiany zostały w zabawny sposób wplątane w autorską opowieść o młodzieży – ich pasjach, problemach, marzeniach, wyzwaniach. Zarówno język, jak i poruszona problematyka opiera się na tym, co młodzież porusza, bawi i „kręci”. Tytuł roboczy „MY” to pierwsza część teatralnej trylogii, dotyczącej cezur życia młodego człowieka, widzianych i przedstawianych z perspektywy dorastającej młodzieży.

5.3.2020
SOKPOL Koncentraty

Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi Firmie SOKPOL Koncentraty, dzięki której uczestnicy lubelskiej WTOOPY nie będą chodzić spragnieni!!!

4.3.2020
Wolontariat 2

ZOFIA GOŁAJ – Hej! Jestem Zosia i to będzie moja trzecia WTOOPA! Oprócz teatru kocham śpiewać. Interesują mnie przede wszystkim pieśni ludowe i poezja śpiewana. Jestem w Teatrze „Panopticum” od trzech lat. Mam nadzieję, że będziemy się super bawić! Do zobaczenia!

JULIA URBAŃSKA – Cześć, jestem Julka. Tegoroczna WTOOPA w Lublinie będzie moją trzecią i mam nadzieję nie ostatnią! Obecnie mieszkam w Krakowie i studiuję wiedzę o teatrze, którym pasjonuję się od dziecka. Mam nadzieję, że moje studia dadzą mi szersze spojrzenie na tę wspaniałą sztukę, a spektakle, które będę miała przyjemność oglądać, będą źródłem głębokich refleksji.

ZUZANNA MICHALCZUK – Cześć, jestem Zuzia i moją wielką pasją, obok teatru oczywiście, jest karate i kuchnia fushion (czyt. eksperymentowanie, co jeszcze można zjeść z ketchupem bądź parówkami). Jest to moja druga WTOOPA i liczę na superancką zabawę!

3.3.2020
„Teatr Teatrowi Teatrem”

„TEATR TEATROWI TEATREM” (Katowice) – Marzenia Marzeny
(sobota, godz. 20.30)

„Teatr Teatrowi Teatrem” to nazwa wymyślona przez uczestników zajęć w Pałacu Młodzieży w Katowicach, które na co dzień nazywane są Małą Akademią Teatru. Uczestnikami jest młodzież w wieku od 15 do 18 lat. Grupa istnieje od półtora roku. W marcu wystawiliśmy naszą pierwszą premierę Marzenia Marzeny według tekstu Sandry Staletowicz-Jaworudzkiej.

„Nazywam się Marzena Marzyńska, ale tak między nami – nie wierzę, że to rodzice nadali mi to imię. Są zupełnie racjonalni i nie zapowiada się na to, żeby w najbliższym stuleciu zrozumieli moje marzenia…”. Wiecznie bujająca w obłokach Marzena przeżywa pierwsze sercowe rozterki, a konfrontacja z rzeczywistością przychodzi jej… z pewnymi trudnościami. Zabawna historia o dojrzewaniu, marzeniach i próbach odnalezienia tożsamości.

2.3.2020
Michał Stachowski

A MICHAŁ STACHOWSKI już po raz OSIEMNASTY poprowadzi warsztaty z emisji głosu. Jeden z trzech założycieli WTOOPY. Jest niepoprawnym romantykiem i nieco popieprzonym optymistą. Z wykształcenia śpiewak operowy i archeolog śródziemnomorski. Z teatrem związany od 1989 roku. Poza tym jest łagodny jak baranek.