Aktualności
23.5.2018
Wojciech Włodarski

Wojciech Włodarski, czyli po prostu Tusiek, urodził się w 1985 roku w Krakowie. Jest prawdziwą WTOOPową „złotą rączką”. Jest także stuprocentowym optymistą, który uwielbia udzielać się społecznie i od kilkunastu lat jest silnie związany z harcerstwem. Choć mieszka obecnie w Krakowie, to mentalnie jest góralem, który uwielbia chodzić po górach. Bardzo szybko się opala na brąz. Lubi również pływać pod wodą. Patrząc na niego, wydawałoby się, że potrafi niemalże wszystko, jednak ma pewien słaby punkt, a mianowicie jest fatalnym kucharzem! Tego niezwykle miłego i pomocnego człowieka poznacie już wkrótce na WTOOPIE, na której jak co roku, oprócz tego, iż będzie zajmował się obsługą techniczną wszystkich spektakli, będzie również prowadził warsztaty oświetleniowe.

21.5.2018
Wolontariusze zduńskowolscy

Dzisiaj czas na prezentację naszej piątki wolontariuszy ze Zduńskiej Woli – część to starzy WTOOPowi wyjadacze, a część to świeżo WTOOPieni 🙂 A oto i oni:

Hej! Z tej strony Maja – miłośniczka teatru, dobrego jedzenia i nowych wyzwań. Będzie to moja piąta WTOOPA i mogę wam zagwarantować, że i tym razem będzie to niezapomniane przeżycie. Mam nadzieję spotkać wielu wartościowych ludzi i po raz kolejny przekonać się, że magia teatru nigdy nie przeminie. Do zobaczenia w Krakowie Misie!

Siemanko! Jestem Kacper i będę na WTOOPIE po raz trzeci jako wolontariusz. Pochodzę z małej miejscowości, położonej w województwie łódzkim niedaleko Zduńskiej Woli. Chodzę do technikum o profilu informatycznym w Zduńskiej Woli I to właśnie z informatyką wiążę swoją zawodową przyszłość, ale sercem jestem związany z historią. Kocham czytać książki o tematyce fantastycznej, kryminalnej, ale sięgam też po horrory Kinga. Nie wyobrażam sobie także dnia bez słuchania muzyki, zwłaszcza rocka i metalu. Mam nadzieję, że będzie tak cudownie jak na poprzednich edycjach!

Siemano! Jestem Jachu i jak wy jestem zakochany w teatrze. Sam kiedyś byłem aktorem, ale z pewnych względów musiałem z tego niestety zrezygnować. Jestem wielkim fanem rapu newschool i oldschool – to coś, co kocham! W chwili kiedy piszę te słowa, jadę właśnie na koncert jednego z najsławniejszych raperów w Polsce, czyli O.S.T.R. WTOOPA w Krakowie nie będzie moją pierwszą, bo byłem już chyba na PIĘCIU! Na mojej pierwszej WTOOPIE się w niej zakochałem i mam nadzieję, że z ludźmi, którzy przyjadą do Krakowa stanie się to samo!

Siemka, jestem Kuba, a znajomi mówią mi Gwiazda. Jestem z Wałbrzycha. Gram w Teatrze “Face To Face”, interesuję się teatrem, sportem oraz MMA, a w wolnej chwili lubię wyjść na imprezę lub gdzieś ze znajomymi. Uwielbiam słuchać muzyki, montować filmy i tworzyć grafiki. WTOOPĄ zaraziłem się na X edycji w Zduńskiej Woli, dlatego teraz jadę jako wolontariusz do Krakowa. Mam nadzieję, że przeżyjemy razem wiele świetnych chwil na XII WTOOPIE!

Hejka wszystkim, nazywam się Kacper i jest to moja druga WTOOPA! W Krakowie będę jednym z wolontariuszy, którzy pomogą w organizacji całej imprezy. Mam 18 lat i jestem wielkim fanatykiem piłki nożnej (czasem aż do przesady), a poza tym kocham muzykę. Moim marzeniem jest zostać dziennikarzem sportowym, choć wiem, że do tego daleka droga. Staram się kształcić w tym kierunku i kroczek po kroczku dążyć do celu. Poza samą piłką lubię bardzo tenis ziemny oraz wyścigi Formuły 1. No nic, coś tam już o mnie wiecie, a jakbyście chcieli się czegoś więcej dowiedzieć, to śmiało “strzelać”. Pozdrówki, widzimy się już niedługo na WTOOPIE!

21.5.2018
Korzkiew

A w pierwszy dzień wszyscy WTOOPowicze wyjeżdżają do Korzkwi do harcerskiego Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego, gdzie nastąpi oficjalne rozpoczęcie XII WTOOPY w cudownych plenerach u stóp XIV-wiecznego zamku. Tam dowiemy się czegoś więcej o WTOOPIE, tam spotkamy się z Gościem Specjalnym, tam też zjemy kolację, a potem będziemy się bawić i cudownie integrować.

20.5.2018
Grupa Teatralna „Atelier”

GRUPA TEATRALNA „ATELIER” (Zabrze)

Grupa Teatralna „Atelier” dzięki wypracowanemu przez lata specyficznemu stylowi stała się w ciągu ostatniej dekady znaczącym i rozpoznawalnym punktem na teatralnej mapie Zabrza. Ma na swoim koncie wiele spektakli zdobywających Grand Prix oraz pierwsze miejsca w festiwalach na szczeblu miejskim i regionalnym. Oprócz działalności o charakterze konkursowym, zespół przez wiele lat podejmował działania na rzecz aktywacji środowiska lokalnego, do których należały coroczne prezentacje spektakli dla szkół, udział w cyklicznych imprezach, organizowanych przez placówkę oraz inne instytucje miejskie. Obecnie zadania te przejęły młodsze grupy teatralne. Kolejnym, równie istotnym założeniem grupy jest animacja amatorskiego ruchu teatralnego na Śląsku. Do najważniejszych osiągnięć tego typu należy coroczna organizacja Wojewódzkiego Amatorskiego Festiwalu Teatralnego OHO, którego szósta edycja odbędzie się w czerwcu 2018 roku.

Z życia dusz

O metafizyce w tradycyjnym ujęciu. O duszy przez pryzmat prostej ludowej mądrości. O tym, kto, gdzie, jak i dlaczego pomarł. Bo tylko to, co opowiedziane, istnieje, a tylko to, co istnieje, może przestać istnieć. A wszystko z przymrużeniem oka.

19.5.2018
Olek

Zaczynamy prezentację wolontariatu na krakowską edycję WTOOPY od Aleksandra Buchowieckiego z Zielonej Góry.

Heeeja ludzie! Z tej strony Olek! Mam 17 lat, jestem z Zielonej Góry i kocham teatr całym moim sercem! Czemu WTOOPA? Interesuje się teatrem i gram w nim już przeszło 12 lat. Kocham to robić, wczuwać się, myśleć o tym i wcielać się we wszystkie możliwe role. Krakowska WTOOPA będzie już moją trzecią WTOOPĄ w życiu! Czekam na nią już od dawna i odliczam dni do spotkania z przyjaciółmi ☺️ Lubię też lotnictwo, czasem latam na szybowcach. Uwielbiam iść przez miasto i słuchać muzyki, tańczyć, śpiewać, tworzyć, marzyć i podróżować.
19.5.2018
Good Bye Lenin Revolution

Kolejny raz uczestnicy krakowskiej WTOOPY spędzą trzy upojne noce w hostelu Good Bye Lenin Revolution, który znajduje się przy ulicy Dolnych Młynów 9. Stąd wszędzie macie blisko. WTOOPowicze zostaną zakwaterowani w 4-, 6-, 8- i 12-osobowych pokojach. Tam będziecie zajadać się śniadankami z samego rana, żeby nabrać sił przed warsztatami. A wieczorami albo nocami… Może tego lepiej nie wiedzieć…

Składamy w tym miejscu serdeczne podziękowania Hostelowi Good Bye Lenin Revolution, który znowu występuje w charakterze sponsora naszej WTOOPY!

18.5.2018
Teatr „Trupa”

TEATR „TRUPA” (Lubartów)

Teatr „Trupa” powstał ponad 20 lat temu. W aktualnym składzie zespołu są zarówno młodzi aktorzy, którzy pracowali w teatrze kilka lat, jak i ci, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z teatrem. Zespół jest laureatem festiwali i konkursów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, m.in. inowrocławskiej Arlekinady i lubelskich Zwierciadeł.

Ich troje

Spektakl Ich troje powstał w oparciu o tragifarsę izraelskiego pisarza i dramaturga Hanocha Levina. Opowiada o skomplikowanych relacjach między dwoma przyjaciółmi, kiedy w ich życie wkracza kobieta. Levin w mistrzowski sposób, pod płaszczykiem zwykłej historii, porusza tak uniwersalne tematy jak samotność i alienacja człowieka, czerpanie satysfakcji z poniżania słabszych, walka o władzę i dominację, potrzeba miłości. Przez swój charakterystyczny, nieco ironiczny i prześmiewczy język obnaża i piętnuje ukryte przywary człowieka, a jednocześnie nadaje im „swojski” i zrozumiały w każdej szerokości geograficznej rys.

Na WTOOPIE gości po raz trzeci!

17.5.2018
Baza

O nas, czyli o pomysłodawcach i założycielach WTOOPY, słów kilka. Nazwaliśmy siebie kiedyś Bazą i jakoś tak już pozostało. Baza to grupa teatralnych, choć nie tylko, zapaleńców, którzy poznali się przed laty (12 lat minęło) w teatrze i teatr ich połączył. Przygotowując I Ogólnopolskie Spotkania Teatralne „WTOOPA” Kraków 2013, towarzyszyło im głębokie przekonanie, że wspólnie uda się stworzyć coś wyjątkowego. Imprezę, na którą z radością będą przyjeżdżać amatorskie zespoły teatralne z całej Polski. Ideę, która z czasem rozprzestrzeni się na całą Polskę…

„Ojcami założycielami” WTOOPY są: Michał Stachowski, Wojciech Włodarski (Tusiek) oraz Michał Graffstein (Grafi).

Pierwszy od organizacji i strony artystycznej, drugi od kwestii technicznych i logistycznych, a trzeci od projektów graficznych, strony internetowej i zdjęć.

17.5.2018
Centrum Młodzieży

Organizatorem oraz gospodarzem krakowskiej edycji WTOOPY jest już po raz czwarty Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie, działające w samym sercu teatralnego Krakowa przy ulicy Krupniczej 38. Stąd blisko do Teatru „Groteska”, Teatru „Bagatela” czy Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Centrum Młodzieży to największy młodzieżowy dom kultury w Małopolsce, który działa od 1952 roku. Obecnie działa w nim ponad 250 grup zajęciowych, zrzeszających blisko 3000 uczestników.

W Centrum Młodzieży właśnie odbędą się wszystkie warsztaty oraz prezentacje spektakli. Żeby dotrzeć tu rano na warsztaty, będziecie musieli pokonać 240 metrów od Waszego hostelu Good Bye Lenin Revolution. A dla tych, którzy po omówieniach nie będą mieli dość, informacja, że z Centrum Młodzieży na Rynek Główny jest dokładnie 900 metrów.

Jesteśmy przekonani, że w tych gościnnych progach Centrum Młodzieży poczujecie się jak u siebie w domu!

16.5.2018
Zaczynamy odliczanie!

Z nieskrywaną radością rozpoczynamy nasze tradycyjne odliczanie do kolejnej – szóstej już – krakowskiej edycji WTOOPY. Tak więc XII Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA Kraków 2018 rozpoczynają się za 30 dni!

8.5.2018
Logo

A teraz oficjalnie prezentujemy logo tegorocznej krakowskiej edycji WTOOPY, która rusza 15 czerwca 2018 roku!

27.12.2017
Startujemy

Jeszcze nie stworzyliśmy naszego tegorocznego logo, a już startujemy z przygotowaniami do szóstej edycji krakowskiej WTOOPY. Odbędzie się ona w dniach 15-18 czerwca 2018 roku (sic!). UWAGA! W tym roku wyjątkowo w Krakowie zaczynamy nasze Spotkania Teatralne w piątek, a kończymy w poniedziałek! Ale mamy nadzieję, że będzie znów fantastycznie, a Wy będziecie szczęśliwi i spędzicie z nami cudowny czas!